PDA

View Full Version : سوال: راهکاری برای پرداخت موردی برای نرم افزار

Love_Program
دوشنبه 04 خرداد 1394, 13:04 عصر
دوستان من جدیدا عضو سایت برنامه نویس شدم.
یک راهکار برای پرداخت موردی نرم افزارم می خواستم که بشرح زیر هستش:
نکته : بعلت محرمانه بودن مشخصات نرم افزاری مشابه را براتون شرح میدم.

نرم افزار من یک برنامه محاسباتی و تحلیلی برای طراحی پلت فرم خودرو هستش . این برنامه قیمتش بالاست برای اونا و ابتدا به ساکن که قیمت رو بهشون اعلام می کنم اکثرا منصرف می شوند.

مابقی نوشته ها بصورت محاوره ای است که از این بابت پوزش می خواهم

شرح کار نرم افزار : این نرم افزار یکسری داده اولیه رو از شخص میگیره و با نرم افزار طراحی انجام میشه سپس خروجی محاسبات و تحلیل بصورت گزارش چاپ میشه!
این نرم افزار دارای بانک داده هم هست که کل طراحی هایی که انجام شده رو در بانکش ذخیره میکنه.پس از اتمام طراحی در صورتی که شخص لایسنس کامل رو خریداری کرده باشه گزارش بصورت کامل چاپ میشه(این گزارش دارای یک سری اطلاعات متنی و یکسری تصاویر و طراحی ها و نتایج تحلیل ها است)

بعلت اینکه خوب نرم افزار گرونه من میخوام نرم افزار رو به مشتری بدم و اون بتونه حداقل 5 طراحی رایگان رو انجام بده و پس از اتمام 5 طرح یکی از سه تصمیم زیر رو بگیره
1- منصرف بشه و به پی کارش -----------> کاریش نمیشه کرد
2-بیاد و لایسنس نهایی و کامل رو بخره ---------------> خدا عمرش بده - تا باشه از این مشتریا
3- بیاد و به ازای هر طراحی که انجام میده X تومان پول بده و یک طرح در نرم افزار قابل طراحی باشه(طرح n ام = یک خرید جدید)(مثلا اگه قیمت کل نرم افزار 20 میلیون هست هر طرح معادل 500 هزار تومن بده من) ----------------->>>>>> طراحی به ازای پرداخت موردی هست که مشکل من سر همین قضیه بوجود میاد.

------------------------------------------------------------------------------------ شرح مشکل ----------------------------------------------------------------------------------
در نسخه آزمایشی من میام و توی دیتابیسم 5 تا لایسنس رو از قبل فعال میکنم که بتونه طراحی کنه و نرم افزار رو امتحان کنه.ابتدا کاربر میاد و نرم افزار رو نصب می کنه و 5 تا طرح اولیه رو انجام میده .پس از اتمام 5 طرح قسمت طراحی جدید قفل میشه تا چند لاینس بخره و یا نسخه کاملشو بگیره یا منصرف بشه.

مشکل اینجا شروع میشه که کاربر چون 5 طرح قبلیش به نتیجه رسیده به اطلاعات داخل نرم افزار زیاد احتیاج نداره چون گزارش نهاییش رو قبلا گرفته.پس میاد و نرم افزار رو کامل پاک میکنه و مجددا نصب میکنه بازم براش 5 طرح رایگان فعال میشه یا میاد بانک اطلاعاتیش رو که اکسس هست(چون حجم اطلاعات آنچنان زیاد نیست انتخاب کردم) رو میاد و با حالت اولیه ای که بعد نصب داشته(به اصطلاح بانک اطلاعاتی خشک اولیش) جایگزین میکنه و 5 تا 5تا هی طراحی میکنه و در هر دو صورت اینکار رو هی ادامه میده و نتیجش این که من 1000 تومن هم بدستم نمیرسه در ضمن اگه 5 تا رایگان اولش تموم شد و اومد 6 تا از من خرید اونا هم تموم شده بیاد نرم افزار رو پاک کنه و یا بانکش رو جایگزین حالت بعد نصب کنه علاوه بر 5 تا رایگان 6 تا لایسنس هم براش دوباره کارمی کنه!!!!:گریه:

چون اکثر رایانه هایی که قراره بازار هدف من باشه به اینترنت متصل نیست و از هیچ طریقی نمیشه باهاش ارتباط برقرار کرد حیرون موندم که چه کاری انجام بدم؟

