PDA

View Full Version : سوال: شرایط قرارداد seo

fh_joker
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394, 20:02 عصر
سلام
قبلا در شرکتی مشغول به کار بودم با حقوق ثابت . سایت و سئوی اون هم جز وظایفم محسوب می شد.
حالا به دلایلی دارم می رم توی شرکت دیگه.شرکت قبلی میگه سئوی سایت دست خودت باقی بمونه
الان سایت موقعیت عالی داره ، توی کلمات کلیدی مد نظرشون بین 5 تای اول هستیم.
نمی دونم توی قرارداد چه شرایطی باید باشه.
جستجو کردم بیشتر براساس تعداد کلمه بود ولی همه سایتهایی که سئو رو انجام می دن گفته بودن تماس بگیرید
دوستان یه راهنمایی کنید بگم طبق چه شرایطی کار می کنم؟؟؟
حقوق ثابت ؟؟ براساس تعداد کلمه ؟؟؟ کل هزینه رو آخر کار بگیرم یا بعد از حصول نتیجه ؟؟؟؟:متفکر:

m_r_1989
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394, 23:18 عصر
ببینید برای قرارداد سئو چند چیز باید حتما لحاظ شود
1- سایت همیشه بالا باشد یعنی هاست وب سایت قطعی نداشته باشد در اینصورت سایت رتبه اش جا به جا میشه و بعضی وقتا کلا از سرچ به مدت یک هفته تا یک ماه حذف می شود و این باید در قرارداد باشد که شما مسئولیتی در مقابل این ندارید و از دست شما خارج می باشد وگرنه شرکت ادعای خسارت یا قرارداد رو فسخ می کند که شما ضرر می کنید
2- معمولا هزینه سئو به طور ماهیانه دریافت می شود
3- هزینه سئو کاملا توافقی می باشد و فقط بسته به تجربه شما و خود سیستم سایت دارد که با گوگل سازگار باشد یا خیر معمولا ماه اول رو به عنوان پیش پرداخت دریافت می کند کسی که قرارداد می نویسد
4- و اینکه در قرارداد خود باید حتما این رو هم ذکر کنید که شما تعهد نگه داری سایت را در صفحه اول دارید به هیچ عنوان نباید رتبه خاصی در قرارداد ذکر شود چون خیلی چیزها روی این تاثیر دارد و موجب نهایت به پول نرسیدن این قرارداد می شود
5- شما سعی کنید مسائل فنی را هم لحاظ کنید در قرارداد چون گوگل هر چند وقت یکبار الگوریتم خود را عوض می کند و شاید شما مجبور شوید تغییراتی اساسی در سایت بدهید که باید هزینه بابتش دریافت شود مثل واکنشگرا بودن که اگه وب سایتی واکنشگرا باشد الان خیلی برای گوگل مهم هست و امتیاز می دهد و اگر سایتی که شما سئو آن را پذیرفته اید نداشته باشد ولی چون شما قرارداد سئو رو بستین و موظف به بالا نگه داشتن هستین مجبورین از جیب خود هزینه کنید و کاملا ضرر می کنید
و.... که اگه کافی نبود می تونید با آی دی یاهو من در ارتباط باشید
m_r_1989@ymail.com

سرور hp (http://hpserverhome.ir)

fh_joker
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1394, 08:57 صبح
ممنون از پاسختون.
مشکل همین پرداخت ماهیانه است.
من هم همین پیشنهاد رو دادم.
گفتن اگر توی اون زمان خاص(فروش هدایای تبلیغاتی دارن معمولا از آبان تا بهمن فروش دارن) توی صفحه اول نبودیم چی ؟؟
هزینه ای که کردیم چی میشه؟
تقریبا ده تا کلمه انتخاب کردن فقط اینام مهمه.

m_r_1989
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1394, 11:37 صبح
شما می تونید هزینه ای که می گیرید تقسیم بر کلمات کنید اگر هر کدام بالا نبودن هزینه خود کلمه رو به عنوان ضرر کارفرما کم کنید
ببینید وقتی شما سئو یک وب سایت رو قبول می کنید باید تمام کار ها رو انجام بدید که بالا باشند اگر بالا نبودن مطمئنا توانایی شما کم می باشد در سئو و بهتر این است که قراردادی که مطمئن نیستید رو قبول نکنید چون جز درد سر چیزی نمی شود و اینکه دلالیلی که گفتم باعث بالا نیامدن وب سایت می شود ما بقی به خود سئو کار و وقتی که می گذارد مربوط می شود شما اگر استاندارد های گوگل را رعایت کنید می تونید یک سایت برای مدت خیلی طولانی بالا نگه دارید مگر اینکه مشکلاتی مثل قطعی سرور ، بلاک شدن ip سرور و... مانع شود

m.esmaeilzadeh
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1394, 11:44 صبح
چیز خیلی سختی نیست ....
شما در برابر یک هزینه مشخص ( مثلا ماهانه ) متعهد میشی که برای چند keyword مشخص وب سایت مشتری رو به وضعیت ایده آلی در موتور جستجو برسونی !!!
البته چون اکثرا مشتری ها سواد علوم کامپیوتری ندارن , حرف های گزاف و بیهوده زیاد میزنن و کار رو همیشه خراب میکنن !!!