PDA

View Full Version : ایجاد کار

mostafa-t
یک شنبه 27 اردیبهشت 1394, 11:11 صبح
سلام
برای
برنامه نویسی و طراحی نرم افزار یا برنامه های کاربردی کامپیوتر و موبایل
مناسب ترین زبان برنامه نویسی چی می باشد
سپاس

smasgari
یک شنبه 27 اردیبهشت 1394, 12:50 عصر
سلام
من لیسانس الکترونیک دارم و یک کوچولوو پیش زمینه در مورد سی پلاس پلاس و بیسیک دارم
می خواهم به سمت برنامه نویسی برم و یک مکان را کرایه کرده ام با اجاره ی خیلی پایین . چند ماه بود به کار تابلو ال ای دی می پرداختم ولی متاسفانه اکثرا بیکار بودم و در ماه فقط یک کار می یومد و به این کار علاقه هم نداشتتم
در نتیجه
قصد دارم به سمت کاری بروم که آنرا دوست دارم یعنی
برنامه نویسی و طراحی بازی و نرم افزار برای کامپیوتر و مووبایل
حالا سوال من از شما دوستان گرامی اینه که چگونه و باید با چه زبان برنامه نویسی را شروع کنم
لطفا مرا راهنماایی کنید

سپاس
تو مارکت ایرانی هیچ کدوم از اینا بدرد نمیخوره مگر اینکه رایگان باشه

mostafa-t
یک شنبه 27 اردیبهشت 1394, 14:04 عصر
تو مارکت ایرانی هیچ کدوم از اینا بدرد نمیخوره مگر اینکه رایگان باشه
یعنی شما میگید توی ایران این چیزها ارزش اقتصادی واسه کسی که فعالیت میکنه به ارمغان نمیاره ؟
حالا نمیشه راهنمایی کنید به فرض اینکه ارزش اقتصادی داشته باشه ؟
پس بچه های نرم افزار چه طوری و در چه زمینه هایی فعالیت می کنند ؟

smasgari
یک شنبه 27 اردیبهشت 1394, 14:32 عصر
یعنی شما میگید توی ایران این چیزها ارزش اقتصادی واسه کسی که فعالیت میکنه به ارمغان نمیاره ؟
حالا نمیشه راهنمایی کنید به فرض اینکه ارزش اقتصادی داشته باشه ؟
پس بچه های نرم افزار چه طوری و در چه زمینه هایی فعالیت می کنند ؟
دوست عزیز میدونید که تو ایران هیچ کس برای نرم افزار و بازی و کلا همه چی پول نمیده، میتونید از خودتون شروع کنید، چند تا نرم افزار های پولی تو گوشیتون یا کامپیوترتون دارید؟
تو ایران کپی رایت نداریم یا باید مثل خیلی از سایت ها و برنامه های معروف خارجی و ایرانی به فکر ارائه خدمات رایگان باشد بعد به ازاش پول بگیرید یا اینکه یک محصول یا خدماتی بدید که نمونه ی رایگانش در دسترس نباشه بعد طوری باشه که مردم رو قانع کنی که براش پول بدن، در غیر این صورت روی مارکت خارجی باید کار کنی، برنامه نویس های ایرانی هم درآمدی ندارن، اگه میبینی بعضی ها خوشحالن به خاطر اینه که طرف یه نفره یه نرم افزار خارجی رو کپی پیست میکنه میزاره بازار بعد تو 1 سال مثلا دو میلیون فروش کنه ذوق میکنه!!! اگه هم بخوای برای دیگران برنامه بنویسی دلال میاد یه پروژه 20 میلیونی رو از شرکت میگیره به تو میده 2 میلیون بعد 18 میلیون میره تو جیبش!!!.

