PDA

View Full Version : سوال: استفاده از چند جدول در یک gridview و تغییر property آنها

mahan0o0
چهارشنبه 06 خرداد 1394, 07:50 صبح
سلام دوستان
من توی برنامم نیاز دارم که با استفاده از چند radiobutton بین چندین جدول که قراره توی یک گریدویو بایند بشن جابه جا شم. به این صورت که با انتخاب هر radiobutton فقط یک جدول sql رو بشه در gridview مشاهده کرد. من اینکار رو انجام دادم و هر radiobutton رو که انتخاب می کنم جدولی که بایند شده رو توی گریدویو نشون میده ولی مشکل اینجاست که نمیتونم property جدولی که بایند شده رو تغییر بدم. مثلاً headertext فیلدهای جدولهام رو نمی تونم تغییر بدم یا یک فیلد رو نمیتونم مخفی کنم، کارایی که در صورتی که فقط یک جدول به gridview بایند شده باشه میشد انجام داد. ولی الان که چند جدول به gridview بایند شده نمی دونم چطور اینکارو انجام بدم. ممنون میشم از دوستان که راهنمایی کنند کدم رو هم گذاشتم ببینید شاید اصلا از روش درستی نرفته باشم. هر چند مشکلی که دارم یک چیز دیگست ولی توی بایند کردن هم مشکلی وجود داره بگید حتما هم می خوام از طریق LINQ باشه. ممنون

private void radioButton1_Click(object sender, EventArgs e)
var db = new DataClasses1DataContext();

if (radioButton3.Checked == true)
{
var query1 = from va in db.myCars select new { va.carid, va.carname, va.carplate };
dataGridView1.DataSource = query1;
}
}
private void radioButton2_Click(object sender, EventArgs e)
{
var db = new DataClasses1DataContext();

if (radioButton2.Checked == true)
{
var query2 = from value in db.Personels select new { value.ID, value.fname, value.lname, value.job };
dataGridView1.DataSource = query2;

parvizwpf
چهارشنبه 06 خرداد 1394, 08:40 صبح
شما برای هر جدول باید نام فیلدها رو بدید و یه فور بزنید که اینجا اگه این جدول بود بیاد اینها رو ویزیبل کنه یا نکنه ویا این فیلدها رو هدرش رو اینطوری کنه کلا لیست های متفاوتی میخواهید که برای هر جدول اطلاعات اونرو نکه داشته باشه

mahan0o0
چهارشنبه 06 خرداد 1394, 10:01 صبح
ممنون از راهنماییتون ولی بازم نمیدونم باید چکار کنم میشه با توجه به کدی که گذاشتم بگید باید چه کدی و کجا بنویسم که بتونم property جدول توی گرید رو تغییر بدم

golestani
دوشنبه 30 آذر 1394, 13:49 عصر
فکر کنم بهتره در عبارت لینک نام هدر هاتون رو بیارید فقط اشکال کار اینه که عنوان فیلد های دیتاسورس ایجاد شده همین عنوان هدهای انتخابی است که موقع آپدیت یا اینسرت کردن باید مواظب باشید
var query1 = from va in db.myCars select new {carid= va.carid, carname=va.carname, carplate=va.carplate };