PDA

View Full Version : آپدیت و مشکلاتش

faramarz_s
شنبه 27 دی 1382, 21:45 عصر
در مورد چند سطر زیر بزرگواری توضیح می دهد؟

If an update query could alter more than one row while updating both the clustering key and one or more text, image, or Unicode columns, the update operation fails and SQL Server returns an error message.

Modifying a text, ntext, or image column with UPDATE initializes the column, assigns a valid text pointer to it, and allocates at least one data page unless updating the column with NULL.

Note The UPDATE statement is logged. If you are replacing or modifying large blocks of text, ntext, or image data, use the WRITETEXT or UPDATETEXT statement instead of the UPDATE statement. The WRITETEXT and UPDATETEXT statements (by default) are not logged.

vadood
یک شنبه 28 دی 1382, 09:20 صبح
پاراگراف آخرش اینه:

یکی این که update لاگ میشه. اگه می خواهی یکی از فیلهای از نوع باینری یا تکست را update کنی چون معمولا این فیلد ها بزرگ هستن لاگ دیتابیس بزرگ میشه پس بهتره برای این فیلدها از دستورای دیگه که گفته شده ( و لاگ نمی شن) استفاده کنی

vadood
یک شنبه 28 دی 1382, 09:31 صبح
و این که اگه یه دستور update بخواهد پرایمری کی (اگه کلاستر باشه که معمولا هست) را همراه با یه فیلد از نوع های text, image, or Unicode columns آپدیت کنه و بخواهد رو بیش از یک رکورد عمل کنه نمیشه!

faramarz_s
یک شنبه 28 دی 1382, 13:58 عصر
این که اگه یه دستور update بخواهد پرایمری کی (اگه کلاستر باشه که معمولا هست) را همراه با یه فیلد از نوع های text, image, or Unicode columns آپدیت کنه و بخواهد رو بیش از یک رکورد عمل کنه نمیشه!
خب سوال من همینه چکار باید کرد در این موارد؟

vadood
دوشنبه 29 دی 1382, 10:37 صبح
یکی یکی آپدیت کن!

ناصرقلی
دوشنبه 29 دی 1382, 11:20 صبح
شاید مشکل شما با
UPDATETEXT
حل بشه.

faramarz_s
دوشنبه 29 دی 1382, 20:07 عصر
شاید مشکل شما با
UPDATETEXT
حل بشه.
ممکنه یک نمونه اسکریپت بنویسید.

faramarz_s
جمعه 03 بهمن 1382, 17:46 عصر
آقا این UpdateText نمی شه درش از set استفاده کرد.
در ضمن من در برنامه های دات نتم با Update می توانم تصاویر را بروز کنم.