PDA

View Full Version : اعتبار سنجی متن فیلد های فرم

barnamenevis2016
دوشنبه 21 اردیبهشت 1394, 21:26 عصر
سلام....من می خوام وقتی کاربر در فیلدی متنی رو مثلا به عنوان پسورد وارد می کنه تا در سایت ثبت نام کنه...از طریق jquery او متن رو اعتبار سنجی کنم....یعنی هربار کاربر کاراکتری نوشت و یا متنی رو در فیلد past و خلاصه کوچکترین تغییر داد در متن موجود در فیلد...با jquery اون متن رو بسنجم و ببینم صحیح هست یا نه...ولی مشکل این جاست که من هرکاری می کنم متنی که مورد سنجش قرار می گیره متن قبل از آخرین تغییره...مثلا فرض کنید....در فیلد متن ph وارد شده...کاربر دکمه p رو می زنه و در فیلد php رو خواهیم داشته ولی متنی که مورد سنجش قرار میگیره ph هست...و این خیلی برام عجیبه....من از رویداد های keydown , keyup , keypress استفاده کردم ولی هرسه مشکل رو داشتند....مثلا کاربر متن test رو وارد می کنه و از نظر اعتبار سنجی از آونجایی که مثلا چهار کاراکتر وارد کرده ورودی صحیح رو وارد کرده..ولی در اعتبار سنجی tes مورد سنجش قرار می گیره و ورودی رو اشتباه تشخیص می ده و کاربر باید مثلا یکبار دیگه یک دکمه رو بزنه و مثلا کاراکتری رو اضافه کنه تا test گرفته بشه از فیلد و ورودی را معتبر بدونه...مشکل از چیه؟/

Freedon_23
سه شنبه 22 اردیبهشت 1394, 12:22 عصر
سلام
رویداد keyup اصولا باید اون چیزی که شما می خواهید رو انجام بده ولی اینکه میگید کار نمی کنه اگه امکان داره کدهایی که نوشتید بذارید تا ببینم مشکلش چی هست.