PDA

View Full Version : سوال: نحوه ذخیره اطلاعات اتصال به شبکه در کامپیوتر کاربر

amirreyhaneh
یک شنبه 27 اردیبهشت 1394, 08:41 صبح
با سلام واحترام
برای ذخیره اطلاعات اتصال به بانک در کامپیوتر کاربر(مانند IP سرور-نام بانک و...) کدوم روش بهتره؟ ذخیره اطلاعات در رجیستری کامپیوتر کاربر یا ایجاد یک فایل متنی که اطلاعات داخل ان باشه و یا ...؟
اگر کسی نمونه کد هم داشته باشه ممنون میشم
با تشکر

ebrahim.rayatparvar
یک شنبه 27 اردیبهشت 1394, 13:28 عصر
سلام.
من برای اینکه آدرس ip یا نام کاربری که در اول برنامه نیاز هست همیشه ذخیره باشه رو در setting سولوسن ذخیره میکنم و نیاز نیست وارد مبحث رجیستری بشم چون خطر داره دادا :لبخند:
ولی یکی از دوستای من در رجیستری ذخیره میکرد که زمانی که بهش گفتم این راه هم هست اونم از این راه رفت ولی در مورد فایل متنی عموما برای چند زبانه کردن از این حرکت استفاده میکنند و برای ذخیره چنین اطلاعاتی به نطر من امنیت پایین میاد.

amirreyhaneh
یک شنبه 27 اردیبهشت 1394, 14:13 عصر
سلام.
من برای اینکه آدرس ip یا نام کاربری که در اول برنامه نیاز هست همیشه ذخیره باشه رو در setting سولوسن ذخیره میکنم و نیاز نیست وارد مبحث رجیستری بشم چون خطر داره دادا :لبخند:
ولی یکی از دوستای من در رجیستری ذخیره میکرد که زمانی که بهش گفتم این راه هم هست اونم از این راه رفت ولی در مورد فایل متنی عموما برای چند زبانه کردن از این حرکت استفاده میکنند و برای ذخیره چنین اطلاعاتی به نطر من امنیت پایین میاد.

با سلام
اگر IP کامپیوتری که میخواد بانک روی اون قرار بگیره از قبل مشخص باشه setting درسته-ولی من میخوام وقتی برنامه و بانک رو به کاربر دادم خودش بانک را روی هر سیستمی با هر IP بذاره-کاربر چه جوری IP تعیین شده در setting رو عوض کنه؟

ebrahim.rayatparvar
یک شنبه 27 اردیبهشت 1394, 14:37 عصر
با سلام
اگر IP کامپیوتری که میخواد بانک روی اون قرار بگیره از قبل مشخص باشه setting درسته-ولی من میخوام وقتی برنامه و بانک رو به کاربر دادم خودش بانک را روی هر سیستمی با هر IP بذاره-کاربر چه جوری IP تعیین شده در setting رو عوض کنه؟
نه پس مشکل شما چیز دیگه ای هست.
ببینید من تو برنامه های اداری و کوچک اداری و بزرگ که دیدم چه کاری می کنند تو فرم لاگین یه دکمه ای رو میذارند به عنوان تنظیمات و کاربر باید ip سرور رو در اونجا ست کنه یا نام سرور که الان بیشتر برنامه ها میاند یک لیستی در تنظیمات درست میکنند که خود برنامه بره سرور هایی که مثلا پایگاه داده SQL server دارند رو پبدا میکنه و کاربر سرور مورد نظر رو انتخاب میکنه. ولی در کل جایی رو به عنوان ست کردن ip بذار نه اینکه خودت جایی ذخیره کرده باشی کاربر میگه که چیه.

Delphi7_love
یک شنبه 27 اردیبهشت 1394, 14:55 عصر
با سلام
پیرو فرمایشات دوستمون شما باید یه فرم داشته باشی که اطلاعات رو بگیره و حالا برای ذخیره کردن راههای زیادی وجود داره که من یه فایل xml کنار برنامه میذارم و تمام تنظیمات این مدلی رو داخل اون و به صورت کد شده میذارم و تنظیماتی هم که نیاز به کد نداره رو کد نمیکنم

amirreyhaneh
چهارشنبه 30 اردیبهشت 1394, 23:06 عصر
با سلام
پیرو فرمایشات دوستمون شما باید یه فرم داشته باشی که اطلاعات رو بگیره و حالا برای ذخیره کردن راههای زیادی وجود داره که من یه فایل xml کنار برنامه میذارم و تمام تنظیمات این مدلی رو داخل اون و به صورت کد شده میذارم و تنظیماتی هم که نیاز به کد نداره رو کد نمیکنم

با سلام وتشکر
میشه یکک نمونه کد بزارین؟

amirreyhaneh
یک شنبه 03 خرداد 1394, 17:59 عصر
با سلام
متاسفانه هنوز توی این بخش مشکل دارم-حداقل این سوال منو جواب بدین:گریه::گریه::گریه:
متغیری که میخواد آی پی بانک اطلاعاتی در اون ذخیره بشه که نباید static باشه,درسته؟

ebrahim.rayatparvar
یک شنبه 03 خرداد 1394, 20:31 عصر
سلام مهندس جان تو بیا یه بخش تنظیمات برای فرم لاگین خودت درست کن زمانی که ip رو وارد کردن تو بگیر در 1 متغیر در Setting برنامه از نوع رشته تعریف کن و مقدار ip رو در داخل این متغیر ذخبره بکن.

ali_72
دوشنبه 04 خرداد 1394, 10:06 صبح
سلام.

مهندس من هم برای ذخیره یک سری اطلاعات ثابت از رجیستری سیستم استفاده میکنم
این چه مشکلی ایجاد میکنه؟