PDA

View Full Version : convert گزارشها...

mahak_f
دوشنبه 09 مرداد 1385, 06:55 صبح
سلام. من تعدادی گزارش طراحی شده با Crystal Report دارم که بانکشون Access بوده موقع طراحی. با برنامه هم کار میکنن و میشه ازشون گزارش گرفت.
حالا من کل بانک برنامه رو SQL کردم و میخوام از قالبهایی که برای گزارشهام در Crystal Report طراحی کردم استفاده کنم. توی برنامه Crystal Report از طریق گزینه DataBase و Set Location همه رو به SQL تبدیل کردم. اما توی برنامه وقت اجرا و گزارشگیری Runtime Error میده که : Reports can't be loaded. انگار نه انگار که من همه رو دوباره تنظیم کردم. اگه ممکنه به من کمک کنید. خیلی خیلی وقت کم دارم. متشکرم.
ضمنا من برنامه رو با VB 6 نوشتم.

sm
دوشنبه 09 مرداد 1385, 10:31 صبح
شما باید گزارشها رو ایمپورت کنی توی پروژه و بعد برای اینکه ازشون استفاده کنی یه متغیر ازشون بسازی و از این به بعد با این متغیر کار کنی ...

mahak_f
سه شنبه 10 مرداد 1385, 07:36 صبح
اول مرسی از جواب. اما با توجه به اینکه برنامه من تحت VB 6 هستش میشه درباره ایمپورت کردن منو راهنمایی کنید؟ گزینه ای به این نام توی VB 6 اصلا ندیدم.
منو راهنمایی کنید....

sm
سه شنبه 10 مرداد 1385, 18:07 عصر
من زیاد با vb6 کار نکردم ولی فکر کنم باید از پنجره Solution Explorer(که ریشه آن نام پروژه و فرمها و کلاسها و... هم زیر شاخه های اون رو تشکیل میدن و در قسمت راست محیط ویژوال بیسیک قرار داره) روی نام پروژه یا هرجایی که میخواین (مثلا یه فولدر بنام Report) راست کلیک کنین و باید از اونجا یه گزینه بنام add Existing Item رو انتخاب کنین و سپس ریپورتها رو به پروژه اضافه کنین...
حالا میتونین بقیه کارها رو انجام بدین

mahak_f
چهارشنبه 11 مرداد 1385, 00:08 صبح
روالی که برا اضافه کردن گزارشها میگی در Net . درسته نه VB 6 به هر حال متشکرم.