ورود

View Full Version : تبدیل پروژه های webfrom به mvc

mahdi.net4
یک شنبه 20 اردیبهشت 1394, 23:29 عصر
سلام
من یه cms اختصاصی برای خودم دارم ، که سالهاس دارم روش کار می کنم و کلا هر پروژه ای جدیدی بخوام کار کنم ، می تونم به راحتی همون رو اختصاصی کنم و به مشتری بدم ،مثلا اگر کارفرما فروشگاه اینترنتی بخواد راحت نسبت به نیازهاش اختصاصی می کنم ، چون هسته کار مثل لاگین ، خروجی های اکسل ، کاربران و خبر و . . . وجود دارد

حالا می خوام cms رو ارتقا بدم و از حالت webform به mvc ببرم
لازمه که عنوان کنم کدهای ارتباط با بانک اطلاعاتی جدا در لایه های جدید نوشته شده و فقط کدهایی که مربوط به ui هست در فایل های cs صفحه در این لایه نوشته شده است .
، به نظر شما راحت ترین راه چیه ؟؟؟ آیا می تونم با رعایت کردن مواردی سرعت وب سایت هام رو مثل mvc کنم ؟؟؟؟ اگر شما بودید این کار رو انجام می دادید ؟

کارشناس ها و حرفه ای هایasp لطفا راهنمایی کنید .... ممنون

raziee
دوشنبه 21 اردیبهشت 1394, 17:47 عصر
با سلام.
اگه درست متوجه شده باشم شما به دلیل افزایش سرعت میخواهید به MVC برید.

ASP.NET MVC vs ASP.NET WebForm performance comparison (http://www.codeproject.com/Articles/864950/ASP-NET-MVC-vs-ASP-NET-WebForm-performance-compari)

بعد از بررسی لینک بالا، اگه کندی سرعتتون رو به خاطر کنترل ها و... میبینید اقدام به تغییر کنید.
ولی داشته باشید که UI فقط بخشی از پروژه شماست. نحوه برقراری ارتباط با پایگاه داده، Map کردن به اطلاعات به موجودیت ها و ..... هم تاثیر زیادی دارند.

در کل بهینه سازی و بازنگری در پروژه همیشه خوبه. اما تغییرات زیرساختی نیاز به هزینه زیاد هست.

من یا کس دیگه ای نمیتونه بگه که این تغییر رو انجام بدید یا نه. این کاملا به شما و نیاز های مشتری های شما برمیگرده.
اما اگه نسبت آورده ها به هزینه ها ، نسبت مناسبی نیست این کار رو انجام ندید و به فکر تهیه سرورهای بهتر باشید.

mahdi.net4
سه شنبه 22 اردیبهشت 1394, 17:03 عصر
پروژه ها کار راه انداز هستن ولی مسئله سرعت برای من خیلی مهم شده ، چون یکم بی نظمی viewstate ها داره اذیت می کنه و هر کاری می کنم 10 خط viewstate تو همه صفحات هست . در ضمن linq to sql کار کردم ، اگر من بخوام همه رو ببرم به سمت mvc باید کلا ساختار رو عوض کنم ؟