PDA

View Full Version : سوال: نحوه ایندکس شدن صحیح سایت در موتورهای جستجوگر

adelavr
چهارشنبه 06 خرداد 1394, 22:12 عصر
سلام برهمه
سوالم اینه که نحوه عملکرد گوگل در شناسایی محتوای سایتها و پستهای اون به چه صورت هست؟؟

درواقع من سایتی رو دارم طراحی میکنم که آدرس هر پست از اون به دو حالت میتونه باشه:

حالت اول:

www.mySite.ir/post/postTitle1

و پست بعدی در آدرس زیر باشه

www.mySite.ir/post/postTitle2

حالت دوم:

www.mySite.ir/post/index.php?postTitle1

و پست بعدی در آدرس زیر باشه

www.mySite.ir/post/index.php?postTitle2

الان سایت من کامل شده و به حالت دوم کدش رو نوشته ام از .htaccess هم برای تغییر مسیر آدرس و اینا هم استفاده نمیکنم
آیا گوگل میتونه تمامی صفحات سایت منو و تمامی پستها رو شناسایی کنه
اگه جواب آره هست نحوه عملکرد گوگل چطوریه مثلا میاد توی صفحه

www.mySite.ir/post/index.php

هر کدی رو که میتونه رو میده تا ببینه سرور چه محتوایی بهش میده یا نه مثلا میاد کلیه لینکهایی که تو صفحات اصلی سایت به پستها لینک شده رو ایندکس میکنه یا ...

به طور کلی اون دو حالتی که گفتم کدومش برای شناسایی در گوگل بهتره اصلا اون دو حالتی که گفتم اوصولی هستن ؟؟ روش دیگه ای هم وجود داره؟؟

H:Shojaei
چهارشنبه 06 خرداد 1394, 22:49 عصر
حالت اول هم کاربر پسندتر و هم گوگل پسندتره...
گوگل بالاخره لینکهای شما رو ایندکس میکنه ولی کیفیت ایندکس کردن گوگل به کیفیت کد نویسی شما هم بستگی داره مثلا همین که آدرس رو چطور نمایش بدین اگر اولی باشه گوگلم خوشش میاد و امتیاز بیشتری میده...
نحوه کارش هم فکر کنم به این صورته که هر لینکی ببینه سر میزنه اگر محتوایی داشته باشه رو ایندکس میکنه... همینطوری لینکها رو به صورت درختی پیمایش میکنه تا کل سایت رو ایندکس کنه...

adelavr
پنج شنبه 07 خرداد 1394, 00:04 صبح
لطفا بقیه کاربرا هم نظرشونو بدن
چون دقیقا نحوه عملکرد گوگل در ایندکس کردن سایتها شاید زیاد مشخص نباشه واسه همین هرکسی تجربه و نظری در مورد نحوه آدرس دهی به پستها و صفحات سایت به دو حالتی که در بالا اشاره کردم یا اگه احیانا حالت دیگه ای رو میشناسه رو لطف کنه در اینجا قرار بده

H:Shojaei
پنج شنبه 07 خرداد 1394, 00:42 صبح
دوست عزیز ایندکس کردن گوگل به این حالت ها ربطی نداره ! گوگل میگه آدرس www.site.com/abc یا www.site.com?q=abc محتوایی داره حالت اول بهتر ایندکس میشه حالت دوم سختر تر