PDA

View Full Version : درخواست راهنمایی برای ساختن این فرم

gilar1360
دوشنبه 28 اردیبهشت 1394, 16:28 عصر
131392
به این عکس دقت کنید یک سری آپشن برای هتل تعریف شده می خواستم بدونم توی دیتابیس به چه شکل اونو تعریف کنم و
بعد نحوه نمایشش را به این شکل دربیارم

nazanin_asadi_1
دوشنبه 28 اردیبهشت 1394, 17:12 عصر
خب یه روشش اینه که دوتا جدول داشته باشی مثلا تب1 و تب2

توی تب1 فیلدهایی چون : آی دی - عنوان (رستوارن- پارکینگ و...) - ظرفیت - توضیحات (بدون پرداخت هزینه و رایگان )
توی تب2 هم فیلدهایی جون : آی دی - آی دی تب1 - عنوان (لابی - آسانسور- کافی شاپ و ...) وضعیت (فعال یا غیرفعال بودن(همون رنگ سبز ها )

خیلی راحت هم میتونی نمایش بدی هم ویرایش کنی هم گزینه های بیشتری اضافه کنی بهش

اگه کارکرد این کادرهای سبز یه چیزه دیگه هستش اون ها رو هم توضیح بده تا بیشتر بگم

باز اگه دوستان ساختار دیگه ای به ذهنشون رسید بهتر کمکت میکنن

gilar1360
دوشنبه 28 اردیبهشت 1394, 17:29 عصر
خب یه روشش اینه که دوتا جدول داشته باشی مثلا تب1 و تب2

توی تب1 فیلدهایی چون : آی دی - عنوان (رستوارن- پارکینگ و...) - ظرفیت - توضیحات (بدون پرداخت هزینه و رایگان )
توی تب2 هم فیلدهایی جون : آی دی - آی دی تب1 - عنوان (لابی - آسانسور- کافی شاپ و ...) وضعیت (فعال یا غیرفعال بودن(همون رنگ سبز ها )

خیلی راحت هم میتونی نمایش بدی هم ویرایش کنی هم گزینه های بیشتری اضافه کنی بهش

اگه کارکرد این کادرهای سبز یه چیزه دیگه هستش اون ها رو هم توضیح بده تا بیشتر بگم

باز اگه دوستان ساختار دیگه ای به ذهنشون رسید بهتر کمکت میکنن

با تشکر از شما
کاری که من کردم توی فیلدهای جدول مثلا یک فیلد تعریف کردم به اسم لابی از نوع int که شخصی که مشخصات هتلش را تعریف کرد اگه فرضا هتلش لابی داشت عدد 1 و اگر نداشت عدد 0 را وارد کنه
حالا در قسمت نمایش می خواهم مثل این نمایش داده بشه یعنی اگه هتل لابی داشت بک گراند سبز و اگر نداشت بک گراند خاکستری ( یعنی css اون فرق بکنه ) این چه جوری میشه؟؟

mojooriass
دوشنبه 28 اردیبهشت 1394, 17:50 عصر
راه سادش اینه که دو تا کلاس تو فایل css بسازید یکی برای فعال یکی هم برای غیر فعال و بعد با یک شرط مناسب مقدار کلاس مناسب چاپ کنید

<div class="<?php
if($row['loby']==1){
echo 'active';
}else{
echo 'disabel';
}
?>"></div>

nazanin_asadi_1
دوشنبه 28 اردیبهشت 1394, 17:58 عصر
من برای همچین چیزی توی خود کوئری مقدارها رو جایگزین میکنم
مثلا کوئری به صورت زیر

select