PDA

View Full Version : سوال: کنترل یوزر ها پس از پابلیش یک وبسایت Asp.net

armin3731
یک شنبه 20 اردیبهشت 1394, 02:17 صبح
سلام. من با asp کار کردم و در اون میتونم به راحتی یکسری یوزر تعریف کنم و محدودیت هایی برای دسترسی اون ها ایجاد کنم و کاملا جواب میده. اما سوال من اینه که وقتی این وبسایت رو روی هاست بارگذاری کردم چطوری میتونم در یوزر ها و محدویت های دسترسیشون تغییرات ایجاد کنم؟:ناراحت:

rafiee.mostafa64
یک شنبه 20 اردیبهشت 1394, 09:33 صبح
خوب دوست عزیز این بستگی داره چطوری محدودیت ها رو واسه یوزرهات تعریف کردی؟!! یعنی از چی واسه محدود کردن کاربرهات استفاده کردی؟؟ و اصلا کاربرات چطوری تعریف شدن؟؟؟
یه کم توضیح بده ...

در هر صورت شما باید یه صفحه مدیریت سایت هم درست کنی تا به راحتی به کاربرات داشته باشی ...

Hamid2547
یک شنبه 20 اردیبهشت 1394, 14:42 عصر
سلام. من با asp کار کردم و در اون میتونم به راحتی یکسری یوزر تعریف کنم و محدودیت هایی برای دسترسی اون ها ایجاد کنم و کاملا جواب میده. اما سوال من اینه که وقتی این وبسایت رو روی هاست بارگذاری کردم چطوری میتونم در یوزر ها و محدویت های دسترسیشون تغییرات ایجاد کنم؟:ناراحت:
همونطوری که دوستمون گفت تعیین و تغییر محدودیت ها نباید در سطح web.config انجام بدی، از طریق کلاس ممبرشیپ و تابع های داخلش (البته اگر هنوز از ممبرشیپ استفاده میکنید چون جدید ترین سیستم کاربری الان آیدنتیتی هست که اون هم کلاس های خودش رو داره) باید یک صفحه ی مدیریتی برای این کار درست کنید.

armin3731
جمعه 25 اردیبهشت 1394, 00:24 صبح
همونطوری که دوستمون گفت تعیین و تغییر محدودیت ها نباید در سطح web.config انجام بدی، از طریق کلاس ممبرشیپ و تابع های داخلش (البته اگر هنوز از ممبرشیپ استفاده میکنید چون جدید ترین سیستم کاربری الان آیدنتیتی هست که اون هم کلاس های خودش رو داره) باید یک صفحه ی مدیریتی برای این کار درست کنید.

آیا برای کنترل یوزر ها و ... صفحات یا API های از پیش تعیین شده ای هم وجود داره؟
مشخصات یوزر ها بعد از پابلیش در چه دیتابیسی ذخیره میشوند؟
روشی که برای ایجاد محدودیت دسترسی استفاده کردم از طریق ASP configuration یا همون Web.config بوده.