راهکارهایی که به ذهنم رسیده:
1-بیام و در مسیرهای نامعینی یکسری فایل ایجاد کنم و بعد از گزارش گرفتن هر طرح ، اطلاعاتش اونجا ثبت بشه و در صورتی که بیش از 5 مورد بود اخطار بده
پ :
1)مشکل اینجاست که اگه از ویندوز مجازی استفاده کرد راحت میتونه دور بزنه
2) با نرم افزار های کنترل تغییرات ویندوز آمار فایل ها و تغییراتش راحت در میاد

2-موقع گزارش گیری یه عدد رندم تولید بشه به عنوان شناسه طرح و کاربر همون موقع اونو پیامک کنه به من و من اونو اصلاح کنم و بهش بدم و پس از درج شناسه اصلاحی من بتونه گزارش رو چاپ کنه
پ :
1)برای هر طراحی باید به من پیامک بزنه که خودش یه نوع وابستگی به من هست که نه برای اون جالبه و نه من
2-) اگه خواست دوباره از همون طرح گزارش بگیره چون عدد رندم تولید میشه من از کجا بفهمم که مال طرح قبلی بوده یا جدید
(بالافرض در اون شناسه مثلا شماره طرح هم گنجونده بشه شخص میاد و طراحی قبلی رو پاک میکنه و طراحی جدیدش رو پیاده میکنه و چون شناسه تغییر نکرده دوباره ازش گزارش میگیره)با یک تیر n نشون میزنه

3-بانک اطلاعاتیش بیاد روی نت
پ:
1-)عدم دسترسی اکثر اونها به اینترنت

و بحث کنترل زمان و تعداد مشخصی برنامه را باز کردن و ... هم هست که مشکلاتش رو خودتون می دونید

حالا عاجزانه و بی صبرانه از دوستان میخوام اگه راهکاری دارن بگن که خیلی خیلی خوشحال میشم.واقعا تو عمرم اینطوری درمونده نشده بودم.
ضمنا زبان برنامه نویسش مهم نیست چون من راهکار میخوام.ممنون و متشکر از همکاری همتون

isaac23
دوشنبه 04 خرداد 1394, 17:18 عصر
سلام من یه حسابداری دارم از قفل های Tiny-Hd استفاده شده و کلا چیزی خوبی هستش که افراد عادی و معمولی قادر به هک و غیر فعال سازی اون نیستن .... توصیه میکنم از این قفل ها استفاده کنی منم چند بار استفاده کردم بد نبود راضی کنندست . دیدم شرکت های بزرگ هم از این نوع قفل ها استفاه میکننن.

یه سر به این سایت بزن ضر نداره

http://www.dedj.com/

Love_Program
دوشنبه 04 خرداد 1394, 18:11 عصر
من چون قراره نرم افزار رو ابتدا به ساکن بصورت رایگان و از طریق اینترنت به همه بدم هزینه قفل و پستش خیلی برام زیاد میشه و هدفم رفع این مشکل بصورت نرم افزاری هستش.

isaac23
سه شنبه 05 خرداد 1394, 07:27 صبح
دوست عزیز اگه بخوای کاری که که هیچ راهی واسه دور زدنش باشه که فکر نکنم سخته.....

خوب روی بانک اطلاعاتی رمز بذار و نتونه واردش بشه و یا اینجه این بانک رو جایی کپی کنی و اگه نبود بانک یا این که اون رو حذف کرد اون بانک برگرده

و یا یه کلید تو رجیستری ایجاد کنی زمانی که غیر فعال شد برنامه برابر با False بشه تا موقعی که خرید نکرده و زمانی کد رو بهش دادی و توی برنامه وارد کرد این کلید True بشه و تموم شه بره پی کارش.....

vbhamed
جمعه 08 خرداد 1394, 19:09 عصر
سلام

شما گفتید اکثر رایانه هایی که قراره بازار هدف من باشه به اینترنت متصل نیست و از هیچ طریقی نمیشه باهاش ارتباط برقرار کرد بعدش گفتید قراره نرم افزار رو ابتدا به ساکن بصورت رایگان و از طریق اینترنت به همه بدین و این دو جمله تناقض داره

وقتی قراره کسی یک نرم افزار گرون قیمت رو به صورت آزمایشی ببینه حتما فراهم کردن دسترسی اینترنت براش کاری نداره مخصوصا که قراره دانلود هم کنه

