PDA

View Full Version : مبتدی: ارور 339 ـ رجیستر نشدن

علیرضا5
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394, 22:09 عصر
باسلام برنامه ای نوشتم که در ویندوز xp درست اجرا میشه ولی در ویندوز 7 و 8 ارور 339 رو میده
متن خطا هم اینه
run time error 339
components ' MSAdoDc.ocx' or one of its dependencies not correctly registered: a file is missing or invalid.

isaac23
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394, 22:26 عصر
دوست عزیز این بخاطر اینکه که کامپونت Adoct درست رجیستر نشده ... چطوری نرم افزار رو انتقال دادی برنامت فایلی نصب داره طوری دیگه ای هست .
که باید داخل پوشه System32 کپی کنی

علیرضا5
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394, 23:10 عصر
ستاپ درست کردم
البته در xp درست اجرا میشه
از منظورت زیاد متوجه نشدم اگه ستاپم ایراد داره چرا در xp درست کار میکنه

isaac23
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1394, 08:03 صبح
با چه نرم افزار ستاپ ساختی ؟باید کامونت هات رو رجیستر بکنی تا این مشکل پیش نیاد اره تو ویندوز اکس پی مشکلی نداره ولی در سون و یا 8 و یا بالاتر این مشکل پیش میاد ...

اگه با خود وی بی ستاپ ساختی این مشکل پیش میاد .....

برو سراغ Advanced.Installer.Architect.12.0 هم خیلی ساده و هم کامل هستش مشکلی داشتی پیام بده تا کمکت کنم ..

131213

این فایل یا درست رجیستر نشده و یا باید در پوشه C:\Windows\System32 کپی کنی تا مشکلت حل بشه ....

علیرضا5
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1394, 11:56 صبح
با نرم افزار inno setup ستاپ درست کردم . msadodc رو هم مطابق شکل درست انتخاب کرده بودم و در system32 هم گذاشتم افاقه نکرد
دو تا سوال دارم
1- رجیستر کردن دقیقا یعنی چی
2- همه برنامه های ستاپ ساز کارشون اینه که فایل های مورد نیاز رو کنار برنامه در محل نصب قرار بدن با این وجود آیا تفاوتی می کنه که با چه ستاپ سازی ستاپ درست بشه اگه آره تفاوتش چیه

YasserDivaR
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1394, 13:12 عصر
توی نرم افزار ستاپ ساز توجه کن آخر هر فایل کامپوننت باید این عبارت regserver باشه به این صورت :

Source: "COMDLG32.OCX"; DestDir: "{app}"; Flags: ignoreversion regserver
Source: "LaVolpeAlphaImg2.ocx"; DestDir: "{app}"; Flags: ignoreversion regserver
Source: "MBButton.ocx"; DestDir: "{app}"; Flags: ignoreversion regserver
Source: "PNGSkin-activated.ocx"; DestDir: "{app}"; Flags: ignoreversion regserver

isaac23
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1394, 13:26 عصر
فکر کنم ویندوزت 8 باشه نرم افزار رو بصورت Administartor اجرا کن بهتره....

بله ستاپ ساز ها فرق دارن و کار های بهتری رو انجام میدن...

ریجستر یعنی بره تو سیستم 32 کپی بشه ....

زمان ساخت ستاپ به برنامه بفهمون موقعه اجرا بصورت Run As Administartor باشه....

علیرضا5
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1394, 14:19 عصر
با سلام مجدد
وقتی که کلمه regserver رو به آخر Source ها اضافه نمی کنم ستاپ هرچند آخر ارور میده ولی ساخته میشه
اما وقتی regserver رو اضافه می کنم بعضی از line ها مثل کد زیر خطا میده و مثلا از 40 line باید 4 تاش رو حذف کنم تا ستاپ ساخته بشه که اون هم آخر ستاپش کار نمی کنه
Source: "COMCAT.DLL"; DestDir: "{app}"; Flags: ignoreversion regserver

YasserDivaR
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1394, 16:00 عصر
احتمالا فایل رو درست مسیر دهی نکردی از این برنامه استفاده کن
Inno Script Studio
http://p30download.com/fa/entry/51190

علیرضا5
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1394, 16:55 عصر
Inno Script Studio رو هم امتحان کردم دقیقا همون ارور تکرار میشه
راستش خودم فکر می کنم احتمالا یک ocx یا dll خاصی باید در 7 و 8 اضافه بشه تا مشکل حل بشه چون اگر ستاپ مشکل داشت در xp هم ایراد می گرفت من قبلا هم ستاپ هایی که در ویندوزهای مختلف درست کار کردن رو ساختم
راستش مشابه این مشکل رو قبلا با ویندوز 7 , 8 داشتم که برنامه در xp درست اجرا میشد اما در 7 و 8 ارور connot initilize data binding رو میداد که موفق شدم چند فایل ocx رو دانلود کنم که با نصب اونها مشکل حل میشد

علیرضا5
جمعه 25 اردیبهشت 1394, 00:55 صبح
با سلام و تشکرفراوان Run As Administartor که گفتی افاقه کرد فقط یه سوال چطور باید به ستاپ سازم بفهمونم که ستاپ رو طوری بسازه که برنامه با Run As Administartor باز بشه

isaac23
جمعه 25 اردیبهشت 1394, 09:11 صبح
دوست عزیز دو چند راه داری واسه این کار

راه اول خود نرم افزار ستاپ ساز هستش کد در داخل اون این تنظیمات باید باشه متاسفانه با این inno کار نکردم ولی میتونی تو بخش سوال بگیری

را دوم روی خود فایل ستاپ کلیک راست کنی و این گزینه رو انتخاب کنی

راه سوم روی خود فایل پروژه کلیک راس کنی و به این صورت اجراش کنی که هر کدومش باشه زیاد فرقی نداره ولی اگه روی پروژه باشه فکر کنم بهتر جواب بگیری...