ورود

View Full Version : مشورت در مورد کار به صورت فریلنسری یا استخدامی؟

Sohrab-112
سه شنبه 05 خرداد 1394, 10:39 صبح
سلام به شما دوستان

پس از تحصیلات دانشگاه در رشته نرم افزار و بعد طی کردن دوره های آموزشی در زمینه برنامه نویسی با زبان #C و استفاده از تکنولوژی ASP.Net و کسب توانایی لازم برای نوشتن برنامه های تجاری (البته نه برنامه های خیلی بزرگ!) حالا قصد دارم واراد بازار کار بشم و از توانایی که بدست آوردم کسب درامد کنم.

دو راه پیش رو هست : یک اینکه از طریق مختلف بتونم پروژه بگیرم و انجام بدم و دستمزد دریافت کنم که اصطلاحا بهش میگن کار به صورت فریلنسری ، دوم اینکه با یک شرکت فعال در این زمینه قرارداد عقد کنم و مشغول به کار بشم و ماهیانه حقوق دریافت کنم

از اونجایی که مشورت کردن رو دوست دارم و از اونجایی که مهندسین بسیار بزرگوار و شریفی اینجا هستن که میتونم از تجریبیاتشون استفاده کنم اینجا حضور دارند و خوشحال میشم اگر این تجربه رو بیان کنن و معایب و مزایای هر دو راه رو بگن تا بتونم بهترین تصمیم رو بگیرم.

خیلی ممنون

ebrahim.rayatparvar
سه شنبه 05 خرداد 1394, 11:00 صبح
سلام مهندس جان
هر کسی نظر خاص خودش رو داره و برای همه محترمه. از نظر بنده کوچک شما بخوای اگه برنامه نویسی حرفه ای هستی و تجربه کافی داری میتونی خودت به تهنایی کار کنی و حتی خودت شرکت بزنی و کم کم رشدش بدی ولی تجربه کافی به بازار و کار رو نداری بهت پیشنهاد می کنم تو شرکت بزرگی بری کار کنی و با محیط کار و تجربیاتی که اونجا بدست میشه آبرد بری این جور زود تر میتونی خودتو بالا بکشی تا بتونی بعد ها به امید خدا خودت برای خودت مستقل بشی و شرکت بزنی

Sohrab-112
سه شنبه 05 خرداد 1394, 11:40 صبح
سلام مهندس جان
هر کسی نظر خاص خودش رو داره و برای همه محترمه. از نظر بنده کوچک شما بخوای اگه برنامه نویسی حرفه ای هستی و تجربه کافی داری میتونی خودت به تهنایی کار کنی و حتی خودت شرکت بزنی و کم کم رشدش بدی ولی تجربه کافی به بازار و کار رو نداری بهت پیشنهاد می کنم تو شرکت بزرگی بری کار کنی و با محیط کار و تجربیاتی که اونجا بدست میشه آبرد بری این جور زود تر میتونی خودتو بالا بکشی تا بتونی بعد ها به امید خدا خودت برای خودت مستقل بشی و شرکت بزنی

ممنون اقا ابراهیم بزرگوار از بیان دیدگاهتون. بله بنده تجربه کار در شرکت رو ندارم و فکر می کنم باید حتما این تجربه رو کسب کنم اما همیشه از وقتی یادمه کارمند بودن برام تابو بوده و هست....
باید سعی کنم این مشکل رو برطرف کنم
البته در آگهی هایی که نگاه می کردم یکی از ملاک های اصلیشون برای استخدام داشتن تجربه کار هست در برنامه نویسی که خب این تجربه کار رو هم ندارم!

ebrahim.rayatparvar
سه شنبه 05 خرداد 1394, 12:25 عصر
اول هر کاری مشکل خاص خودشو داره کاری نیست که به راحتی پیدا بشه به راحتی هم ادامه پیدا کنه
من خودم 2.5 تو شرکتی داشتم انبارداری میکردم بعد از اونجا رفتم شرکت برنامه نویسی الان هم با دوستام دارم کار می کنم. بستگی به جایی که کار میکی هم داره بیشتر شرکت ها تو تهران نیروی برنامه نویس میگیرن بعضی ها با تجربه می خوان بعضی ها هم کار بلد که میشه رفت تا حالا که دوستای خودم رفتن آخر کار پیدا شد اونم تو برنامه نویسی حرفه ای نبودن. پس شما امید وار باشین که پیدا میشه زود هم رشد می کنید.