PDA

View Full Version : سوال: محل قرار گیری منابع در c#

Simorgh_94
دوشنبه 04 خرداد 1394, 16:50 عصر
سلام دوباره :خجالت:

سوال : منابعی از جمله تصاویر و بانک اطلاعاتی ( sql server ) در کجای پوشه برنامه قرار داد ک اگر پروژه رو در سیستم دیگری اجرا کردیم به مشکلی بر نخوزیم.

یکم جستجو کردم و لی چیز بدرد بخوری پیدا نکردم

با تشکر

RmeXXXXXXXXX
دوشنبه 04 خرداد 1394, 21:15 عصر
منابع یا resource قسمتی از یک اسمبلی هستند که میتوانید شامل هر فایلی باشند. تصویر، صدا و هر فایل دیگه که بشه دودویی (باینری) ذخیره بشن. (کدها + منابع = فایل اسمبلی)
منتها دقت کنید ک توی ویژوال استادیو موقعی که منبعی (مثلا تصویری) را اضافه میکنید حتماً اونو به Resource اضافه کنید و بعد استفاده کنید و نه از آدرس اون فایل. بدین صورت توی تمام سیستم ها جواب خواهد داد.

Simorgh_94
دوشنبه 04 خرداد 1394, 23:17 عصر
منابع یا resource قسمتی از یک اسمبلی هستند که میتوانید شامل هر فایلی باشند. تصویر، صدا و هر فایل دیگه که بشه دودویی (باینری) ذخیره بشن. (کدها + منابع = فایل اسمبلی)
منتها دقت کنید ک توی ویژوال استادیو موقعی که منبعی (مثلا تصویری) را اضافه میکنید حتماً اونو به Resource اضافه کنید و بعد استفاده کنید و نه از آدرس اون فایل. بدین صورت توی تمام سیستم ها جواب خواهد داد.

ممنون برای پاسخ
منایع (عکس و ...) رو میشه توی resource قرار داد ولی بانک اطلاعاطی رو نمی شه در حال حاظر مشکل اصلی من بانک هست

ebrahim.rayatparvar
دوشنبه 04 خرداد 1394, 23:31 عصر
خوب با SQLxpress استفاده کن که چنین مشکلی نداشته باشی

ebrahim.rayatparvar
دوشنبه 04 خرداد 1394, 23:35 عصر
بیا View >>Server Explorer

میبینی که اینجا خود VS به طور پیش فرض SQLxpress رو داره و به راحتی مشکلت حل میشه.

Simorgh_94
سه شنبه 05 خرداد 1394, 00:49 صبح
خوب با SQLxpress استفاده کن که چنین مشکلی نداشته باشی
منظورت اینه ک با sql c# بانک رو ایجاد کنم ؟ نمی تونم با خود c# بانک رو ایجاد کنم چرا ک در قسمت های دیگه دچار مشکل می شم
من قسمتی رو می خوام ک بانک رو انجا قرار بدم و با ادرس به بانک متصل بشم (ادرسی ک در تمام سیستم ها یکی باشه) و یا بانک رو به c# اضافه کنم و هنگامی ک پروژ رو به سیستم دیگه ای انتقال می دم دچار مشکل نشم
با تشکر

mthreat.info
سه شنبه 05 خرداد 1394, 00:59 صبح
شما باید آدرس فایل بانک رو به پرووایدر بدید تا بتونبد با بانک کار کنید

بیتا حکمت
سه شنبه 05 خرداد 1394, 01:00 صبح
سلام از SQL Server Compact 4.0 هم می تونی استفاده کنی (فایل های SDF منظورمه ) حجمش از SQLxpress کمتر هست .
اگه تعداد تصاویر پروژه اتون زیاد هست و مساله براتون امنیتی نیست از ریسورس استفاده نکنید ، چون حجم فایل EXE افزایش پیدا می کنه .
شما می تونید یه پوشه Debug بسازید به اسم Image (یا اسم دلخواه دیگر ) ، و عکس ها رو از همون پوشه لود کنید .
**
دیتابیس هم چه نوع از فایل SDF باشه چه از نوع MDF فقط کافیه داخل پوشه Debug پوشه (پوشه ای که فایل EXE برنامه داخلش قرار داده )
به راحتی میشه بهش دسترسی داشت .