PDA

View Full Version : طراحی صفحه وب

sajadsobh
یک شنبه 03 خرداد 1394, 05:38 صبح
سلام خدمت دوستان عزیز.
من میخوام یه پنل ساده واسه مدیریت یه سایت بسازم. صفحه اصلی پنل به شکل زیر:

131581

حالا من میخوام که با انتخاب هریک از آیتم های treeview در سمت راست صفحه، قسمت های مدیریت نشون داده بشه. یه چیزی شبیه این:

131582

131583

برای اینکه بتونم اینکارو انجام بدم اومدم واسه هرکدوم از قسمت ها یه webpage ساختم و همه کدنویسی ها رو توی اونا انجام دادم. بعدش در سمت چپ صفحه اصلیِ پنل از frame استفاده کردم و تعیین کردم که هروقت کاربر روی یکی از آیتم های سمت راست کلیک کرد اون webpage روی frame صفحه اصلی ست بشه. الان به نظرتون اینکار عاقلانه هست یا روش بهتر و راحت تری شما پیشنهاد میدین؟!
ممنون

malloc
یک شنبه 03 خرداد 1394, 08:41 صبح
دلیل اینکه از مستر پیج استفاده نکردی چی هست ؟؟؟

Mousavmousab
یک شنبه 03 خرداد 1394, 09:38 صبح
به ازای هر لینک یک Page خیلی پیچیده و شلوغ میشه.

بهتره از تکنیک User Control و ارسال پارامتر در صفحه استفاده کنید.

به این صورته که هر لینکی صفحه ادمین را لود کنه با یک مقداری مثلاٌ id=1, id=2 و ... و توی رویداد فرم لود Request این ID رو بگیر و با Switch مشخص کن کدوم User Control لود بشه

در ضمن به جای عدد می تونی از یه رشته مناسب اون کار استفاده کنی که مفهومی تر بشه. و در نهایت می تونی برای امنیت بیشتر (ممکنه کسی که داره از سایت استفاده می کنه خودش برنامه نویس باشه) این کلمات را کد و دیکد کنید که هیچ کسی از کاری که داره اتفاق می افته مطلع نشه.

موفق باشید.
hoolity.com

golbafan
یک شنبه 03 خرداد 1394, 10:03 صبح
حالا من کاری با نحوه پیاده سازیتون ندارم اما رنگ بک گراند خیلی خزه

پیام حیاتی
یک شنبه 03 خرداد 1394, 12:41 عصر
این نوع رنگ بندی ها عشق مدیران سازمان ها و ارگان های دولتیه خبر نداری خخخ

maryammashkani
یک شنبه 03 خرداد 1394, 16:04 عصر
میتونید از multi view هم استفاده کنید

keiv@n
یک شنبه 03 خرداد 1394, 19:48 عصر
یه تیبیل تو پایگاه داده بساز به نام صفحات .... بعد کدهای اچ تی ام ال صفحاتتو تو این تیبل ذخیره کن .... هر لینکی که توسط کاربر کلیک شد یه درخواست نا همگون بزن سمت سرور صفحه رو رندر کن ... البته تو این روش به نظر باید از ()append استفاده کنی .... حالا این متده یه سری بد بختی ها هم میاره نمونش اجرا نشدن کدهای جی کوئری واسه عناصر صفحت میشه که معلوم نیس باید چکار کنی ... ولی میشه با استفاده از متد ()on این مشکل و حل کنی ... اینطوری یک صفحه فیزیکی داری که می تونی n تا صفحه مختلف رو توش هی بریزی هی پاک کنی (تو یه سی ام اس دیدم sageFrame)

sajadsobh
یک شنبه 03 خرداد 1394, 20:03 عصر
دلیل اینکه از مستر پیج استفاده نکردی چی هست ؟؟؟

برای اینکه واسه کاربرهای مختلف با نقش های مختلف هستش و منوهای سمت راست ثابت نیستن. یعنی نقش رو بررسی میکنه و اگه دسترسی نداشته باشه یه سری از آیتم های treeview رو حذف میکنه.

sajadsobh
یک شنبه 03 خرداد 1394, 20:05 عصر

میدونم :قهقهه: این قرار نیست چیزی باشه که تحویل داده میشه. فقط واسه اینکه صفحه سفید نباشه گذاشتم.

sajadsobh
یک شنبه 03 خرداد 1394, 20:06 عصر

دقیقاً حق با شماست :قهقهه: خودم دو سه تاشو شاهد بودم :لبخند:

sajadsobh
یک شنبه 03 خرداد 1394, 20:07 عصر
میتونید از multi view هم استفاده کنید

درسته حق باش شماست. ولی چون تعداد آیتم ها زیاده، فکر نمی کنید خیلی شلوغ پلوغ بشه؟!

sajadsobh
یک شنبه 03 خرداد 1394, 20:09 عصر
یه تیبیل تو پایگاه داده بساز به نام صفحات .... بعد کدهای اچ تی ام ال صفحاتتو تو این تیبل ذخیره کن .... هر لینکی که توسط کاربر کلیک شد یه درخواست نا همگون بزن سمت سرور صفحه رو رندر کن ... البته تو این روش به نظر باید از ()append استفاده کنی .... حالا این متده یه سری بد بختی ها هم میاره نمونش اجرا نشدن کدهای جی کوئری واسه عناصر صفحت میشه که معلوم نیس باید چکار کنی ... ولی میشه با استفاده از متد ()on این مشکل و حل کنی ... اینطوری یک صفحه فیزیکی داری که می تونی n تا صفحه مختلف رو توش هی بریزی هی پاک کنی (تو یه سی ام اس دیدم sageFrame)

تا حالا کار نکردم. اگه امکان داره یه نمونه بهم معرفی کنید.:لبخندساده:

sajadsobh
یک شنبه 03 خرداد 1394, 20:20 عصر
به ازای هر لینک یک Page خیلی پیچیده و شلوغ میشه.

بهتره از تکنیک User Control و ارسال پارامتر در صفحه استفاده کنید.

به این صورته که هر لینکی صفحه ادمین را لود کنه با یک مقداری مثلاٌ id=1, id=2 و ... و توی رویداد فرم لود Request این ID رو بگیر و با Switch مشخص کن کدوم User Control لود بشه

در ضمن به جای عدد می تونی از یه رشته مناسب اون کار استفاده کنی که مفهومی تر بشه. و در نهایت می تونی برای امنیت بیشتر (ممکنه کسی که داره از سایت استفاده می کنه خودش برنامه نویس باشه) این کلمات را کد و دیکد کنید که هیچ کسی از کاری که داره اتفاق می افته مطلع نشه.

موفق باشید.
hoolity.com

یعنی منظورت اینه که فایل dll بذارم کنار پروژه؟!

malloc
یک شنبه 03 خرداد 1394, 20:49 عصر
برای اینکه واسه کاربرهای مختلف با نقش های مختلف هستش و منوهای سمت راست ثابت نیستن. یعنی نقش رو بررسی میکنه و اگه دسترسی نداشته باشه یه سری از آیتم های treeview رو حذف میکنه.

یعنی چی ؟؟؟ عرفش مستر پیج هست .... اصلا حرفتون منطقی نیست ..... منو های سمت راست رو از دیتا بیس میخونی دیگه ؟؟؟ خیلیم عالی .... صد در صد باید مستر پیج بزنی .... یعنی بهترین روش مستر پیج هست ...

و تو لود تمام صفحات فرزند هم چک میکنی اگه مجوز نداشت به صفحه لاگین redirect بشه تمام .... منوها هم که براساس دسترسی و مجوزش فیلتر میشه

خدایی کله متن ها رو خوندم و هیچ فرضیه ای بهتر از مستر پیج نمیبینم .... شما یکی از مشکلاتی که با مستر پیج داری و بگو ببینم قضیه چیه

golbafan
چهارشنبه 06 خرداد 1394, 22:45 عصر

واقعا ؟؟؟ خخخخخخخخ