PDA

View Full Version : نمایش خطای RunTime

isaac23
شنبه 02 خرداد 1394, 19:02 عصر
سلام دوستان من توی سورس نرم افزار زمانی که اجرا میکنم و باهاش کار میکنم هیچ مشکلی نداره اما زمانی که از سورس کامپایل میگیرم بعد فایل exe رو اجرا میکنم و به قسمت اضافه میرم اطلاعاتی ثبت میکنم این اخطار ظاهر میشه و از نرم افزار خارج میشه البته اطلاعات ثبت میشه ...

131563

golbafan
یک شنبه 03 خرداد 1394, 08:55 صبح
سوالت گنگه
این خطا ممکنه به دلایل خیلی زیادی رخ بده

معمول ترینش اینه که برنامه شما وقتی تنهایی (خارج از محیط کدنویسی) اجرا میشه نمیتونه کتابخانه خاصی رو فراخونی کنه
اما وقتی در محیط برنامه نویسی ران میکنید (کتابخانه مورد نظر توسط محیط برنامه نویسی فراخوانی میشود)

isaac23
یک شنبه 03 خرداد 1394, 10:35 صبح
خوب راه حلش چیه باید چیکار کرد..

در ضمن چیزی زیادی نداره من بخوام توضیح بدم .. یه فرم دارم که اسامی بانک ها رو ثبت میکنه وقتی می خوام یه نام بانک اضافه کنم اول این اخطار میاد و بعد بانک ثبت میشه و کلا از برنامه خارج میشه ....

دیگه نمی دونم چطوری توضیح بدم ....

meys34
یک شنبه 03 خرداد 1394, 11:14 صبح
سلام

ممکنه مشکل از ویندوز 10 باشه... یکبار به صورت RunAsAdmin اجرا کنید

isaac23
یک شنبه 03 خرداد 1394, 11:59 صبح
مشکل حل شد ولی هنوز دلیلش رو نمی دونم چرا
زمانی که از این کد استفاده می کنم درست کار میکنه هیچ مشکلی نداره
MsgBox (".ÈÇä˜ ÌÏíÏ ËÈÊ ÔÏ"), vbInformation
Text1 = ""
Text2 = ""
Text3 = ""
Text1.SetFocus

اما زمانی که از این کد ها استفاده میکنم همون ارور قبلی پیداش میشه

Text1 = ""
Text2 = ""
Text3 = ""
Text1.SetFocus

YasserDivaR
یک شنبه 03 خرداد 1394, 13:31 عصر
به این خاطره که شما اول فوکوس رو روی تکست باکس قرار میدین و تو خط بعدی پیغام نمایش میدین
به این صورت کد رو تغییر بدین

Text1.SetFocus

meys34
یک شنبه 03 خرداد 1394, 17:50 عصر
توضیح بیشتر اینکه:

تابع SetFocus فوکوس رو به شی مورد نظر میده... ولی اگر فوکوس روی اون شی باشه دوباره نمیتونه فوکوس بگیره و اخطار میده...

بنابراین بهتره قبل از SetFocus از OnErrorResumeNext استفاده کنید...

YasserDivaR
دوشنبه 04 خرداد 1394, 00:38 صبح
توضیح بیشتر اینکه:

تابع SetFocus فوکوس رو به شی مورد نظر میده... ولی اگر فوکوس روی اون شی باشه دوباره نمیتونه فوکوس بگیره و اخطار میده...

ممنون دوست عزیز اتفاقا من هم می خواستم همین رو بگم اما OnErrorResumeNext در مواقعی بکار میره که خطاهای احتمالی رخ میده اما این نوع خطا از نوع کد نویسی و یه جورایی عمدی به حساب میاد. این خطا رو چون میشه درست کرد و تحت تغیییر هست نیازی بهOnErrorResumeNext نیست
OnErrorResumeNext در مواقعی بکار میره که خطاهای غیر عمدی پیش میاد مثلا برای دریافت مقداری از رجیستری برای اولین بار
مثلا مقدار تکست باکسی رو در رجیستری ذخیره کردیم و چون کاربر برای اولین بار که برنامه رو اجرا می کنه و اون مقدار در رجیستری نیست قاعدتا باید از OnErrorResumeNext استفاده بشه

vbhamed
جمعه 08 خرداد 1394, 19:27 عصر
توضیح بیشتر اینکه:

سلام
اگر فوکوس روی شی‌ئی باشه هر چند باره دیگه هم می‌تونید به اون فوکوس بدید و هیچ مشکلی نداره
مشکل دوستمون هم احتمالا به خاطر اینه که هنوز فرمشون نمایش داده نشده می‌خواد به تکست باکس فوکوس بده و چون هیچ چیزی روی صفحه نیست پیام خطا میده
دقیقا باید دید این کدها رو کجا می‌نویسند