خب نسخه آزمایشی رو بهش بدید و تاکید هم کنید برای تست باید به اینترنت متصل باشه، چطور اینترنت داشته دانلود کنه، وقتی هم که به اینترنت متصل باشه می‌تونید براش محدودیت بزارید
بعدش هم که نرم افزار رو خرید قفل سخت افزاری بهش بدین و اونموقع دیگه نیاز به اینترنت هم نیست

Love_Program
شنبه 09 خرداد 1394, 10:01 صبح
درسته حرفام در ظاهر تناقض داره
این نرم افزار در همه شهرها بین یک یا دونفر که حالا یا خودشون اینترنت دارن یا میرن کافی نت توزیع میشه اونها از طریق فلش و سی دی و ... بین سایر دوستان توزیع میکنن (نسخه آزمایشی).
البته به یه راهکاری رسیدم در این مورد که قابل دورزدن هم هست اما حداقل آماتورها تواناییشو ندارن .

vbhamed
شنبه 09 خرداد 1394, 11:08 صبح
سلام
دور زدن محدودیت که در نهایت قابل انجامه حتی اگر اینترنت داشته باشید، فقط درجه سختیش فرق می‌کنه
بهترین راه برای نسخه آزمایشی اینه که واقعا نسخه آزمایشی تولید کنید نه اینکه در نسخه اصلیتون محدودیت بزارید
توضیح بیشتر اینکه در نسخه آزمایشی یکسری کارها کلا انجام نشه، به عنوان مثال در نتایج تولید یکسری اعداد محاسبه نشه یا بجاش کلمه demo بزارید یا کارهایی از این قبیل
اینطوری دیگه نیاز به چک کردن تعداد اجرا و ... هم نیست

isaac23
شنبه 09 خرداد 1394, 19:48 عصر
درسته حرفام در ظاهر تناقض داره
این نرم افزار در همه شهرها بین یک یا دونفر که حالا یا خودشون اینترنت دارن یا میرن کافی نت توزیع میشه اونها از طریق فلش و سی دی و ... بین سایر دوستان توزیع میکنن (نسخه آزمایشی).
البته به یه راهکاری رسیدم در این مورد که قابل دورزدن هم هست اما حداقل آماتورها تواناییشو ندارن .

دوست عزیز اگه نتیجه کارت رو بگی شاید بدرد ما هم بخوره .... دستت درد نکنه

Love_Program
شنبه 09 خرداد 1394, 22:23 عصر
بعلت اینکه اگه واضح توضیح بدم طرحم لو میره فقط کلیت کار رو توضیح میدم انشا ا... ازم ناراحت نشین اما چاره ای ندارم
این تاپیک رو در تالار C#‎‎‎و دلفی هم کپی کردم و یکی بهم گفت اگه طرح و روشی باشه برای اینکه لو نره هیچکسی نمیگه چیکار باید بکنی(دیدم حق داره):گریه::گریه:

اما روش من طوری هست که دو تا فایل باید تا ابد با هم مچ باشن و جدا نشن و در صورت جدا شدن قانون فعال سازی نقض میشه.
حالا در پیاده سازی روش باید قانون بالا صدق کنه(یکم فکر کنید مطمئنم به جواب میرسید)

بیشتر نمی تونم بگم ....

ممنون ببخشید

vbhamed
یک شنبه 10 خرداد 1394, 05:17 صبح
سلام
ولی این روشی که میگین ظاهرا با ویندوز مجازی قابل دور زدنه

Love_Program
یک شنبه 10 خرداد 1394, 07:29 صبح
نه وابستگی به ویندوز نداره یعنی در شرایط مختلف قضیه تفاوتی پیدا نمی کنه و حتی در ویندوز مجازی قراره باشه یا هر نسخه دیگه ای یا توی لینوکس و تحت اون اجرا بشه و ... باید یه شرط برقرار باشه که نرم افزار فعال بشه و فعال بمونه(گفتم قابل دورزدن هست اما برای افراد عادی که به هیچ وجه ممکن و برای برنامه نویس هم توی ایران برای لول متوسط به بالا من حتی خودم نمی تونم نرم افزارم رو هک کنم با اینکه خودم نوشتمش(البته افراد توانمندی مثل شما براشون مثل آب خوردنه)