PDA

View Full Version : حرفه ای: ایجاد سیستم قرعه کشی مثل بانک

reza10wert
دوشنبه 28 اردیبهشت 1394, 07:35 صبح
سلام دوستان

من یکسری کاربر با موجودی های متفاوت دارم

میخوام بین اونها قرعه کشی بشه و هر کسی که امتیاز ( مثلا هر 50.000 تومان 1 امتیاز داره ) بیشتری داره ، شانس بیشتری برای برنده شدن داشته باشه

باید چه کار کنم ؟

با تشکر

mohsen_31369
دوشنبه 28 اردیبهشت 1394, 09:48 صبح
این لینک (http://stackoverflow.com/questions/13709558/creating-a-banner-swapping-algorithm-to-rotate-ads)رو ببین، برای نمایش بنرهای تبلیغاتیه، الگوریتمش شبیه به کاریه که می خوای بکنی ...

mrcoder01
سه شنبه 29 اردیبهشت 1394, 23:16 عصر
ضمن تشکر از دوستان
ساده ترین راهی که به ذهنم رسید اینه
البته باید جداول سیستمد رو یکم توضیح بدی تا بهتر بتونیم پاسخ بدیم ولی در کل

اول میای مثلا 10 نفری که هزینه هاشون بالا ترین هست رو میخونی (اگه مقدار هزینه int باشه میتونی با دستور sql - order bi pool Desc این کارو انجام بدی) حالا که خوندی میای هزینه رو تقسیم بر 50000 میکنی )
حالا مثلا اگه کاربری 250.000 پول داشته باشه این مقدار تقسیم بر 50.000 میشه و حاصل داخل یک متغیر برابر 50.000 میشود حالا میتونید این کار ها رو داخل یک حلقه وارد دیتابیس کنید (insert).
بعد میتونید یک فرم برای مشاهده اطلاعات insert شده طراحی کنید.

راهی ساده تر به ذهنم نرسید
ولی اگه یکم فکر کنید میتونی با چند تا دستور اصلی این کار ها رو انجام بدید
ساده بود نه؟

reza10wert
جمعه 01 خرداد 1394, 09:47 صبح
ضمن تشکر از دوستان
ساده ترین راهی که به ذهنم رسید اینه
البته باید جداول سیستمد رو یکم توضیح بدی تا بهتر بتونیم پاسخ بدیم ولی در کل

اول میای مثلا 10 نفری که هزینه هاشون بالا ترین هست رو میخونی (اگه مقدار هزینه int باشه میتونی با دستور sql - order bi pool Desc این کارو انجام بدی) حالا که خوندی میای هزینه رو تقسیم بر 50000 میکنی )
حالا مثلا اگه کاربری 250.000 پول داشته باشه این مقدار تقسیم بر 50.000 میشه و حاصل داخل یک متغیر برابر 50.000 میشود حالا میتونید این کار ها رو داخل یک حلقه وارد دیتابیس کنید (insert).
بعد میتونید یک فرم برای مشاهده اطلاعات insert شده طراحی کنید.

راهی ساده تر به ذهنم نرسید
ولی اگه یکم فکر کنید میتونی با چند تا دستور اصلی این کار ها رو انجام بدید
ساده بود نه؟

آره دوست عزیز
جالب بود