PDA

View Full Version : بهترین روش برای طراحی سایت چند زبانه

ali_72
دوشنبه 21 اردیبهشت 1394, 11:34 صبح
سلام به دوستان عزیز
بهترین روش برای طراحی سایت چند زبانه چیه؟
من از resource برای چند زبانه کردن نرم افزار ویندوز اپلیکیشن استفاده کردم ولی با مشکل کاهش شدید سرعت فرمای برنامم مواجه شدم
الان می خوام وب سایت چند زبانه بسازم ولی میترسم با استفاده از روش resource باز هم مشکل کاهش سرعت پیش بیاد
پیشنهاد شما چیه؟ چه روشی رو توصیه می کنید؟

HOSSEINONLINE7
دوشنبه 21 اردیبهشت 1394, 20:47 عصر
سلام فکر نمیکنم با resource مشکلی پیش بیاره چون خیلی ها را دیدم استفاده میکنن . شاید کاهش سرعت دلیل دیگه ایی داشته .

با xml هم میشه انجام داد و مشکلی نداره .

ali_72
دوشنبه 21 اردیبهشت 1394, 22:57 عصر
سلام فکر نمیکنم با resource مشکلی پیش بیاره چون خیلی ها را دیدم استفاده میکنن . شاید کاهش سرعت دلیل دیگه ایی داشته .

با xml هم میشه انجام داد و مشکلی نداره .

ممنون دوست عزیز
مثلا چه دلیلی؟
با xml رو بیشتر توضیح میدید؟

HOSSEINONLINE7
دوشنبه 21 اردیبهشت 1394, 23:58 عصر
ممنون دوست عزیز
مثلا چه دلیلی؟
با xml رو بیشتر توضیح میدید؟

هر دلیلی ممکنه داشته باشه . مشکلی در کدنویسی شاید بوده .

خوب با xml خیلی ساده هست. حتما نرم افزارهایی را دیدید که چند زبانه هستن و هر زبان در یک فایل xml هست و کلمات مورد استفاده در تگ های xml مشخص شده .

ali_72
سه شنبه 22 اردیبهشت 1394, 07:08 صبح
هر دلیلی ممکنه داشته باشه . مشکلی در کدنویسی شاید بوده .

خوب با xml خیلی ساده هست. حتما نرم افزارهایی را دیدید که چند زبانه هستن و هر زبان در یک فایل xml هست و کلمات مورد استفاده در تگ های xml مشخص شده .

ممنون دوست عزیز
در win app اینطوری از resource ها استفاده کردم
اول lang فرم رو برابر defaulat قرار دادم و فرم را در حالت زبان انگلیسی طراحی کردم
و بعد از اون فرم رو در lang persian قرار دادم و فرم را به زبان فارسی طراحی کردم
اگه مشکل از کدنویسی باشه چرا در حالتیکه عادی کاهش سرعت در نرم افزار احساس نمی شود؟

در مورد روش دوم این واکشی اطلاعات سرعت را پایین نمیاره؟
برای من سرعت لود صفحات اهمیت زیادی داره

HOSSEINONLINE7
سه شنبه 22 اردیبهشت 1394, 07:51 صبح
ممنون دوست عزیز
در win app اینطوری از resource ها استفاده کردم
اول lang فرم رو برابر defaulat قرار دادم و فرم را در حالت زبان انگلیسی طراحی کردم
و بعد از اون فرم رو در lang persian قرار دادم و فرم را به زبان فارسی طراحی کردم
اگه مشکل از کدنویسی باشه چرا در حالتیکه عادی کاهش سرعت در نرم افزار احساس نمی شود؟

در مورد روش دوم این واکشی اطلاعات سرعت را پایین نمیاره؟
برای من سرعت لود صفحات اهمیت زیادی داره

من هیچ وقت Win App کار نکردم نمیدونم ولی اگر مشکلی داشت هیچ کس دیگه استفاده نمیکرد .

البته بستگی به حجم صفحات هم داره . اگر سنگین باشه خوب طبیعیه که تاثیر گذاره و دیگه خودتون باید مدیریتش کنید ولی در حالت عادی موردی نداره و به مشکل برنخوردیم .