PDA

View Full Version : خطای Object reference not set to an instance of an object

En_MK
چهارشنبه 30 اردیبهشت 1394, 18:58 عصر
سلام
دوستان لطفا اگر میدونید راهنمایی کنید خیلی اورژانسیه
من یه پروژه دارم که 5 لایه داره یه متد دارم با ورودی های اجباری (یعنی هیچکدوم optional نیستند) از این متد هم در ویندوز استفاده میکنم هم وب
ویندوز درست اجرا میشه اما وقتی وبی رو run میکنم ارور
Object reference not set to an instance of an object (http://stackoverflow.com/questions/8206810/object-reference-not-set-to-an-instance-of-an-object)
دارم.تمام ورودی های این متد را چک کردم مقادیرش در وبی و ویندوزی یکسان است
چرا یک متد با ورودی های ثابت در ویندوزی درسته اما در وبی خطا میده؟:افسرده::افسرده::افسرد ::افسرده:
این ارور مگه زمانیکه پارامتر null باشه یا new نشده باشه رخ نمیده؟من هیچکدوم از این شرایطو ندارم ولی ارور دارم

sayanpro
پنج شنبه 31 اردیبهشت 1394, 12:22 عصر
همانطور که خودتان گفتید این پیغام خطا برای متغییرهایی که از جنس object است رخ میده. باید ببینید کدوم شی هست که این خطا را داره ایجاد می کنه.
به نظرم قبل و بعد از هر object ای new کردید توسط response یک پیغام تو صفحه چاپ کنید تا جای دقیقش پیدا کنید.
از try , catch هم استفاده کردید دیگه ؟

En_MK
پنج شنبه 31 اردیبهشت 1394, 13:00 عصر
یه ابجکت new کردم همونیکه از جنس خروجیه متدم هست مثلا اینجوری

entity.User us=new entity.user ();
us=getinfo(param1,param2);

مقادیر پارامتر1و2 را چک کردم نال نیستند بله try,catch گذاشتم و خطا هم در catch نمایش داده میشود
برام خیلی جالبه چرا در ویندوز خطا نداره؟؟؟؟ اگر ربطی به new کردن داشته باشه اونجه هم نباید جواب بده

En_MK
دوشنبه 04 خرداد 1394, 22:23 عصر
واقعا ممنون از اینههههههههههههههههههمه راهنمایی:اشتباه:

sayanpro
چهارشنبه 06 خرداد 1394, 06:12 صبح
Object ای که نوشتید new نکنید و بگذارید متد پر کنه، خطا داخل متد رخ میدهد یا تو این قسمتی که کد نوشتید؟

En_MK
پنج شنبه 14 خرداد 1394, 15:00 عصر
سلام دوستان
ممنون از توجهتون
بخاطر چند لایه بودن من یه خرده دچار اشتباه شدم وقتی break point گذاشتم و trace کردم دیدم در یکی از لایه ها( به خاطر نوع بیزینسی که داریم) وقتی برنامه د حالت وبی اجرا میشه متد new نمیشه و این ارور هم به همون خاطر هست
بازم ممنونم:قلب: