PDA

View Full Version : سوال: اجرا شدن برنامه روی سیستم دیگر (بدون نصب برنامه های اضافه)

nasimplus
جمعه 08 خرداد 1394, 16:40 عصر
سلام به دوستان گرامی

من دنبال اینم که کاربر رو مجبور به نصب اس کیو ال اکسپرس یا حتی نصب اس کیو ال سرور نسخه ی ... ( هر چی ) یا نصب برنامه ی ستاپ ساز و ... نکنم.
کاربر به راحتی بتونه بدون دردسر و نصب چیز اضافی ، برنامه رو ( که البته برنامه با دیتابیس هست ) اجرا کنه. چه کار کنم؟

خیلی خیلی گیج شدم.چه کار کنم؟

لطفا راهنمایی کنید.ممنون

god of war
جمعه 08 خرداد 1394, 17:04 عصر
سلام دوست عزیز
خب برادر وقتی database و ذخیره اطلاعات دارید بالاخره یک dbms نیازه ک اطلاعاتو ذخیره کنه دیگه
اگه sql server نمیخوای express هم نمیخوای از access استفاده کنه
چون اکثرکاربرا همراه microsoft office نصبش میکنن

nasimplus
جمعه 08 خرداد 1394, 17:27 عصر
آخه این express چرا این قدر دردسر داره ... یا نصبش دردرسر داره یا ...

من ویژال استودیو 2013 و نسخه ی Developer اس کیو ال 2014 رو دارم .
اگه در در نسخه ی Enterprise اس کیو ال سرور ، SQL Server express رو خود به خود نصب می کنه. من Developer رو از سیستم پاک کنم و نسخه ی Enterprise رو نصب کنم؟
چون یکی از دوستان گفتن:"وقتی SQL Server رو نصب کنید در ویژال استدیو هم میشه از SQL EXPRESS استفاده کرد."
پس ربط به نسخه ی اس کیو ال سرور داره. و من باید نسخه ی Enterprise رو نصب کنم؟ درسته؟

https://msdn.microsoft.com/en-us/library/cc645993.aspx رو نگاه کنید فرق نسخه ها هست. جدول اولی 3 تا express داره.
چه کار کنم؟

در غیر این صورت من SQL Server express رو وقتی دانلود کردم چه طور نصبش کنم؟
آموزشش رو لطف کنید معرفی کنید.

god of war
جمعه 08 خرداد 1394, 17:47 عصر
شما روی سیستم خودت به طور عادی روند کاریتو پیش ببر
روی سیستم مشتری express نصب کن
تاجایی که اطلاعات نافص من یاری میکنه این رونده کاریه
بازم اگر دوستان نظری دارن استفاده میکنیم

nasimplus
جمعه 08 خرداد 1394, 21:38 عصر
یه سوال علاوه بر

من دنبال اینم که کاربر رو مجبور به نصب اس کیو ال اکسپرس یا حتی نصب اس کیو ال سرور نسخه ی ... ( هر چی ) یا نصب برنامه ی ستاپ ساز و ... نکنم.
کاربر به راحتی بتونه بدون دردسر و نصب چیز اضافی ، برنامه رو ( که البته برنامه با دیتابیس هست ) اجرا کنه.

پس مثلا نرم افزاری که از بیرون میخریم (مثلا مربوط به یه شرکتی ... هست) بعد مییایم خونه نصبش می کنیم پس چرا نیاز به نصب اس کیو ال و .. نداره؟!!!

خب اون ها چی کار کردن که کاربر به راحتی برنامه رو نصب و اجرا میکنه؟؟

god of war
جمعه 08 خرداد 1394, 22:58 عصر
ببینید نمونه های مشابه دیدم منم
برای مثال یک نرم افزار حسابداری که چند وقت پیش گرفتم از access استفاده میکرد و چون روی سیستم من نصب بود بدون مشکل اجرا میشد
اما برای مثال نرم افزاری مثل هلو که با sqlServer کار میکنه در مراحل نصب پیغام میده که این نرم افزار نیاز به نصب این نرم افزار داره و با فایلهایی که همراه نرم افزار هست در قالب نرم افزارهای مورد نیاز روی سیستم نصب میشن

Javad_raouf
شنبه 09 خرداد 1394, 11:44 صبح
پس مثلا نرم افزاری که از بیرون میخریم (مثلا مربوط به یه شرکتی ... هست) بعد مییایم خونه نصبش می کنیم پس چرا نیاز به نصب اس کیو ال و .. نداره؟!!!

