PDA

View Full Version : سوال: استفاده از فانکشن در اس کیو ال

علی فتحی
جمعه 01 خرداد 1394, 01:07 صبح
سلام ببخشید سوال مربوط به اس کیو ال رو اینجا مطرح کردم . من یک فانکشن برای تبدیل تاریخ نوشتم .حالا طریقه استفاده رو میخوام بدونم .لطفا برای جدول 2 برنامه نگاه کنید ببینید مشکل چی هستش.sql2008

علی فتحی
چهارشنبه 20 خرداد 1394, 23:56 عصر
ما یک جدول بنام table1داریم شامل تاریخ میلادی است. با پروسیجر چگونه اون رو تبدیل کنم وصلام:نحوه استفاده از پروسیجر

SabaSabouhi
پنج شنبه 21 خرداد 1394, 08:12 صبح
سلام ببخشید سوال مربوط به اس کیو ال رو اینجا مطرح کردم . من یک فانکشن برای تبدیل تاریخ نوشتم .حالا طریقه استفاده رو میخوام بدونم .لطفا برای جدول 2 برنامه نگاه کنید ببینید مشکل چی هستش.sql2008

سلام
دوست عزیز، اگه از تابع استفاده کنی می‌تونی به راحتی تو selectها هم ازش استفاده کنی. من یه تابع خوب نوشتم ( حدود 15-16 سال قبل ) که متنش رو
تو این سایت هم فرستادمش، از اون استفاده کن.

صبا صبوحی

علی فتحی
پنج شنبه 21 خرداد 1394, 12:25 عصر
تشکر که توجه کرین اقای صبوحی.ولی هن نح.ه استفاده رو بلد نیستم چه سلکت یاشه یا چز دیگه

SabaSabouhi
شنبه 23 خرداد 1394, 10:39 صبح
تشکر که توجه کرین اقای صبوحی.ولی هن نح.ه استفاده رو بلد نیستم چه سلکت یاشه یا چز دیگه

سلام
استفاده در query به این صورت هست:

SELECT Id, Text, Date, dbo.SDateStr( Date ) as ShamsiDate
FROM MyTable

تو این مثال هم خود Date ( که میلادی هست ) رو آوردم و هم تبدیل شده به تاریخ هجری شمسی رو ( به صورت تابع ( dbo.SDateStr( Date ).
برای گزارش‌ها من ترجیح می‌دم در سطح Query تبدیل رو انجام بدم و بجای تاریخ یک رشته‌ی حرفی تحویل گزارش‌ساز بدم.
اما برای فرم‌های برنامه اگه نمایش به صورت Grid باشه ( و بدون مجوز ویرایش ) باز در سطح Query تبدیل رو انجام می‌دم، و در غیر این حالت
تاریخ رو میلادی دریافت می‌کنم و تو برنامه به تاریخ شمسی تبدیلش می‌کنم.

صبا صبوحی