PDA

View Full Version : سوال: نحوه کانفیگ آی پی استاتیک داخل سرور برای گوش دادن به پورت 1433 جهت اتصال به sql

hrj1981
سه شنبه 29 اردیبهشت 1394, 11:57 صبح
سلام دوستان
من روی یک سیستم (سرور ) sql 2000 دارم و برنامه و بانک اطلاعاتی روی اون نصبه ، یه ای پی استاتیک هم دارم که روی خط اینترنت متصل به سرور قرار گرفته
حالا چکار باید بکنم که یک کامپیوتر دومی از طریق اینترنت بتونه سرور sql من رو ببینه

m.4.r.m
جمعه 05 تیر 1394, 09:33 صبح
این یکم سخته شما اول باید با سرور ارتباط برقرار کنی بعد برسی سراغ سرور sql

hrj1981
دوشنبه 08 تیر 1394, 13:25 عصر
سلام من به سرور متصل میشم اما متاسفانه به sql نه

a_mohammadi_m
شنبه 20 تیر 1394, 18:12 عصر
سلام دوستان
من روی یک سیستم (سرور ) sql 2000 دارم و برنامه و بانک اطلاعاتی روی اون نصبه ، یه ای پی استاتیک هم دارم که روی خط اینترنت متصل به سرور قرار گرفته
حالا چکار باید بکنم که یک کامپیوتر دومی از طریق اینترنت بتونه سرور sql من رو ببینه

با سلام
اول باید در فایروال پورت مربوط به SqlServer رو باز کنید
مثلا ممکنه فایروال خود ویندوزتون پورت رو بسته باشه یا آنتی ویروس
ممکنه فایروال یا Gateway شبکه اونو بسته باشه یا شرکت ISP که اینترنت رو ازش میگیرید پورت رو بسته باشه
جهت تست می تونید از کامپیوتر دومی که بیرونه ، با کمک Sql Management Studio و دادن Ip ولید و یوزر و پسورد به SqlServer مورد نظر وصل بشید
اگه وصل شد اشکال از کد برنامه شماست وگرنه اول باید پورت ارتباطی رو در مسیر ارتباط یکی یکی چک کنید و در صورت لزوم باز کنید

در ضمن ممکنه در مسیر شما تا اینترنت Router یا مودم ADSL قرار داشته باشه که ممکنه لازم باشه IP ولید رو در تنظیمات اونها به Ip داخلی سرورتون NAT کنید ( مباحث شبکه ای )