PDA

View Full Version : سیستم login

dashaliyekarimi
چهارشنبه 06 خرداد 1394, 19:40 عصر
سلام،من یه سوالی داشتم،بنده خیلی مطالب درباره سشن و کوکی ها خوندم اما الان واسم یه سوال پیش اومده،میگن اگه از سشن استفاده کنیم چون سشن سمت سرور هست اگه تعداد بازدیدگنندگان سایت زیاد بشود این سشن ها فضای زیادی رو اشغال میکنن و سایت از کار می افته و بهتره از کوکی استفاده کنیم(البته با رعایت نکات امنیتی)وقتی کاربر وارد سایت شد اطلاعاتی از کاربر که لازم داریم رو در کوکی ذخیره میکنیم،خب حالا وقتی کاربر وارد سایت میشه باید اطلاعات رو از کوکی بخونیم و با اطلاعات کاربر که در دیتابیس ذخیره شده تطبیق داده بدیم خب اگه قرار باشه در تک تک صفحه های سایت اطلاعات کوکی به دیتابیس ارسال بشه و بررسی بشه آیا این روش سایت رو سنگین نمیکنه؟

dashaliyekarimi
چهارشنبه 06 خرداد 1394, 23:37 عصر
دوستان کسی جواب نمیده؟

sadegh.te
چهارشنبه 06 خرداد 1394, 23:49 عصر
سُلام دوست عزیز شما از ممبرشیپ خود ASP.NET باید استفاده کنی.

dashaliyekarimi
پنج شنبه 07 خرداد 1394, 00:29 صبح
سُلام دوست عزیز شما از ممبرشیپ خود ASP.NET باید استفاده کنی.

مرسی،اما دوست عزیز منم میخوام بدونم بدون استفاده از ممبرشیپ asp کدوم راه درسته؟سشن که گفته میشه اگه تعداد بازدیدکنندگان بالا بره به سرور فشار زیادی میاره،خب من میخوام بدونم اگر از کوکی استفاده کنیم باید در تک تک صفحات اطلاعات رو کوکی بخونیم و با اطلاعات دیتابیس مطابقت بدیم؟آیا این فشار زیادی به سرور نمیاره؟

notlikeothers
پنج شنبه 07 خرداد 1394, 08:45 صبح
سلام. دو تا سه سشن فک نکنم زیاد فشار بیاره.اگه فک میکنی هم زمان از سایتت بیشتر از مثلا 1000نفر هم زمان انلاین هستن خب حرفت درسته.
همین سایت برنامه نویس فک نکنم همزمان بیشتر از 100 نفر انلاین داشته باشه.

Mousavmousab
پنج شنبه 07 خرداد 1394, 10:22 صبح
سلام

در ایبتدای کار سعی نکنید ، بهترین روش را انتخاب کنید.
فعلاٌ با Session جلو بروید و هیچ مشکلی هم براای شما پیش نخواهد آمد و درگیر موارد حاشیه ای نشوید.

برای پیاده سازی سایت هایی با تعداد کاربران بالا باید واقعاٌ تجربه داشته باشید و از تکنیک هایی که در طول زمان کار به صورت تجربه به دستت اورده اید استفاده کنید.
این تکنیک ها ترکیبی هستند و فقط در یک مورد یا جمله خلاصه نمی شوند.
مجددا عرض می کنم درگیر موارد حاشیه ای نشوید و با Session پیش بروید.

alireza_rashvand
پنج شنبه 07 خرداد 1394, 19:17 عصر
طراحی لاگین با سیشن خوبه و جواب هم میده ولی دردسر هایی خواهید داشت که بعدا مشخص می شه
مثلا هر کاری کردم کاربر سیشنش بعد از لود صفحه ری استارت (http://barnamenevis.org/showthread.php?477911-%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%B7%D9%87-session-%D8%A8%D8%A7-%D8%B1%D9%81%D8%B1%D8%B4-%D8%B5%D9%81%D8%AD%D9%87) بشه نشد که نشد!
تا جایی که بنده فهمیدم استفاده از سیشن دیگه منسوخ شده , مثلا از زمانی که mvc رو شروع کردم متوجه شدم از identity (http://barnamenevis.org/showthread.php?471502-%D8%A7%D8%B6%D8%A7%D9%81%D9%87-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-Identity-2-0) استفاده می شه و وقتی با اون کار کردم دیدم خیلی راحتره و اصلا نیازی به سیشن نیست.

الان هم خودم دارم در مورد identity در وب فرم تحقیق (http://barnamenevis.org/showthread.php?496654-identity-%D8%AF%D8%B1-webform) می کنم شما هم همین کار رو بکن.
البته اگه می خواهی فقط کارت راه بیافته سیشن کارت رو راه می اندازه, درسته سمت سروره ولی در پروژه های کوچک جواب می ده.