PDA

View Full Version : کار نکردن تابع mail

barnamenevis2016
سه شنبه 29 اردیبهشت 1394, 12:10 عصر
سلام...من با xampp کار می کنم...و نمی دونم چرا تابع mail در اون کار نمی کنه....این تابع شناخته می شه...ولی کارشو انجام نمی ده....و برام جالبه که این تابع برای ارسال ایمیل رمز عبور ایمیل فرستنده رو لازم نداره :متفکر: و بدون رمز عبور ایمیل می فرسته!!!!و قضیه این تابع چیه...جاییخوندم گویا باید قبلش یک سری تنظیمات انجام داد....:متفکر:

hamedarian2009
سه شنبه 29 اردیبهشت 1394, 12:15 عصر
سلام. اگه تابع کار نمیکنه پس چجوری متوجه شدید برای ارسال ایمیل رمز عبور نمیخاد؟
توی لوکال و ویندوز نمیتونید از تابع mail استفاده کنید بهتره با کلاس PHPMailer و smtp جیمیل خودتان این کار را انجام دهید

barnamenevis2016
سه شنبه 29 اردیبهشت 1394, 13:18 عصر
سلام. اگه تابع کار نمیکنه پس چجوری متوجه شدید برای ارسال ایمیل رمز عبور نمیخاد؟
خوب اینکه رمز عبور نمی خواد...توی کتابی که دارم نشون می ده...:خجالت:طرف توی کتاب خیلی ساده می آد تابع mail رو استفاده می کنه و بدون رمز عبور تنها با داشتن ایمیل فرستنده و ایمیلی گیرنده و سابجکت و متن پیام...یک ایمیل می فرسته....
اتفاقا در پایتون هم ایمیل فرستادن نیاز به stmp جیمیل هست و اینا و رمز و عبور می خواد و من تعجب می کردم چطور طرف چه در کتاب و چه در فیلم آموزشی با یک تابع ساده و کوچیک mail ایمیل می فرسته:متفکر:
مرسی...

فرزند کوروش
سه شنبه 29 اردیبهشت 1394, 13:47 عصر
mail نياز به رمز عبور و اعتبار سنجي نداره البته رو خيلي از سرور ها هم غير فعال هست
از phpmailer استفاده کنيد

rezakho
سه شنبه 29 اردیبهشت 1394, 20:24 عصر
البته درست تر اینه که تابع mail یک سوکت SMTP رو باز می کنه و از این طریق میل رو می فرسته، سایر کتابخونه ها دیگه مثل phpmailer هم همین کار رو انجام میدند منتها با آپشن های بسیار زیاد و انعطاف بیشتر.

هر دو باید به یک سرور SMTP متصل بشند، طبیعتا این سرور روی سیستم ها نصب نیست و اگر همچین سروری برپا کنید، یا مثلا به سرورهای Google متصل بشید، همین تابع mail هم کار خواهد کرد.

ضمنا این تابع هم نیاز به اعتبار سنجی و ... داره که این اطلاعات رو از php.ini می خونه.