PDA

View Full Version : راهنمایی در مورد نحوه فرم یاد آوری در نرم افزار

isaac23
سه شنبه 22 اردیبهشت 1394, 18:29 عصر
سلام دوستان گلم

من یه برنامه دارم که کارش یاد آوری تاریخ سر رسید چک هستش

یعنی چک های که طی 2 روز آینده قرار موعدش برسه رو به کاربر هشدار بده .....

سوالم اینه من آین فرم یادآوری رو چطوری طراحی کنم که زمانی که نرم افزار اجرا هم نیست کار کنه

خودم یه چیزایی نوشتم ولی زمانی که نرم افزار اجرا هست کار میکنه مثلا بعد از هر 1 ساعت چک میکنه اگه چکی باشه نمایش میده حالا من اگه از برنامه خارج بشم دیگه هیچ کار نمیکنه و این مشکل رو چطوری باید حل کرد که زمانی که نرم‌افزار اجرا نیست هم کار کنه و بیاد آلارم بهم بده .. ممنون از همگی

m.4.r.m
سه شنبه 22 اردیبهشت 1394, 20:35 عصر
این کار شدنی نیست مگر اینکه بتونی برنامه نویسی سرویس ویندوز بلد باشی . شما یه سرویس بنویسی برای ویندوز که برنامه رو چک کنه و در اجرا نگه داره و کاراتو بکن نمیدونم شما میتونی بنویسی یا نه از گوگل بگرد پیدا می کنی.

isaac23
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394, 07:09 صبح
اصلا نمی دونم چی هست اگه منو راهنمائی کنی یا یه سورس بهم بدی که دیگه خیلی عالی میشه ممنونت میشم اگر هم ادرس سایت خاصی هست بدی ممنونم میشم

vbhamed
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394, 19:16 عصر
سلام
اینکه بدون اجرای برنامه آلارم بده کلا امکانپذیر نیست، سرویس ویندوز راه خوبیه اما اونم یک برنامه است که در حال اجراست

m.4.r.m
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394, 21:16 عصر
http://stackoverflow.com/questions/2091310/create-a-windows-service-in-vb6

isaac23
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1394, 09:16 صبح
دوست عزیز هر جوری شد من سورسش رو گیر آوردم اما حالا اصلا متوجه نمیشم باید از کجا شروع کنم و آیا این دستورات رو باید داخل نرم افزار اصلی نوشت و یا جدا باشه و چطوری دستورات رو به هم ربط بدم...

اگه یه کم بیشتر توضیح بدید ممنون میشم خیلی لازمش دارم ....

اگه یه نمونه سورس داشته باشد که بیاد مثلا هر چند دقیقه یه الارم بده که دیگه خیلی عالی میشه .....

meys34
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1394, 11:48 صبح
سلام

نوشتن سرویس خوب هست ولی مشکل اینجاست که سرویس ها امکان برقراری ارتباط مستقیم با دسکتاپ رو ندارند...

یعنی شما نمیتونی فرمی که توی برنامه تون هست رو نشون بدید...
البته تو ویندوز 98 این امکان فراهم بود ولی از XP به بعد نه...

راه حل هم داره ولی به دردسرش نمیارزه...

سلام
اینکه بدون اجرای برنامه آلارم بده کلا امکانپذیر نیست، سرویس ویندوز راه خوبیه اما اونم یک برنامه است که در حال اجراست

من هم با پیشنهاد حامد موافقم...

شما میتونید از TrayIcon استفاده کنید مثل همه نرم افزار ها...

اینجوری وقتی کاربر برنامه تون رو close کنه، برنامه هیدن میشه ولی هنوز در حال اجرا هست...
موقعی که خواستید پیغام نشون بده دوباره برنامه Visible میشه و ...

isaac23
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1394, 16:48 عصر
میشه بیشتر در این مورد توضیح بدی.... یا نمونه کار برام ارسال کنی

samiasoft
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1394, 17:36 عصر
میشه بیشتر در این مورد توضیح بدی.... یا نمونه کار برام ارسال کنی

دو پروژه کار با icon Tray رو برایتان ضمیمه کردم

as987498749874
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1394, 20:11 عصر
بنظر من اصلا نیاز نیست شما کل پروژه رو هیدن کنین و ببرین توی icon Tray
یه نرم افزار مجزا بنویس که از بانک اطلاعاتی یا هر جایی که اطلاعاتت توش هست تنظیمات یادآوری رو لود کنه و اگه چکی (با اون تنظیمات مثلا هر یک ساعت ) سررسیدش مال دو روز دیگه باشه یه پیغام یا اینطور چیزی بده یا نرم افزار اصلی رو اجرا کنه و از طریق همون بانک توی فرم لود مشخصات چک رو بیاره بالا...

meys34
یک شنبه 27 اردیبهشت 1394, 13:02 عصر
سلام

مزیت TrayIcon اینه که کاربر هم متوجه میشه که برنامه در حال اجرا هست هم اینکه هر موقع دلش خواست اونو میبنده...

as987498749874
یک شنبه 27 اردیبهشت 1394, 16:04 عصر
اینو گفتم که از لحاظ امنیتی هم خوب درست باشه و از منابع درست استفاده بشه و گرنه خیلی راه وجود داره

موفق باشید!