PDA

View Full Version : سوال: طریقه ساخت فرمی که دسترسی Admin با بقیه کاربران اون برنامه فرق کنه ...

mahdisam
یک شنبه 27 اردیبهشت 1394, 19:51 عصر
با سلام .. ضمن عرض خسته نباشید و تبریک عید مبعث به همه عزیزان ...
خواستم یه فرمی رو طراحی کنم که بعد از ورود Admin به همه قسمتهای برنامه دسترسی داشته باشد ٰ اما وقتی کاربری بغیر از Admin وارد میشه نتونه اون دسترسی رو داشته باشه ..
1. مثلاً نتونه گزارش بگیره
2. اجازه حذف نداشته باشه
.
.
.
در ضمن Admin هم بتونه از طریق فرمی جداگانه به کاربر سطح دسترسی رو مشخص کنه .. ممنون
..
فرض کنیم فرم ورود کابران طبق پیوست باشد ...

sdhamed
دوشنبه 28 اردیبهشت 1394, 07:40 صبح
سلام
برای این کار راه های متفاوتی وجود داره ولی راحت ترین کار این هستش که یک جدول با نام user ایجاد کنی و در آن یک فیلد با نام access یا هر چیز دیگه بعد برای دسترسی کاربر به هر قسمت از برنامه یک قرارداد برای خودت بزاری
به طور مثال در فیلد access می تونی مقدار 010000 را قرار بدی که در آن 1 به معنی دسترسی به گزارشات میتونه باشه و 0 میتونه به معنی عدم دسترسی باشه با یکم خلاقیت میتونی همین موردو کد شده در دیتابیس ذخیره کنی ودر ورود به برنامه فیلد access را چک کنی
جدول کاربرت شامل این فیلدا میتونه باشه

Code
Name
Sname
Password
Access
در صورتی که نیاز داشتی بگو بیشتر راهنماییت کنم
موفق باشی

fahimi
دوشنبه 28 اردیبهشت 1394, 16:40 عصر
یکی از ساده ترین روش ها مرتبط کردن نمایش ایتم های منو با یک تیبل به عنوان مثال Users در ساختار تیبل IdUser به عنوان رکورد و به ازاء هر فرم فیلد ایجاد شود مقادیر هر یوز توسط کوئری استخراج و اعمال شود.

mahdisam
دوشنبه 28 اردیبهشت 1394, 23:21 عصر
ممنون از اینکه راهنمائی کردی .. البته چون مبتدی هستم اگه ممکنه یه نمونه کوچیکشو برام لینک کن تا ازش استفاده کنم و یا اگه ممکنه به ایمیلم بفرست .. واقعاً به این مبحث احتیاج واجب دارم ....
Mahdi.sam.hossain@gmail.com

h_mohamadi
سه شنبه 29 اردیبهشت 1394, 09:35 صبح
سلام
یک راه که دوستان فرمودند این است که یک tabel داشته باشی و در آن یوزها را با دسترسی شان بریزی
سپس در برنامه یک فانگشن داشته باش که در تمام قسمت های برنامه ات آن را چک کن و در آن اسم یوزرت و قسمتی که داره وارد می شوم را بده و در فانکشن سلکت کند که به این قسمت دسترسی دارد یا نه اگر دسترسی داشت کار را انجام دهد و اگر نداشت پیغام عدم دسترسی بدهد