خب اون ها چی کار کردن که کاربر به راحتی برنامه رو نصب و اجرا میکنه؟؟
برخی نرم افزار ها SQL Server و.... رو به طور خودکار و بدون دخالت کاربر با تنظیمات دلخواهشون نصب می کنن
این رو سرچ کن : SQL Server Silent
توی همین سایت هم راجع بهش بحث شده

Amir4317
شنبه 09 خرداد 1394, 22:45 عصر
پیشنهاد من برای SQL نسخه‌ی Local DB هست.
بسیار سبک و منعطف و کارساز :چشمک:

nasimplus
چهارشنبه 13 خرداد 1394, 20:05 عصر
پیشنهاد من برای SQL نسخه‌ی Local DB هست.
بسیار سبک و منعطف و کارساز :چشمک:

نسخه‌ی Local DB ، زیر مجموعه ی Developer یا Standard یا Enterprise میشه؟

و همچنین برای نصب شدن express ، کدوم از Developer یا Standard یا Enterprise رو باید نصب کنم؟

khokhan
چهارشنبه 13 خرداد 1394, 21:31 عصر
نسخه‌ی Local DB ، زیر مجموعه ی Developer یا Standard یا Enterprise میشه؟

و همچنین برای نصب شدن express ، کدوم از Developer یا Standard یا Enterprise رو باید نصب کنم؟
هرکدوم از این نسخه هایی رو که یاد کردین برای مصارف خاص با اندازه های متفاوت درست کردند
شما بایستی اول روشن کنین که برنامه تون در چه حدی هست ... بعد راجع به نوع سرور و دیتابیس تصمیم گیری کنین
اگه باحجم انبوه و زیاد از حد اطلاعات کار ندارین می تونی از sqlite استفاده کنین که تنها لازمه تا چند تا dll همراه برنامه تون ارائه بدین و فوقش یه پروایدر نصب کنین که حجمش به 3 مگ هم نمی رسه
ویا از اس کیو ال کامپکت (https://technet.microsoft.com/en-us/library/ms173298%28v=sql.110%29.aspx) + Desktop Engine (http://www.codeproject.com/Articles/12337/Installing-MSDE-with-NET-Application) استفاده کنین والبته اکثر برنامه هایی رو که می گین بی درد سر نصب می شن از این شیوه استفاده می کنن

nasimplus
پنج شنبه 14 خرداد 1394, 19:41 عصر
هرکدوم از این نسخه هایی رو که یاد کردین برای مصارف خاص با اندازه های متفاوت درست کردند
شما بایستی اول روشن کنین که برنامه تون در چه حدی هست ... بعد راجع به نوع سرور و دیتابیس تصمیم گیری کنین
اگه باحجم انبوه و زیاد از حد اطلاعات کار ندارین می تونی از sqlite استفاده کنین که تنها لازمه تا چند تا dll همراه برنامه تون ارائه بدین و فوقش یه پروایدر نصب کنین که حجمش به 3 مگ هم نمی رسه
ویا از اس کیو ال کامپکت (https://technet.microsoft.com/en-us/library/ms173298%28v=sql.110%29.aspx) + Desktop Engine (http://www.codeproject.com/Articles/12337/Installing-MSDE-with-NET-Application) استفاده کنین والبته اکثر برنامه هایی رو که می گین بی درد سر نصب می شن از این شیوه استفاده می کنن

باحجم انبوه و زیاد از حد اطلاعات کار دارم ... پس کدوم نسخه نصب کنم؟

پس express یا Local DB رو نصب نکنم؟

پس شما میگی یا sqlite و یا اس کیو ال کامپکت + Desktop Engine

اگه من از اس کیو ال کامپکت + Desktop Engine استفاده کنم.وقتی برنامه رو نوشتم چه طوری میخواد روی یه کامپیوتر دیگه اجرا بشه؟

khokhan
پنج شنبه 14 خرداد 1394, 20:26 عصر
باحجم انبوه و زیاد از حد اطلاعات کار دارم ... پس کدوم نسخه نصب کنم؟

پس express یا Local DB رو نصب نکنم؟

پس شما میگی یا sqlite و یا اس کیو ال کامپکت + Desktop Engine

اگه من از اس کیو ال کامپکت + Desktop Engine استفاده کنم.وقتی برنامه رو نوشتم چه طوری میخواد روی یه کامپیوتر دیگه اجرا بشه؟

شرکت مایکروسافت اولین نسخه رسمی بانک اطلاعات خود مبتنی بر زبان کوئری (پرسش و پاسخ) یا SQL را اولین با در سال 1989 معرفی نمود . در اولین جدول نامها و زمان انتشار را ملاحظه می نمایید و در جدول بعد امکانات نسخه های Microsoft SQL مقایسه شده.

MsSQL (pronounced "ess-que-el") stands for Microsoft Structured Query Language

Version
Year
Release Name
Codename

1.0
(OS/2 (http://en.wikipedia.org/wiki/OS/2))
1989
SQL Server 1.0
(16 bit)
-

1.1
(OS/2 (http://en.wikipedia.org/wiki/OS/2))
1991
SQL Server 1.1
(16 bit)
-

4.21
(WinNT (http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_NT))
1993
SQL Server 4.21
SQLNT

6.0
1995
SQL Server 6.0
SQL95

6.5
1996
SQL Server 6.5
Hydra

7.0
1998
SQL Server 7.0
Sphinx

-
1999
SQL Server 7.0
OLAP (http://en.wikipedia.org/wiki/OLAP) Tools
Palato mania

8.0
2000
SQL Server 2000
Shiloh

8.0
2003
SQL Server 2000
64 Bit Edition

Liberty

9.0
2005
SQL Server 2005
Yukon

10.0
2008
SQL Server 2008
Katmai

10.25
2010
SQL Azure DB
CloudDatabase

10.50.1600.1
2010
SQL Server 2008 R2 RTM
Kilimanjaro (aka KJ)

10.50.2500.0
2011
SQL Server 2008 R2 Service Pack 1

10.50.4000.0
2012
SQL Server 2008 R2 Service Pack 2

10.50.6000.34
2014
SQL Server 2008 R2 Service Pack 3

11.0
2012
SQL Server 2012
Denali

12.0
2014
SQL Server 2014
Hekaton

هر نسخه در توزیعهای مختلفی منتشر می شود و از سال 2000 سال انتشار به عنوان نام تجاری آن نسخه استفاده شده برای مثال SQL Serve 2008 که در واقع نسخه 10 این بانک اطلاعاتی است و درمقام مقایسه هر توزیع تفاوتهایی مثل میزان حافظه قابل پشیتبانی و یا تعداد پردازنده قابل استفاده دارند.

مقایسه نسخه های Ms SQL 2008

Express

Workgroup
Web
Standard

Enterprise

Datacenter

Feature Name

1
2
4
4
8

OS maximum

Number of CPUs

1GB
4GB

64GB
64GB
2TB

OS maximum

Maximum memory utilized

10GB

524 PB

524 PB

524 PB

524 PB

524 PB

Maximum database size

Hypervisor support

Hypervisor support

Hypervisor support

Hypervisor support

Hypervisor support

Hypervisor support

مجازی سازی مایکروسافت

No
No

No
Yes

Yes
Yes

Hyper-V live migration

No

No

No

No

Yes

Yes

Master Data Services

همیت پایگاه های داده در جامعه جهانی به ویژه در کشورهای در حال توسعه همچون ایران بسیار قابل توجه است زیرا اساسا با پیچیدگی هایی سیاسی ، نظامی ، اقتصادی ، فرهنگی موجود به هیچ عنوان بدون بانک های اطلاعاتی قابل ساده سازی و تحلیل نمی باشند .
اگر در یک نگاه بخواهیم پرمخاطب ترین نرم افزار مدیریت بانک های اطلاعاتی رابطه ای را مورد بررسی قرار دهیم بی شک همه نگاه ها به سمت Microsoft SQL Server خواهد بود.
سادگی استفاده از این نرم افزار و همچنین هماهنگی کامل با NET Platform. ماکروسافت باعث شده تا بیش از 50% از برنامه نویسان و توسعه دهندگان به این پایگاه داده گرایش پیدا کنند.
این نرم افزار مجهز به ابزارهای جدیدی برای نظارت و مدیریت بوده و همچنین مناسب استفاده برای بانک های اطلاعاتی بسیار بزرگ می باشد و علاوه بر آن در نسخه جدید سرعت کار و سهولت استفاده افزایش چشم گیری یافته است.
2008 Microsoft SQL Server دارای نسخه های مختلفی می باشد که هرکدام کارایی ، مخاطبین و قیمت های متفاوتی دارد :
SQL Server 2008 Enterprise : این نسخه در حقیقت پیشرفته ترین ، کاملترین ، و گران ترین نسخه از این نرم افزار است . توانایی کار با بانک های اطلاعاتی بسیار بزرگ ، توانایی انجام پردازش های بسیار زیاد و انجام تحلیل های پیچیده اطلاعات باعث شده تا شرکت های نرم افزاری برای بانک های اطلاعاتی که با حجم داده بسیار زیاد سرو کار دارند از این نسخه استفاده کنند .
SQL Server 2008 Standard : شرکت های متوسط بیشتر از این نسخه استفاده می کنند یکی به این دلیل که بانک های اطلاعاتی برزگ را پشتیبانی می کند و دیگری قیمت پایین تر نسبت به نسخه Enterprise است. عدم توانایی این نسخه در تحلیل های پیچیده دلیل قیمت پایین تر این نسخه نسبت به نسخه Enterprise است .
SQL Server 2008 Workgroup : یکی از ارزان ترین نسخه ها می باشد و بیشتر برای شرکت های کوچک و سرویس دهنده های وب مورد استفاده قرار می گیرد . این نسخه هم به راحتی می تواند به نسخه های Standard و Enterprise ارتقا پیدا کند .
SQL Server 2008 Web : این نسخه برای اولین باری است که عرضه می شود و مخاطبین اصلی این نسخه را شرکت های خدمات میزبانی وب تشکیل می دهند . این نسخه مجهز به ابزارهای بسیار کاربردی برای پشتیبانی از برنامه های کاربردی گران قیمت و بسیار پیچیده تحت وب است که در سرویس های میزبانی وب به کار می روند .
SQL Server 2008 Developer : از نام این نسخه می توان دریافت که این نسخه مخصوص برنامه نویسان و توسعه دهندگان می باشد و به همین دلیل دارای قیمت پایینی است . این نسخه هیچ تفاوتی با نسخه Enterprise ندارد و تمامی امکانات آن را دارا می باشد. قیمت پایین این نسخه باعث شده تا بیشتر شرکت های نرم افزاری که با بانک های اطلاعاتی سرو کار دارند از این نسخه استفاده کنند . با این کار دیگر لازم نیست که شرکت ها برای انجام عملیات تست و یا پیش نمایش ملزم به خرید نسخه Enterprise باشد. در صورتی هم که شرکت تصمیم به عرضه تجاری محصول خود کرد به راحتی می تواند این نسخه را به نسخه Enterprise ارتقا دهد .
SQL Server 2008 Express : این نسخه به صورت رایگان عرضه می شود. و به اصطلاح یک نسخه کوچک شده از این نرم افزار می باشد و بطبع این نسخه دارای امکانات بسیار کمتری نسبت به نسخه های دیگر می باشد . از این نسخه بیشتر برای آموزش و ساخت برنامه های کوچک تحت دسکتاپ و سرور مورد استفاده قرار می گیرد که این امر به برنامه نویسان این اجازه رو می دهد که اگر مشغول نوشتن یک پروژه با یک بانک اطلاعاتی کوچک هستند بتوانند از این نسخه استفاده کنند .
در ضمن این نسخه به صورت پیش فرض روی نسخه های Visual Studio 2005 , 2008 قرار داده شده است و برنامه نویسان این Platform می توانند به راحتی از این نسخه استفاده کنند.

SQL Server 2012 Express Edition محدودیت های زیر را دارد:

استفاده حداکثر از 4 هسته CPU یا 1 سوکت.
استفاده از حداکثر 1 گیگابایت رم.
حجم دیتابیس حداکثر می تواند 10 گیگابایت باشد.
حداکثر رم مورد استفاده توسط پایگاه داده 1 گیگابایت است.
امکان استفاده از SQL Profiler وجود ندارد
حداکثر سایز هر پایگاه داده 10 گیگابایت است.
استفاده از یک CPU (تا قبل از 2008 R2 Express)
حداکثر تعداد SQL Server Express instances برروی یک ماشین 16 می باشد.

این نسخه از دیتابیس SQL Server فقط برای تست و یا توسعه کاربرد دارد و برای سیستم های اجرایی عملا قابل استفاده نمی باشد.

SQL Express یکی از نسخه های SQL Server 2005 می باشد که به عنوان یک سرور ابتدایی و محدود جهت ذخیره ، مدیریت و گزارشگیری اطلاعات به کار می رود. این نرم افزار به عنوان جایگزین MSDE(Microsoft SQL Server Desktop Engine ) عرضه شده و به دلیل دارا بودن ویژگی های متعدد از جمله کاربری آسان مورد توجه کاربران تازه کار و حرفه ای قرار گرفته است. از ویژگی های این نسخه می توان دانلود و نصب رایگان ، مدیریت و کاربری آسان با استفاده از ابزار SQL Server 2005 Management Studio Express ، دسترسی کارآمد به فایل های دیتابیس با استفاده از ویژگی هایی چون stored procedures,Views,Trigger,Curser,.. ، امنیت بالا ، پشتیبانی ساختارهای داده ای XML (XML data type, xquery,XML schema) و یکپارچگی عمیق آن با visual studio 2005 را ذکر کرد که پرداختن به هر کدام از این موارد مفصل و زمانگیر بوده و از بحث ما خارج است.

با توجه به ویژگی های SQL Express ، استفاده از آن به همراه SharePoint در مقیاسهای کوچک انتخاب خوبی است. اما SQL Express دارای محدودیت هایی می باشد که ممکن است نیازهای سازمان را برآورده نکند و در این حالت از نسخ دیگر SQL Server 2005 استفاده می شود.

برخی از محدودیت های SQL Express شامل :

حجم دیتا بیس : حداکثر حجم پشتیبانی شده در SQL Express برابر با 4GB می باشد. چنانچه حجم داده ها در سازمان شما بیش از این مقدار باشد استفاده از SQL Express امکان پذیر نخواهد بود. در چنین مواردی استفاده از نسخه SQL Server 2005 Workgroup توصیه می شود.در این نسخه محدودیتی از نظر حجم دیتا بیس وجود ندارد.
حافظه : SQL Express قابلیت استفاده 1GB از حافظه را دارد. در صورت بالا بودن تعداد کاربران و یا انجام پردازش های سنگین بر روی دیتابیس استفاده از SQL Express امکان پذیر نخواهد بود. در چنین مواردی استفاده از نسخه SQL Server 2005 Workgroup توصیه می شود.در این نسخه دیتابیس سرور می تواند تا 3GB از حافظه را در اختیار خود بگیرد.
CPU : نرم افزار SQL Express قابلیت به کارگیری یک CPU فیزیکی را دارد. چنانچه نیازهای تجاری سازمان توان عملیاتی بیشتری را طلب کند می بایست از نسخ دیگر SQL Server استفاده کنید. به عنوان مثال نسخه Workgroup تا تعداد 2cpu ونسخه Standard تا تعداد 4cpu را به کار می گیرند.
استفاده در پارک سرور : چنانچه توپولوژی انتخابی در راهکارتان یک پارک سرور چندتایی باشد امکان دسترسی به SQL Server 2005 Express وجود ندارد و با توجه به نیازهای سازمان باید از نسخ دیگر2005 SQL Server استفاده کنید.( توپولوژی های مطمئن در SharePoint)
محیط های 64bit : برای اجرای SQL Express در محیط های 64bit باید از حالت WOW64 استفاده شود.WOW64 نوعی شبیه ساز x86 می باشد که به برنامه های 32bit اجازه اجرا در محیطهای 64bit را می دهد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه به اینجا مراجعه کنید.

