PDA

View Full Version : آپلود فایل بوسیله jquery

barnamenevis2016
پنج شنبه 31 اردیبهشت 1394, 22:40 عصر
سلام....شاید این سوال تکراری باشه...ولی من هرچی تو سایتا گشتم چیزی دندون گیری براش پیدا نکردم....من می خوام با استفاده از jquery...بیام یک فایل رو آپلود کنم...اگر از jquery یا از آژاکس استفاده نکنم...یک فرم خواهم داشت و یک دکمه submit که می زنمش اطلاعات فرم و فایل رو با متد POst می فرسته به فایلی که دارای اسکریپت زیره:

$new_name="myImage.png";
move_uploaded_file($_FILES["file"]["tmp_name"],'upload/'. $new_name);
حالا من می خوام با jquery و بدون انتقال به صفحه دیگر...اطلاعات فرم و یا فایل رو به فایل با اسکریپت بالا بفرستم....آیا شدنیه؟چطور؟
_____
ویرایش:
فکر می کنم باید سوال رو در بخش jquery می پرسیدم..حواس پرتی کردم...یکجورایی عادت کردم به تالار Php!

desatir7316
پنج شنبه 31 اردیبهشت 1394, 23:37 عصر
اول با jquery فرم رو preventDefault کن و با ajax بفرستش، بعد سمت سرور بگیر، پردازش کن و مقدار برگردون. دوباره سمت کلاینت مقدار برگشته رو چک کن و با توجه به اون مشخص کن چه اتفاقی بیافته

barnamenevis2016
جمعه 01 خرداد 1394, 00:21 صبح
مرسی....خوب من از
preventDefault استفاده هم بکنم فقط تونستم که مثلا اطلاعات مربوط به یک input از نوع text رو بفرستم...دیگه اطلاعات یک input از نوع file رو چطوری بفرستم که بخوام سمت سرور بگیرمش...مثلا کد زیر برای input از نوع file جواب نداد...

$('#form').submit(function(event) {
event.preventDefault();
$.ajax({
type: 'POST',
url: 'ajax/upload.php',
data: $(this).serialize(),
dataType: 'html',
success: function (data) {
alert('good!')
}
});
});

m_r_1989
جمعه 01 خرداد 1394, 00:45 صبح
من یک کد دارم که شما می تونید هر چندتا عکس می خواهید با drag & drop آپلود کنید ولی به دیتابیس وصل نیست ولی با یکم کار کردن روش می تونید به دیتا بیس هم وصلش کنید اگه خواستین پیام بذارید براتون آپلود کنم

desatir7316
جمعه 01 خرداد 1394, 01:22 صبح
مرسی....خوب من از
preventDefault استفاده هم بکنم فقط تونستم که مثلا اطلاعات مربوط به یک input از نوع text رو بفرستم...دیگه اطلاعات یک input از نوع file رو چطوری بفرستم که بخوام سمت سرور بگیرمش...مثلا کد زیر برای input از نوع file جواب نداد...

....

https://www.google.com/search?client=ubuntu&channel=fs&q=upload+file+via+ajax&ie=utf-8&oe=utf-8