PDA

View Full Version : ajax و php

bety ahmadpour
جمعه 08 خرداد 1394, 19:34 عصر
با سلام خدمت همگی یه سوال اگه من بخوام تکه کد php ام رو که می خوام به خروجی XML اش ajax بزنم جدا بذارم باید Ajax به همون فایل php بزنم ؟؟؟؟
واضح تر بگم من الان یه کد پی اچ پی دارم که یه فایل xml تولید می کنه بعد در ادامه کدهای html و جاوا اسکریپت و ajax هست که این ajax به اون فایل xml زده می شه چون true= async برای Ajax من کار نمی کنه من گذاشتمش توی یه setInterval که مرتب تکرار بشه اما واضحه که هیچ فایده ای نداره چون تکه کد پی اچ پی تکرار نمی شه و در نتیجه محتویات فایل xml تغییر نمی کنه.
حالا یکی به من بگه چی کار کنم که به کد پی اچ پی ajax بزنم :چشمک:
ممنون می شم کمکم کنید

Unique
جمعه 08 خرداد 1394, 22:54 عصر
به این میگن بدترین نوع سوال پرسیدن ! من که اصلا نفهمیدم چیکار میخواین بکنین.
کد خودتون را توضیح ندین. بگین چیکار میخواین بکنین و به چه مشکلی میخورین ؟

ولی نصفه و نیمه مثل اینکه شما میخواین محتویات فایل xml دینامیک باشه و چون php شما یکبار فایل xml را تولید میکنه پس آخرین تغییرات را ندارین. خوب کاری نداره ، به جای فایل xml که با ajax صداش میزنید همون فایل php را صدا بزنید و به php بگین که header های مرتبط با xml را بفرسته پس میاین اول کد چنین header ی را ست میکنید :

header('Content-Type: text/xml');

بعدش ساختار XML خودتون را echo میکنید.

bety ahmadpour
شنبه 09 خرداد 1394, 07:14 صبح
ممنون که با این طرز سوال پرسیدن من هم جواب دادی اونو درستش کردم نه از راهی که تو رفتی ولی درستش کردم

Unique
شنبه 09 خرداد 1394, 14:53 عصر
ممنون که با این طرز سوال پرسیدن من هم جواب دادی
جسارت نکردم منظورم این بود که میشه یک سوال را خیلی بهتر از این پرسید و به جای توضیح اینکه شما چیکار کردین توضیح بدین چی کار میخواین بکنین.
با توجه به شناختم از انجمن اگه سوالتون را بهتر مطرح میکردین زودتر از بنده چندین نفر بهتون پاسخ میدادن.
عذر میخوام اگه تند رفتم !!