nasimplus
پنج شنبه 14 خرداد 1394, 22:49 عصر

pbm_soy
جمعه 15 خرداد 1394, 01:18 صبح
منظورتون از چطوری میخواد اجرا بشه چیه؟
منظورتون نحوه نصب است؟ خوب معمولا همه نسخه ها یک فایل setup. دارند توسط همون نصب میشوند! اگه منظورت نصب اتوماتیک و بدون درگیری کاربران باشد. میتوانی از روشهای نصب silent. استفاده کنی تقریبا بیشتر نسخ را میتوان به این روش نصب کرد
معمولا فایل setup.exe تعدادی پارامتر میگیرد مانند محل نصب نام سرور و غیره. میتوانید به راهنمای آن مراجعه کنید ویا کنار آن فایل تنظیمات setup.ini. وجود دارد که راحت میتوانید با نوت پد آنرا ویرایش کنید و محل نصب و نام سرور و دیگر پارامترهای نصب را مشخص کنید
برای اطلاعات بیشتر به لینکهای زیر مراجعه کنید
http://stackoverflow.com/questions/10739845/how-to-deploy-sql-server-compact-edition-4-0
https://technet.microsoft.com/en-us/library/ms144259(v=sql.90).aspx
http://www.bigresource.com/MS_SQL-Silent-Install-of-Sql-Server-CE-PEtmLtMY.html

pbm_soy
جمعه 15 خرداد 1394, 01:38 صبح
من متوجه سوال شما نشدم!
شما میخواهید sql server انتخاب کنید ویا میخواهید مشکل نصب به همراه نرم افزار در ویندوز جدید دارید؟
اگر میخواهید نصب sql server به همراه نرم افزار اتوماتیک و راحت باشد و کاربران با معلومات پایین هم بتوانند نصب کنند برای اینکار اولا میتوانید تحقیق کنید واز روشهای نرم افزار های موجود مانند هلو وغیره استفاده کنید و فایلهای موجود در سی دی آنرا بررسی کنید ولی برای ساختن یا setup اولا باید مشخص میکردید با چه زبانی برنامه را نوشتید؟
این البته خیلی هم مهم نیست مخصوصا اگر میخواهید از نرم افزار های setup ساز استفاده کنید
درکل با استفاده از روشهای عنوان شده در پست قبل یک بچ فایل یا فایل bat درست کنید که در آن فایل setup.exe مربوط به sql server را اجرا کند و در برنامه setup ساز آن فایل بچ را اجرا کنید البته بجای فایلهای بچ میتوانید یک اسکریپت با vba بنویسید
نرم افزارهای setup ساز امکانات زیادی دارند مخصوصا install shield یا install wise که حتی داخلشون میتوانید کد بنویسید و اسکریپت بنویسید ولی پیشنهادی که میدهم اینه که خیلی راحت با بچ فایل یا یک اسکریپت vba ساده کارتون را پیش ببرید

nasimplus
جمعه 15 خرداد 1394, 15:31 عصر
ممنون از توضیحاتتون

منظورتون از چطوری میخواد اجرا بشه چیه؟

من یه برنامه نوشتم و اجراش می کنم حالا میخوام برنامه رو ببرم روی یه کامپوتر دیگه اجرا کنم.

شما میخواهید sql server انتخاب کنید ویا میخواهید مشکل نصب به همراه نرم افزار در ویندوز جدید دارید؟

بله هم میخوام یه نسخه از sql server انتخاب کنم.

