PDA

View Full Version : سوال: معادل datatable در php

s.programmer
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1394, 07:58 صبح
سلام دوستان

من می خوام از یک متد وب سرویسی که با .net نوشته شده است، به زبان php استفاده کنم، این متد یکی از پارامترهایی که میگیره از نوع datatable هست، من چجوری باید با php این پارامتر را براش ارسال کنم؟

MMSHFE
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1394, 08:49 صبح
معمولاً باید آرایه دوبعدی جواب بده ولی یکی از اصول طراحی وب سرویس اینه که از ساختارهای استاندارد و مشترکی که در XML یا در داخل خود WSDL تعریف شده استفاده بشه تا همه زبانها بتونن باهاش ارتباط برقرار کنن که ازقرار معلوم وب سرویسی که باهاش سروکار دارین، فاقد این استانداردهاست.

s.programmer
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1394, 08:54 صبح
با ارایه دو بعدی هم فرستادم اما جواب نمی ده، پس راه دیگه ای نداره؟

MMSHFE
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1394, 09:07 صبح
راستش تا جایی که جستجو کردم راهکار خاصی ندیدم. الان هم متأسفانه Visual Studio ندارم که خودم یه وب سرویس بنویسم و تست کنم. پیشنهاد میکنم با پشتیبانی همون شرکتی که وب سرویس رو ارائه کرده تماس بگیرین و ازشون بپرسین با PHP چطور میشه به وب سرویسشون وصل شد. حداقل باید یکسری نمونه کد برای اتصال با زبانهای مختلف فراهم کرده باشن وگرنه وب سرویسشون به چه دردی میخوره اگه فقط با ASP.NET میشه بهش وصل شد؟!

us1234
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1394, 09:29 صبح
هر چیز از وب سرویس عبور می کند تبدیل به XML میشود ، شما باید با یک شبیه سازی در c# ببنید نوع datatable چگونه ریختی به خودش میگیرد و مشابه همان حالت ( که 100 درصد یک نوع آرایه با ایندکس های خاصی است ) را در php درست کنید .

من هم Visual Studio ندارم وگرنه روی این قضیه کار میکردم ...

s.programmer
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1394, 09:35 صبح
درسته، ممنون از پاسختون.

s.programmer
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1394, 09:38 صبح
هر چیز از وب سرویس عبور می کند تبدیل به XML میشود ، شما باید با یک شبیه سازی در C#‎ ببنید نوع datatable چگونه ریختی به خودش میگیرد و مشابه همان حالت ( که 100 درصد یک نوع آرایه با ایندکس های خاصی است ) را در php درست کنید .

من هم Visual Studio ندارم وگرنه روی این قضیه کار میکردم ...

با ارایه های مختلف امتحان کردم اما جواب نمیده!!
اون شرکت هم نمونه کد php نداره و خودشون هم تو php زمینه ای ندارند، خیلی هم جستجو کردم که معادلش رو پیدا کنم اما چیزی پیدا نکردم .