#target
یک شنبه 27 اردیبهشت 1394, 14:33 عصر
خب بازی از اونجایی که زمان توسعه طولانی داره دست تنها باشی ننمیشه، و یک چیز دائمی نیست مثلا ی بازی دو ماه رو بورسه بعد هم میخوابه ، تازه اگه شانس بیارین و بازیتون بگیره

خب دو راه زیر خوبه :
1- تو یک زمینه ای خیلی حرفه ای بشین تا حرف برای گفتن داشته باشین
2- تو هر زمینه بگین حرفه ایم و بلد و هر پروژه ای گیرتون اومد بگیرین و با کمک اینترنت و کمک این و اون هر طور شده به ته برسونینش

فک کنم خوب باشه تو بازار بگیردین و دنبال پروژه های کوجک برای شروع باشین
و یا باید ی ایده و محصول داشته باشین،‌اگه ایده دارین اونو پیاده سازی کنین و در کنارش هم پروژه های کوچک

mostafa-t
یک شنبه 27 اردیبهشت 1394, 15:53 عصر
گفته ی دو دوست گرامی درست .
یعنی پشیمونی میاره اگه من زمان بزارم به مدت یک سال روی سی پلاس پلاس و یک زبان تحت وب مثل پی اچ پی ؟

smasgari
یک شنبه 27 اردیبهشت 1394, 16:28 عصر
گفته ی دو دوست گرامی درست .
یعنی پشیمونی میاره اگه من زمان بزارم به مدت یک سال روی سی پلاس پلاس و یک زبان تحت وب مثل پی اچ پی ؟
از نظر من بله، ولی هر طور خودتون مایلید، الان شما تلگرام نگاه کن، کلش او کلنز رو نگاه کن، اگه مخاطبات ایرانین فقط به فکر این باش یه محصولی بفروشی به صورت آنلاین، الان شما سایت ورزش 3 رو با یه سایت درپیت فروش محصول مقایسه کن، مطمئا باش درآمد اون سایت درپیت بیشتره، الان ورزش 3 رتبه 4 ایران و رتبه 2 سایت به زبان فارسی رو مگه نداره؟ کل تبلیغاتشو سر جمع بزنی فکر نکنم بالای 20 - 30 میلیون تومن بشه تازه هزینه سرور و کارمند و هزار کوفت دیگرو ازش کم کنی ببین چقدر میمونه. سایت های میهن دانلود، آسان دانلودو خیلی از سایت های دو رقمی دیگه هم همین وضعیت رو دارن، ولی مثلا دیجیکالا رو ببین درآمدش سر به فلک میکشه.

mostafa-t
دوشنبه 28 اردیبهشت 1394, 16:16 عصر
شما دوستان گرامی به من بگید بچه های نرم افزار از چه راهی کسب درامد می کنند ؟

masoud_pnu
دوشنبه 28 اردیبهشت 1394, 17:01 عصر
دوست خوبم،بنظر من وقتتو روی وب بذاری به مراتب زودتر به نتیجه میرسی تا روی زبانی مثل ++C.همین تالار آگهی ها رو نگاه کن.ببین چند درصد وب کار میخوان تا C و++C.
البته الان موبایلم خیلی رو بورسه.البته در مواردی که پرفورمنس برنامه اولویت کمتری داره،میتونی از همین HTML و CSS برای برنامه نویسی موبایل استفاده کنی.ولی باز به شخصه وب رو توصیه میکنم.

mostafa-t
دوشنبه 28 اردیبهشت 1394, 19:15 عصر
دوست خوبم،بنظر من وقتتو روی وب بذاری به مراتب زودتر به نتیجه میرسی تا روی زبانی مثل ++C.همین تالار آگهی ها رو نگاه کن.ببین چند درصد وب کار میخوان تا C و++C.
البته الان موبایلم خیلی رو بورسه.البته در مواردی که پرفورمنس برنامه اولویت کمتری داره،میتونی از همین HTML و CSS برای برنامه نویسی موبایل استفاده کنی.ولی باز به شخصه وب رو توصیه میکنم.
برای شروع با چه زبانی باید شروع کنم
php
خوبه ایا ؟
البته من شنیدیم برای وب باید هم پی اچ پی رو یاد داشته باشیم هم کدهای html & css
یعنی باید هر سه رو یاد بگیریم درسته ؟