PDA

View Full Version : آموزش: سورس نرم افزار Remote Desktop (کنترل از راه دور) با سوکت

Javad_raouf
دوشنبه 28 اردیبهشت 1394, 13:57 عصر
سلام یکی از دوستان درخواست برنامه چت سوکت کرده یاد این برنامه افتادم که زمان دانشجوییم نوشتمش
یادش بخیر یک نرم افزار چت رو تبدیل کردم به یک نرم افزار Remote Desktop در حد NetSupport:بامزه:

با خودم گفتم سورسش رو بزارم اینجا شاید به درد کسی بخوره
امکاناتش:
1. امکان ارسال تصویر Desktop کلاینت به سرور
2. امکان مدیریت سیستم کلاینت از سیستم سرور (فقط امکان کار با ماوس وجود داره چون ارسال دکمه های کیبورد آسون بود همون موقع من فقط دنبال این بودم که یه جوری MouseDown و MouseUp و MouseMove رو ارسال کنم به کلاینت)
3. امکان تغییر سایز تصویر دریافتی از سیستم کلاینت ( با زدن کلید F5 در سیستم سرور تصویر سیستم کلاینت کل فرم برنامه رو می گیره و با تغییر سایز فرم می تونید سایز تصویر کلاینت رو تغییر بدید و این کار خللی در کنترل کلاینت ایجاد نمی کنه)
4. امکان تنظیم سرعت Refresh تصویر: یعنی می تونید مشخص کنید که در ثانیه چند بار از سیستم کلاینت تصویر دریافت بشه (نسبت به سرعت شبکه)
5. در تغییرات کوچیک فقط تغییرات ارسال می شوند: عشق خودم اینه:لبخند:: فرض کنید دارید سیستم کلاینت رو از سرور مدیریت می کنید، تصویر دسکتاپ سیستم کلاینت رو مشاهده می کنید و مثلا روی MyComputer کلیک می کنید حالا در سیستم کلاینت MyComputer به حالت انتخاب در میاد و دورش هایلایت آبی میشه، نرم افزار تصویر جدید از سیستم کلاینت ارسال نمی کنه بلکه فقط نقاطی که تصویر قبلی با تصویر جدید تفاوت داره رو پیدا می کنه و در قابل یک پکیج فشرده شده به سیستم سرور ارسال می کنه و سیستم سرور همون تصویری رو که داره اصلاح می کنه:لبخند:
نکته جالب ترش اینه که این کار هوشمند انجام میشه یعنی خودکار بررسی می کنه می بینه که ایا هزینه ارسال تغییرات کمتره یا هزینه ارسال تصویر دوباره؟ هر کدوم حجم کمتری داشت همون رو ارسال می کنه:تشویق:
ممکنه این سوال براتون پیش بیاد که مگه میشه که هزینه ارسال تغییرات بیشتر از هزینه ارسال کل تصویر بشه:متفکر: آره میشه! چرا؟ حوصله ندارم تایپ کنم:کف:

نحوه کارم هم اینجوری بود که یک نرم افزار چت رو از اینترنت دانلود کردم بعد به جای متن باهاش تصویر فرستادم و امکانات بالا رو بهش اضافه کردم

امیدوارم به درد کسی بخوره:لبخندساده:

systam
دوشنبه 28 اردیبهشت 1394, 14:54 عصر
همشهری کو برنامه

Javad_raouf
دوشنبه 28 اردیبهشت 1394, 15:00 عصر
هه هه:شیطان:
برنامه رو هم مگه باید بزارم؟ :لبخند:
شرمنده حواسم نبود:چشمک:

پیوست شد.

Javad_raouf
سه شنبه 29 اردیبهشت 1394, 18:16 عصر
یعنی اینقدر خونوک بود که هیچکی نظر نداده؟:کف:
حداقل بگین برنامه مزخرفیه تا منم در جریان باشم:لبخند:

Mousavmousab
چهارشنبه 30 اردیبهشت 1394, 01:37 صبح
سلام

یه فیلم ویدیویی 2-3 دیقه ای بساز ، توش نشون بده برنامه چطوری چیکار می کنه ؟ بعد ببین چند نفر نظر میدن.

موفق باشی
hoolity.com

Behnam6670
چهارشنبه 30 اردیبهشت 1394, 06:39 صبح
آقا کارت عالی بود.
فقط مهندس امکانش هست اینو یه تغییر کوچولو بهش بدی؟؟؟؟:افسرده:
اون تغییر هم اینه که شما برنامه سرور رو سیستمت باشه و خودت آی پی کلاینت رو بزنی و بهش کانکت بشی و مانیتورش رو ببینی .دیگه نیازی به قسمت کلاینت نباشه!!میتوی این امکان رو براش بزاری؟؟؟:متفکر:

Javad_raouf
چهارشنبه 30 اردیبهشت 1394, 20:09 عصر
سلام

یه فیلم ویدیویی 2-3 دیقه ای بساز ، توش نشون بده برنامه چطوری چیکار می کنه ؟ بعد ببین چند نفر نظر میدن.

موفق باشی
hoolity.com
بابا دمت گرم سورس نرم افزار رو گذاشتم دیگه
فیلم ویدئویی؟؟؟:اشتباه:

آقا کارت عالی بود.
فقط مهندس امکانش هست اینو یه تغییر کوچولو بهش بدی؟؟؟؟:افسرده:

اون تغییر هم اینه که شما برنامه سرور رو سیستمت باشه و خودت آی پی کلاینت رو بزنی و بهش کانکت بشی و مانیتورش رو ببینی .دیگه نیازی به قسمت کلاینت نباشه!!میتوی این امکان رو براش بزاری؟؟؟:متفکر:
ممنون :خجالت: خدا خیرت بده دیگه داشتم دپرس می شدم:گیج:
سگ درصد امکانش هست
باید جای سرور و کلاینت عوض بشه (منظورم اینه که به جای اینکه سرور منتظر کلاینت باشه و به پورت گوش بده کلاینت منتظر باشته و به پورت گوش بده)
و کلاینت همیشه اجرا و در حال گوش دادن باشه
به همین راحتی
اگر وقت شد می نویسمش خودتم با یکم تغییرات کوچیک می تونی درستش کنی

Behnam6670
چهارشنبه 30 اردیبهشت 1394, 22:48 عصر
مهندس جان من میخوام تو محیط شبکه ازش استفاده کنم.حقیقتش خودم انقدر سرم شلوغه که اصلا وقتشو ندارم.اگه تونستی وقت داشتی انجامش بده.ممنون داداش

silver189
پنج شنبه 31 اردیبهشت 1394, 09:01 صبح
برای ریموت تحت شبکه از سورس زیر استفاده کنید :
http://www.codeproject.com/Articles/43705/Remote-Desktop-using-C-NET

Drow-Ranger
یک شنبه 01 خرداد 1401, 10:23 صبح
کدوم فایل رو باید بزنم تا بشه تمام برنامه رو تو ویژوال ببنیم ؟ ( ویندوزم 11 هست تمام فایلارو میتونه باز کنه برای همین نمیتونم بفهمم کدوم فایل مال ویرایش برانمه اصلیه )