PDA

View Full Version : دنبال کار و آینده کاری ( اشتراک تجربیات و راهنمایی)

tresa022
چهارشنبه 06 خرداد 1394, 02:42 صبح
سلام دوستان و اساتید عزیز

بنده سوال داشتم و خواستم از راهنمایی شما دوستان عزیز کمک بگیر

والا حقیقتش من 4 ساله برنامه نویسی میکنم و به C# , php , laravel , yii , jquery , javascript html5 , css ,...
تسلط کافی دارم و هنوز پروژه و کار و ... گیرم نیومده فقط خودم سیستم برا خودم مینویسم

یعنی نمیدونم چطور شغل پیدا کنم بنده دانشجو توی شهر خرمشهر هستم و اهل استان خوزستانم شوش

میتونید راهنمایی بفرمایید برای یافتن شغل یا کار در شرکت ها باید چکار کنم ؟

یا اصلا چکار کنم که درآمد داشته باشم ؟

چون اینکه درآمد ندارم و نمیخوام برنامه نویسی شغل دومم باشه میخوام برنامه نویسی شغل اولم باشه

دوستان تجربیاتشون رو بذارند تا کسایی که مثه من تو شهرهای کوچیک هستن بتونن راهی برای درآمد و شغل پیدا کنن

mahdirabbani
چهارشنبه 06 خرداد 1394, 10:01 صبح
اگر واقعا این تخصصی هایی رو که میگید دارید ، برای شروع سایت های زیادی هست که می تونید داخلش عضو بشید و فریلنسر بشید. البته نسبت درآمد به کار در این سایت ها خیلی پایین هست. ولی بعد از اینکه چند تا پروژه انجام دادید میتونید به آگهی های استخدام رجوع کنید و در شرکت های نیازمند برنامه نویس استخدام بشید و این پروژه ها رو به عنوان نمونه کار ارائه کنید.

Unique
پنج شنبه 07 خرداد 1394, 02:10 صبح
دوست عزیز اینکه شما کجا زندگی میکنید فقط زمانی اهمیت پیدا میکنه که شما بخواین توی یک شرکت مشغول به کار بشید یا برای همشهری های خودتون حالا شرکت ها یا کارخونه ها سایت تولید کنید. پس اگه قصدتون اینه که به عنوان شغل اول از این دو روش پیشرفت کنید حتما باید به شهر های بزرگتر بیاین به ترتیب تهران ، مشهد ،‌اصفهان ، شیراز و تبریز.

روش دیگه ای که دوستمون هم اشاره کردن freelance هست که باید از راه دور پروژه بگیرین و خیلی شرکت ها در تهران هم این کار را میکنند و میتونید توی twitter دنبال متقاضیان برنامه نویس freelance باشید. تیو سایت هایی مثل پونیشا هم میتونید پروژه بگیرین اما بیشتر حمالیه (عذر میخوام اما واقعیته) تا کار ! این روش کار کردن ضمانت کاری نداره و درآمدش هم میتونه یک زمان خوب و یک زمان بد باشه.

اما موردی که من به شما توصیه میکنم اینه که توی شهر خودتون دنبال چند تا دوست بگردین و یک تیم درست نید و یک کسب و کار اینترنتی راه بندازین ! جامعه مجازی فارسی زبان ها خیلی خیلی جای کار داره و حالا حالا ها اشباع نمیشه. شما دنبال ایده های خوب خارجی و داخلی بگردین و با تمرکز روی یک ایده برای خودتون یک سایت بزنید و توسعه بدینش. این همون روشیه که شما را میلیاردر هم میکنه.

موفق باشین

tresa022
پنج شنبه 07 خرداد 1394, 03:51 صبح
مرسی واقعا ممنون از شما . الان ایده دارم ولی میخوام اول توی شرکتی چیزی کار کنم ولی چون رزومه کار شده ندارم نمیدونم نمیشه پس طبق نصیحت شما باید برم دنبال فریلنس کار کردن .
واقعا ممنونم از اینکه راهنمایی میکنید:قلب: