PDA

View Full Version : سوال: اشکال عجیب کمبوباکس جستجو

MGAccess
یک شنبه 20 اردیبهشت 1394, 19:49 عصر
سلام بر دوستان و اساتید عزیزم

مدتی است که اشکال عجیبی در کمبوباکسهای جستجو در فرم های ورودی مشاهده می کنم که هیچ علتی رو نمی تونم براش در نظر بگیرم . وقتی برای اولین بار کمبوباکس جستجو رو در فرم بکار می برم دفعه اول بخوبی کار می کنه به این صورت که با تایپ اولین کاراکتر فارسی تمامی کاراکترهای مربوط به آن عبارت ظاهر شده و امکان جستجو برای کاربر رو آسون میکنه ولی بعد از بستن فرم و باز کردن مجدد اون این خاصیت از بین می ره و دیگه کمبو نمی تونه موارد تایپی رو شناسایی کنه و همش پیغام می ده که مورد جستجوی شما در بین موارد ثبت شده نیست .
این مورد منو واقعا کلافه کرده و هیچ منطقی رو براش متصور نیستم ممنون می شم اگه منو راهنمایی کنید. ضمناً با اکسس 2010 برنامه نویسی می کنم

mohsen1393
دوشنبه 21 اردیبهشت 1394, 08:38 صبح
سلام شما یه نگاهی به Query متصل به کمبو باکس بکن احتمالأ ایراد اونجا باشه.

MGAccess
دوشنبه 21 اردیبهشت 1394, 23:12 عصر
ممنون محسن جان اولین کاری که کردم همین بود ولی تعجب من از اینه که من کمبوی جستجوی خود سیستم رو تو فرم میذارم و هیچ تغییری در کمبو ایجاد نمی کنم . عجیب تر اینکه وقتی یه کمبوی دیگه تو فرم میذارم کمبوی جستجو سریعا درست می شه و تا زمانی که از اکسس بیرون نرفتم درست کار می کنه ولی وقتی از اکسس خارج میشم و دویاره وارد می شم بقول معروف همون آش و همون کاسه حقیقتش یه کار بسیار جدی دارم برای ادارمون انجام می دم و مسئله به آبروی من بستگی داره عجیب اکسس دست منو گذاشته تو حنا بازم ممنون می شم راهنماییم کنید بلکه با خرد جمعی این مشکل عجیب حل بشه
بازم ممنونم محسن جان

mosaArabi
سه شنبه 22 اردیبهشت 1394, 06:57 صبح
سلام
این مورد در برخی مواقع برای من هم پیش آمده است و من در ورژن دیگه اکسس تعریف کردم و درست شد . تست کنید شاید این بار کار شما هم درست بشه

mohsen1393
جمعه 25 اردیبهشت 1394, 18:11 عصر
سلام اگر با خروج و ورود مجدد ایراد پیدا میشه من فکر میکنم از اکسس شما باشه .یکبار اکسس رو Remove کن و دوباره نصب کن.اگر نشد قایلت رو روی یک سیستم دیگه تست کن که اگر اونجا جواب داد همونطور که گفتم ایراد از اکسس نصب شده روی سیستم هست.

reza_ali202000
شنبه 02 خرداد 1394, 01:27 صبح
generalTextBox1.Text.Replace("ی", "ي").Replace("ک", "ك").Replace("و", "و") + "%'";
دوست عزیز وقتی سرچ اتفاق می افته داده ها به عربی تغییر حالت میدن. بهترین کار اینه که هم موقع ثبت فارسی ثبت کنی و هم موقع جستجو به قارسی تبدیل کنی.