PDA

View Full Version : سوال: اختصاص آخرین مقدار یک فیلد id از نوع AutoNumber به عنوان مقدار فیلد یک رکورد در تیبل دیگر

Override@
یک شنبه 27 اردیبهشت 1394, 01:07 صبح
من یه دیتابیس دارم که شامل اطلاعات کاری روزانه کارگران یه شرکت هست که شامل تیبل های زیر میشه
تیبل 1 گروهها:شماره گروهها و سرپرست اونها
تیبل 2 عملکرد کارگران: شامل فیلدهای نوع فعالیت ، نوع بسته بندی ، مقدار ضایعات و ...
تیبل 3 مشخصات کارگران: نام و کد پرسنلی و ...
تیبل 4 عملکرد گروهها:تاریخ ،شماره گروه، محل فعالیت ، نوع فعالیت،....
هدف کلی اینه که بتونیم قابلیتی اضافه کنیم که مشخص بشه در هر تاریخی در هر گروهی مثلا در گروه 1 چند نفر کار میکردن و مشخصات هر فرد و عملکردش به چه صورت بوده برای اینکار من نیاز دارم تا یه فیلد دیگه به تیبل عملکرد کارگران اضافه کنم مثلا groupID و ID یونیکی که به هر کدوم از رکوردهای تیبل عملکرد گروهها اختصاص داره به عنوان یک value برای هر کارگر یا رکورد تیبل عملکرد کارگران ثبت کنم تا به این ترتیب بتونم افراد رو براساس گروهی که در یک تاریخ مشخص در اون کار میکردن دسته بندی کنم. ولی مشکلم اینه که نمیدونم چه طوری ID رکورد جدید تیبل عملکرد گروهها رو به صورت خودکار بسته به تعداد اعضای اون گروه برای فیلد groupID تک تک کارگران در تیبل عملکرد کارگران اضافه کنم .
مثلا اگر تعداد اعضایی که در تاریخ 26/2/94 در گروه 3 کار میکنند 12 نفر باشه ID رکورد جدید تیبل عملکرد گروهها باید برای فیلد groupID تک تک این افراد زمان تکمیل فرم ثبت بشه تا به این ترتیب دسته بندی بشن .
امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم. اگه راه بهتری هم برای اختصاص دادن افراد به یک گروه در تاریخ مشخص به ذهنتون میرسه منو راهنمایی کنید.

AbbasSediqi
یک شنبه 27 اردیبهشت 1394, 03:13 صبح
دوست عزیز اگر دیتابیس شما تکمیل شده و در حال کاره که فقط از DataMacro استفاده کن که راحت ترینه و دارای کمترین باگ و سریع ترین روشه

در غیر اون صورت بهتره کلا روش ترکیب بندی دیتابیس رو عوض کنی چون در این صورت با مشکل های بزرگتری مواجه میشی

یا حق

Override@
یک شنبه 27 اردیبهشت 1394, 10:45 صبح
دوست عزیز اگر دیتابیس شما تکمیل شده و در حال کاره که فقط از DataMacro استفاده کن که راحت ترینه و دارای کمترین باگ و سریع ترین روشه

در غیر اون صورت بهتره کلا روش ترکیب بندی دیتابیس رو عوض کنی چون در این صورت با مشکل های بزرگتری مواجه میشی

یا حق

من هر چی فکر کردم راه حل دیگه ای به ذهنم نرسید راستش این امکان هست که هر رکورد رو جداگانه در تیبل عملکرد کارگران ثبت کرد و فقط در ریپورت نتایج رو دسته بندی کرد ولی میخواستم ببینم برای دسته بندی بهتر داده ها این امکان وجود داره که به شیوه ای تعداد اعضای گروه و مشخصاتشو بر اساس گروه و تاریخ ثبت کرد یا خیر؟