PDA

View Full Version : سوال: تفاوت بین phpmailer و mail()

ahb-dl
یک شنبه 20 اردیبهشت 1394, 09:52 صبح
با سلام خدمت تمام برنامه نویس های ایرانی
چند تا سوال برای نوع ارسال ایمیل برام پیش اومده که در زیر مطرح میکنم

اول اینکه تفاوت بین phpmailer و mail() توی چی هست؟ (به غیر از اینکه اولی کلاس هست و دومی پیشفرض )

دوم این که محدودیت داخل هاست مربوط به هر دو میشه؟ ( منظورم محدودیت در تعداد ارسال ایمیل هست)

سوم هم این دو تا ربطی به اسپم شدن ایمیل داره یا نه ؟؟

ahb-dl
یک شنبه 20 اردیبهشت 1394, 16:52 عصر
کسی نمی دونه؟؟؟؟؟؟

H:Shojaei
یک شنبه 20 اردیبهشت 1394, 17:49 عصر
فرقی ندارن به لحاظ کاربرد هردو ایمیل ارسال میکنه...
اما تو جزئیات خیلی فرق دارن mail مثل برنامه notepad هست که فقط واسه ارسال ایمیل های ساده و phpmailer مثل notepad++ که امکانات بیشتری داره و واسه مثلا ارسال ایمیل های HTML بیس...

hsgpro
یک شنبه 20 اردیبهشت 1394, 18:58 عصر
سلام
البته فکر کنم اگه تابع mail توسط سرور غیرفعال شده باشه کلاس phpmail کار کنه یه فرقش هم فکر کنم همین باشه.

Unique
یک شنبه 20 اردیبهشت 1394, 20:08 عصر
تابع Mail میاد و Email را از طریق MTA یا همون Mail Transport Agent که توی php.ini معرفی شده ارسال میکنه که یکی از پر استفاده ترین هاش sendmail هست.
کلاس PHP Mailer امکان ارسال از طریق MTA و SMTP را فراهم میکنه و میتونید باهاش ایمیل بفرستین.

این دوتا برای ارسال ایمیل هیچ تفاوتی ندارن در واقع PHPMailer میاد و با در اختیار گذاشتین یک کلاس و متد هاش کار را راحت میکنه و اجازه میده علاوه بر MTA شما بتونید از طریق یک SMTP سرور مثل Gmail یا Zohomail هم ارسال داشته باشین.

mail مثل برنامه notepad هست که فقط واسه ارسال ایمیل های ساده و phpmailer مثل notepad++ که امکانات بیشتری داره و واسه مثلا ارسال ایمیل های HTML
جناب شجاعی متاسفانه تفسیر شما نادرسته. ایمیل همون ایمیله و فرقی نمیکنه شما با MTA بفرستین یا SMTP یا هر چیز دیگه. یکسری قوائد و Header و غیره هست که توش همشون صادقه.

البته فکر کنم اگه تابع mail توسط سرور غیرفعال شده باشه کلاس phpmail کار کنه یه فرقش هم فکر کنم همین باشه.
اگه هیچ MTA مثل sendmail توی php.ini تعیین نشده باشه شما جز SMTP راهی برای ارسال ایمیل ندارین و PHPMailer قابلیت استفاده از SMTP را داره.

H:Shojaei
دوشنبه 21 اردیبهشت 1394, 10:08 صبح
جناب شجاعی متاسفانه تفسیر شما نادرسته. ایمیل همون ایمیله و فرقی نمیکنه شما با MTA بفرستین یا SMTP یا هر چیز دیگه. یکسری قوائد و Header و غیره هست که توش همشون صادقه.

درست میفرمایید...
من هم بالا گفتم که با هم این دو فرقی ندارن با mail هم میشه همون هدر ها رو ارسال کرد اما phpmailer یه سری همون متدهایی که خودتون گفتید داره که راحت تر میشه ایمیل های html ارسال کنیم البته من خودم کار نکردم با phpmailer و تو یکی از پست های استک اینو خوندم...
در واقع منظور من این بود که درسته میشه با نوت پد هم همون تکست نوشت و با نوت پد ++ هم همینطور ولی ++ یه ابزارهایی در اختیار میذاره که کار حرفه ای تر و راحت تر انجام بشه...