بله و هم میخوام دیتابیس برنامه رو روی یه کامپوتر دیگه اجرا کنم.

nasimplus
جمعه 15 خرداد 1394, 15:36 عصر
یه جمع بندی بخوایم بکنیم.
یعنی تا الان یا sqlite و یا اس کیو ال کامپکت + Desktop Engine و یا اسکریپت با vba و یا SQL Server Silent و یا نرم افزارهای setup ساز ... درسته؟

Amir4317
سه شنبه 19 خرداد 1394, 10:56 صبح
سلام
ببین دوست جون اگه برنامه تون
فقط کار ثبت و خواندن اطلاعات تک بُعدی رو انجام میده و نیاز جدی به ارتباط بین جداول نداری => SQLite و دیگر شبه بانک های سبک (مثل XML , ...)
ارتباطات بین جدولی و Relationshipهای مهم داری و بازم کارت سبک هست و شبکه نیست => Local DB
ارتباطات شبکه ای برات مهمه و فانکشن و استورپروسیجرهای مهم هم داری => SQL Express
و اگر از چندین شعبه به بانک اتصال دارن، حجم انبوهی از اطلاعات باید همزمان رو و بدل بشه و همه امکانات بالا + خیلی پیچیده تر => SQL Server

همه شون هم روش نصب مخفی هم دارن که کاربر درگیر نشه.
اینا تجربه شخصیمه، بیشتر بگردی، بهتر می‌فهمی؛ دیگه خود دانی ! :متفکر: :تشویق:

asman.abi
سه شنبه 19 خرداد 1394, 11:44 صبح
حجم دیتابیس حداکثر می تواند 10 گیگابایت باشد.

برخی از محدودیت های SQL Express شامل :

حجم دیتا بیس : حداکثر حجم پشتیبانی شده در SQL Express برابر با 4GB می باشد. چنانچه حجم داده ها در سازمان شما بیش از این مقدار باشد استفاده از SQL Express امکان پذیر نخواهد بود.

حداکثرش چند گیگه؟
اینا تو یه مطلب تناقض دارن! چه برسه به چندتا مطلب

SabaSabouhi
سه شنبه 19 خرداد 1394, 13:06 عصر
سلام
اگه واقعاً می‌خواهی هیچ چیزی نصب نکنی، از Access استفاده کن. چون خود DotNet Framework می‌تونه بدون نیاز به نصب هیچ
برنامه‌ی دیگه‌ای ازش استفاده کنه ( Jet Provider ). ( بر خلاف نظر دوستمون god of war نیاز به نصب بودن Office هم نداره )
اما اگه می‌خوای از دیتابیس توانمند‌تری استفاده کنی یا باید express edition رو به صورت silent نصب کنی و یا از دیتابیس‌های
غیر مایکروسافت مثل Sqlite استفاده کنی.

** اما به هیچ عنوان سراغ Compact Edition نرو **

صبا صبوحی

reza_ali202000
سه شنبه 19 خرداد 1394, 19:29 عصر
دوست عزیز سوال شما مثل این میمونه که بگی من میخوام بدون نصب ویندوز، افیس نصب کنم. حالا راه حل میخوام!
ببینید شما هر دیتابیسی که کار کنید نیاز به یه چارچوب داره همونجور که چارچوب افیس ویندوز هست.

amirmusic88
چهارشنبه 20 خرداد 1394, 08:07 صبح
با سلام و خسته نباشید خدمت اساتید گرامی
نمیدونم سوالم رو در جای درستی میپرسم یا نه(اگر نه دوستان راهنمایی کنن)

1. من میخوام برنامه ای بنویسم که یک لیبل رو از یه برنامه دیگه بخونه(برنامه ای که قراره لیبلش خوانده بشه هیچ ربطی به پروژه سی شارپ نداره و کاملا جداگانه است)
(به طور مثال فرض کنید میخوایم یه متنی که غیر قابل کپی هست رو از تو مدیا پلیر بخونیم)

با تشکر از اساتید گرامی