PDA

View Full Version : درج یک رشته فارسی با استفاده از storeprocedure بدون نیاز به کاراکتر N

nahidmoh
شنبه 19 اردیبهشت 1394, 17:59 عصر
با سلام به مهندسان عزیز
من یک رشته از کلمات فارسی رو برای درج در جدول ، به storeprocedure مربوطه فرستادم اما بدون اینکه در پشت این رشته کاراکتر 'N' بگذارم آن را در جدولم به درستی درج می کنه . سوال من این است که آیا اگر سایتم رو روی هاست قرار بدهم باز هم درست درج می کنه و مشکلی پیش نمی آید (یعنی به جای حروف فارسی علامت ؟ قرار نمی گیرد)؟؟؟؟؟؟
ممنون می شم اگه راهنماییم کنید.

tolid123456789
شنبه 19 اردیبهشت 1394, 18:34 عصر
سلام
چرا از 'N' استفاده نمی کنید؟

pezhvakco
شنبه 19 اردیبهشت 1394, 20:15 عصر
کاراکتر N رو کجا می خواهستید باشه
اگه پارامتری کار میکنید که در تعریف اون nvarchar را باشد، نباید مشکلی باشد.
بود و نبود اون N در پشت N در جستجو ها بیش تر کار برد دارد .

SabaSabouhi
شنبه 19 اردیبهشت 1394, 21:36 عصر
با سلام به مهندسان عزیز
من یک رشته از کلمات فارسی رو برای درج در جدول ، به storeprocedure مربوطه فرستادم اما بدون اینکه در پشت این رشته کاراکتر 'N' بگذارم آن را در جدولم به درستی درج می کنه . سوال من این است که آیا اگر سایتم رو روی هاست قرار بدهم باز هم درست درج می کنه و مشکلی پیش نمی آید (یعنی به جای حروف فارسی علامت ؟ قرار نمی گیرد)؟؟؟؟؟؟
ممنون می شم اگه راهنماییم کنید.

سلام
ضمن این که نوشته‌های دوستم pezhvaco رو تایید می‌کنم و توصیه می‌کنم که حتماً وقتی از زبان غیر انگلیسی استفاده می‌کنی حتماً unicode کار کنی و از اون N هم استفاده کنی،
راه حل مشکلت اینه که روی هر دستگاهی که قراره کار کنی، باید non-unicode language روی فارسی تنظیم شده باشه ( تو control panel~regional options )
که بخصوص در راه‌حل‌های مبتنی بر وب نمی‌تونی از این قضیه مطمئن باشی.

صبا صبوحی

nahidmoh
شنبه 19 اردیبهشت 1394, 23:42 عصر
ممنونم ار همه دوستان که جوابم رو دادند.
دلیل اینکه از N استفاده نکردم اینه که من دارم درج گروهی انجام میدهم
به این صورت که یک رشته از کلمات دارم که با ',' کاما از هم جداشون کردم و با فرستادن به یک تابع این کلمات رو جدا میکنه و در جدولم درج میکنه و وقتی از N استفاده می کنم این کاراکتر هم در جدول ذخیره میشه و عملا بی فایده هست .
جناب pezhvaco اون رشته من داخل یک متغیر از نوع nvarchar ریخته می شه و به تابع split برای تفکیک فرستاده می شه . پس یعنی الان مشکلی نداره کدم ؟؟؟ و بعدا که سایتم آپ بشه مشکلی به وجود نمی یاد؟؟؟