PDA

View Full Version : نحوه ایجاد برنامه با کار تیمی در محیط VS

pouria_bayat
دوشنبه 04 خرداد 1394, 22:36 عصر
سلام دوستان وقت بخیر، یکی از دوستان من می خواهد توی نوشتن برنامه بهم کمک کنه قرار شده هر ماه یک مبلغی بهش به عنوان حقوق بدم اما سوالاتی که دارم اینه:

چطور می تونم از سورس کدم حفاظت کنم که دوستم نتونه کپی کنه، میخواهم از طریق شبکه روی کدها کار کنیم منظورم از شبکه دوتا کامپیوتر هستش.
چطور توی محطی ویژوال میشه برنامه ها رو تیمی نوشت و اینکه اصلا توی این زمینه آشنایی ندارم، ممنون میشم راهنمایی کنید.
در ضمن شرکت های بزرگ چطوری چندتا برنامه نویس دارن ولی برنامه نویس ها نمی تنن کدها رو کپی کنند؟!!

ebrahim.rayatparvar
دوشنبه 04 خرداد 1394, 23:14 عصر
سلام
متاسفانه این یه مورد چند وقتی مشکل من هم بود و آخر هم حل نکردم ایشالا که بچه ها یاری می کنند.

SabaSabouhi
سه شنبه 05 خرداد 1394, 07:38 صبح
سلام دوستان وقت بخیر، یکی از دوستان من می خواهد توی نوشتن برنامه بهم کمک کنه قرار شده هر ماه یک مبلغی بهش به عنوان حقوق بدم اما سوالاتی که دارم اینه:

چطور می تونم از سورس کدم حفاظت کنم که دوستم نتونه کپی کنه، میخواهم از طریق شبکه روی کدها کار کنیم منظورم از شبکه دوتا کامپیوتر هستش.
چطور توی محطی ویژوال میشه برنامه ها رو تیمی نوشت و اینکه اصلا توی این زمینه آشنایی ندارم، ممنون میشم راهنمایی کنید.
در ضمن شرکت های بزرگ چطوری چندتا برنامه نویس دارن ولی برنامه نویس ها نمی تنن کدها رو کپی کنند؟!!

سلام
برای کار کردن چند نفری رو یک source باید از یه source control استفاده کنی. تو محیط VS به‌ترین گزینه می‌تونه TFS باشه، client مربوطه به صورت
پیش‌فرض روی VS نصب هست، شما فقط باید یه سرورش رو دانلود کرده و نصب کنی.
گزینه‌های دیگه‌ای هم مثل GIT هست که می‌تونی بری سراغشون. طرز کار با این‌ها به هم شبیه نیست. مثلاً Team Foundation به این صورت هست
که شما همیشه به سرور وصل هستی، Check out می‌کنی برای ویرایش، کارت رو انجام می‌دی و Check in می‌کنی که سرور به روز بشه.
اما تو GIT شما هر کاری داری رو انجام می‌دی، بعد خودت رو با سرور sync می‌کنی که این برای حالت Offline می‌تونه گزینه‌ی به‌تری باشه.

ولی برای این که دوستت source رو کپی نکنه، تقریباً هیچ راهی نداری، چون تا وقتی source رو نداشته باشه، نمی‌تونه روش کار کنه و وقتی که داشته
باشه، خوب source رو داره دیگه.
حتا اگه دستگاه مال خودت باشه و پورت‌های usb رو هم ببندی، باز می‌تونه sourceها رو بفرسته به اینترنت و از جای دیگه بگیره، دیگه اینترنت رو که
نمی‌تونی ببندی.
اما می‌تونی قسمت‌های مهم کارت رو توی یه solution مجزا بگذاری، اونجا compile کنی، و با برنامه‌های موجود مثل eziriz یا smart assembly یا مشابه این‌ها secure کنی
و فقط dll حاصل رو توی solution برنامه‌ی اصلی قرار بدی که البته این کار باعث می‌شه دیباگ کردن برات یه مقدار مشکل بشه، مگه این که مطمئن باشی اون قسمت‌هایی
که sourceاش رو تو solution اصلی نداری، مشکل نداره.

صبا صبوحی

ali_72
سه شنبه 05 خرداد 1394, 07:40 صبح
team foundation service visual studio 2013

NasimBamdad
سه شنبه 05 خرداد 1394, 08:26 صبح
خود Microsoft بحث Team foundation رو پیشنهاد کرده

راه جلی نیست که از کپی Source جلوگیری بشه ؟

ebrahim.rayatparvar
سه شنبه 05 خرداد 1394, 10:28 صبح
یک سوالی برای من پیش آمده؟؟؟
برای کار با این نرم افزارها حتما باید به اینترنت کانکت باشیم یا برای ثبت نام.
نرم افزاری نیست که درون شبکه ایی باشه یعنی نیازی به نت نداشته باشه؟؟؟

SabaSabouhi
سه شنبه 05 خرداد 1394, 11:28 صبح
یک سوالی برای من پیش آمده؟؟؟
برای کار با این نرم افزارها حتما باید به اینترنت کانکت باشیم یا برای ثبت نام.
نرم افزاری نیست که درون شبکه ایی باشه یعنی نیازی به نت نداشته باشه؟؟؟

سلام
شما می‌تونی سرور رو در محیط شبکه نصب کنی. نیازی به اینترنت نیست.
اما اگه خواستی همکارت خارج از شرکت بتونه کار کنه در این صورت نیاز به اینترنت داری.
در مورد TFS لازمه که وصل باشی، چون تا وصل نباشی نمی‌تونی Checkout یا Checkin کنی و این ایده که همه فایل‌ها رو اول روز Checkout کنی
هم ایده‌ی خیلی بدیه ( این رو گفتم چون یه نفری بود که همین کار رو می‌کرد )
اما GIT نیازی به اینترنت نداره، فقط وقتی کارت تموم شد برای sync کردن نیاز به اینترنت داری.
همونطور که تو پست قبلیم نوشتم، اگه اینترنت خوب نداری، و مجبوری که سرورت رو روی اینترنت داشته باشی GIT انتخاب به‌تری هست.

صبا صبوحی

fafa_n6190
سه شنبه 05 خرداد 1394, 12:11 عصر
همه ابزارایی که دوستان معرفی کردن خوبه ، tfs دردسر های خاص خودش رو داره ، ولی من طبق تجربه شخصیم با subversion خیلی راحت ترم!

تو شبکه Local سرور رو به راحتی نصب میکنی ، توی اینترنت هم میتونی repository های خودت رو بسازی ، یه plugin هم برای Visual Stuio داره که توی solution وضعیت پروژه رو میتونی به راحتی ببینی

131678

چون مبتنی بر فایل هم هست تغییراتت رو با فایل های یک کیلوبایتی اعمال میکنه ، ورژن های مختلف رو از سورس میسازه و با یک کلیک میتونی بین ورژن ها سوییچ کنی ، کلا سبک و سریعه آموزش فارسی و انگلیسی هم فراووووووووون داره :لبخند: