PDA

View Full Version : راهنمایی به یک تازه وارد در زمینه طراحی وب

shima3000
جمعه 08 خرداد 1394, 20:00 عصر
سلام خدمت دوستان عزیز:لبخند:
امیدوارم خوب و خوش باشید

و دراین امر خیر مرا یاری کنید............:لبخند:

من بتازگی تصمیم گرفتم بطور حرفه ای ب طراحی سایت بپردازم و ایده ای هم در ذهنم دارم
با HTML,CSS,javascript,php اشنایی دارم !

قالب سایتم رو در فتوشاپ به طور کامل طراحی کردم!!
والان در مرحله نوشتن کدها هستم...ولی نمیدونم بصورت دستی خودم تو نوت پد کد بزنم یا ازابزارهایی مث DREAMweaverکار کنم؟

میتونین منو در امر کدنویسی راهنمایی کنید که کارمو از کجا و ب چ شکل شرو کنم؟؟

این لینک رو هم دیدم http://barnamenevis.org/showthread.php?350524-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%DB%8C%DA%A9-%D9%88%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%B3%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A8%D8%A7-CSS-HTML
اول لا این جور اموزش ها شرو کنم بعد برم سمت سایت مورد نظر خودم؟؟

پیشاپیش تشکرررررررررر:قلب:

afshinz
جمعه 08 خرداد 1394, 20:35 عصر
سلام. برای شروع کد نویسی بهتره از notepad ++ استفاده کنی، البته این بیشتر برای اینه که اول کار تنبل بار نیای و وابسته به نرم افزار خاصی نشی، بعد تبدیل یکی 2 تا قالب میتونی از نرم افزار های حرفه ای تری مثل brackets یا php storm استفاده کنی که سرعتت رو بیشتر میکنن.
اما یه سوال دارم ازت این که با این مواردی که گفتی آشنایی داری یعنی چی؟!!
اگه واقعا تصمیم داری به طور حرفه ای کار کنی باید وقت بزاری و مسلط بشی نه اینکه فقط آشنایی داشته باشی چون اینجوری وقتی میخوای یه کار ساده مثل تبدیل قالب انجام بدی طی کار راحت 20تا مشکل سراغت میاد که دلیلش رو نمیدونی و دلیلش اینه که کدها رو درک نکردی و فقط آشنایی داری.
در مورد اون آموزش هم بنظر من بسته به خودت که با چه نوع اموزشی راحتی میتونی شروع کنی اگه با متن راحتی میتونی ازش استفاده کنی اگرم با فیلم آموزشی راحتی باز منبع زیاده اما باید یکم رو خودت سرمایه گذاری و هزینه کنی.

shima3000
جمعه 08 خرداد 1394, 22:27 عصر
سلام. برای شروع کد نویسی بهتره از notepad ++ استفاده کنی، البته این بیشتر برای اینه که اول کار تنبل بار نیای و وابسته به نرم افزار خاصی نشی، بعد تبدیل یکی 2 تا قالب میتونی از نرم افزار های حرفه ای تری مثل brackets یا php storm استفاده کنی که سرعتت رو بیشتر میکنن.
اما یه سوال دارم ازت این که با این مواردی که گفتی آشنایی داری یعنی چی؟!!
اگه واقعا تصمیم داری به طور حرفه ای کار کنی باید وقت بزاری و مسلط بشی نه اینکه فقط آشنایی داشته باشی چون اینجوری وقتی میخوای یه کار ساده مثل تبدیل قالب انجام بدی طی کار راحت 20تا مشکل سراغت میاد که دلیلش رو نمیدونی و دلیلش اینه که کدها رو درک نکردی و فقط آشنایی داری.
در مورد اون آموزش هم بنظر من بسته به خودت که با چه نوع اموزشی راحتی میتونی شروع کنی اگه با متن راحتی میتونی ازش استفاده کنی اگرم با فیلم آموزشی راحتی باز منبع زیاده اما باید یکم رو خودت سرمایه گذاری و هزینه کنی.

اشنایی یعنی توو دانشگاه اینا رو خوندیم!!و تا حدودی کد زدم!ودستوراتش تا حدی بلدم ولی خب حرفه ای نیسم!!
مثلا تقریبا در حد این سایت w3schoolsبلدم!

بعدشم فک میکنم تا شرو به کار نکنی نمیفهمی دقیقا چیا رو بلد نیستی!

پس نظر شما اینه الان برای شرو کار مثلا قالب سایت اول با notepad++شرو کنم!؟؟؟

بعد اصلا دیگ سمت جوملا و وردپرس نرم دیگه؟؟

afshinz
جمعه 08 خرداد 1394, 22:56 عصر
ببین اگه بخوام رک باهات حرف بزنم آشنایی شما رو به جایی نمیرسونه. باید حتما این موارد رو به ترتیب کارکنی و حرفه ای بشی
1- html
2- css
3- javascript,jquery
4- php
که کلا اگه الان دانشگاه رو تموم کرده باشی 1سال به طور مداوم و با علاقه کار کنی مسلط میشی. فقط تاکید اینه اگه واقعا میخوای جوری کار کنی که کسب درامد داشته باشی و بتونی پروژه قبول کنی
وقت بزار براش.
ببین همونطور که بهت گفتم تو جواب اول این که بخوای کار عملی رو شروع کنی با این آشنایی که الان داری به مشکل میخوری و بعضی از مشکلا هستن که به جواب شاید نرسی و کلا دلسرد بشی برای همین توصیه نمیکنم الان پروژه شروع کنی ببینی چقدر بلدی البته باز نظر خودت مهمه.
این که با چه کد ادیتوری کار کنی بسته به خودته اما اگه بخوای پایه ای و اصولی کار کنی و به نرم افزار خاصی متکی نباشی اون بهترین گزینس.
در مورد جوملا و وردپرس هم باید این رو بدونی که کلا خود جوملا و وردپرس با php نوشته شده پس اگه میخوای حرفه ای بشی و ساختارشون رو بفهمی و بتونی بهشون امکانات اضافه کنی با توجه به نیازت، نه، تا اون 4مورد رو یاد نگرفتی اصلا سمتش نرو
برای یادگیری اون موارد هم تو اینترنت سرچ کنی 1000 تا کتاب و سایت میاد برات که انتخاب اونی که بهترین نتیجه رو بهت بده واقعا سخته چون این راه رو رفتم.
اما اگه با متن زودتر یادمیگیری سعی کن کتاب های pdf انگلیسی بخونی. این رو سرچ کنی نتیجه های خوبی برات میاد best web design book 2014

sabagch
شنبه 09 خرداد 1394, 08:30 صبح
من یه فایل آموزشی از سایت حامی پروزه www.hamiproje.com (http://Hamiproje.com) دانلود کردم که طراحی قالب سایت رو خیلی خوب آموزش داده بود. خودم خیلی با DIV مشکل داشتم اما کامل مشکلم برطرف شد.

shima3000
شنبه 09 خرداد 1394, 16:36 عصر
ببین اگه بخوام رک باهات حرف بزنم آشنایی شما رو به جایی نمیرسونه. باید حتما این موارد رو به ترتیب کارکنی و حرفه ای بشی
1- html
2- css
3- javascript,jquery
4- php
که کلا اگه الان دانشگاه رو تموم کرده باشی 1سال به طور مداوم و با علاقه کار کنی مسلط میشی. فقط تاکید اینه اگه واقعا میخوای جوری کار کنی که کسب درامد داشته باشی و بتونی پروژه قبول کنی
وقت بزار براش.
ببین همونطور که بهت گفتم تو جواب اول این که بخوای کار عملی رو شروع کنی با این آشنایی که الان داری به مشکل میخوری و بعضی از مشکلا هستن که به جواب شاید نرسی و کلا دلسرد بشی برای همین توصیه نمیکنم الان پروژه شروع کنی ببینی چقدر بلدی البته باز نظر خودت مهمه.
این که با چه کد ادیتوری کار کنی بسته به خودته اما اگه بخوای پایه ای و اصولی کار کنی و به نرم افزار خاصی متکی نباشی اون بهترین گزینس.
در مورد جوملا و وردپرس هم باید این رو بدونی که کلا خود جوملا و وردپرس با php نوشته شده پس اگه میخوای حرفه ای بشی و ساختارشون رو بفهمی و بتونی بهشون امکانات اضافه کنی با توجه به نیازت، نه، تا اون 4مورد رو یاد نگرفتی اصلا سمتش نرو
برای یادگیری اون موارد هم تو اینترنت سرچ کنی 1000 تا کتاب و سایت میاد برات که انتخاب اونی که بهترین نتیجه رو بهت بده واقعا سخته چون این راه رو رفتم.
اما اگه با متن زودتر یادمیگیری سعی کن کتاب های pdf انگلیسی بخونی. این رو سرچ کنی نتیجه های خوبی برات میاد best web design book 2014

مرسی دوست عزیز بابت راهنمایی هات

امروز رفتم کتاب "مرجع CSS,HTML برای طراحی وب سایت"گرفتم!!ک شرو کنم ب خوندن!!

من یه فایل آموزشی از سایت حامی پروزه www.hamiproje.com (http://Hamiproje.com) دانلود کردم که طراحی قالب سایت رو خیلی خوب آموزش داده بود. خودم خیلی با DIV مشکل داشتم اما کامل مشکلم برطرف شد.

میشه اسم فایلی ک دانلود کردی بمنم بگی ک منم دانلودش کنم!
afshinz
شنبه 09 خرداد 1394, 17:25 عصر
کاش میگفتی من کتابای بهتری سراغ داشتم.
امیدوارم موفق باشی.
فقط هر فصلی از کتاب رو میخونی حسابی تمرین کن و کد بزن وگه نه صرفا خوندن چیزی بهت کمک نمیکنه

afshinz
شنبه 09 خرداد 1394, 18:35 عصر
این فیلماهم به دردت میخوره
http://barnamenevis.org/showthread.php?468617-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D9%88%D8%A8%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%A8%D8%AA%D8%AF%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C

shima3000
یک شنبه 10 خرداد 1394, 09:29 صبح
کاش میگفتی من کتابای بهتری سراغ داشتم.
امیدوارم موفق باشی.
فقط هر فصلی از کتاب رو میخونی حسابی تمرین کن و کد بزن وگه نه صرفا خوندن چیزی بهت کمک نمیکنه

خودمم دنبال ی کتاب پروژه محور بودم کی یکی معرفی کرده بود ولی توو کتابخونه ندیدمش!!
دیگ مجبور شدم اینو بگیرم!
حالا مگ کتاب تا کتاب خیلی فرق داره؟

H:Shojaei
یک شنبه 10 خرداد 1394, 10:33 صبح
حالا کتابو که خریدید ولی به نظر من کتاب به هیچ وجه تو دنیای وب که هر روز مباحثش عوض میشه به درد نمیخوره بعدم باید پروژه محور کار کنید من کلا این که اول آموزش ببینید بعد شروع به کار کنیدو باهاش مخالفم چون چیزایی که بلدم هرچند اندک ولی پروژه محور بوده که درک کردم و ملکه ذهنم شده یه بار که نشستم یه منبع رو خوندم کلا انگار نخوندم بعد چند وقت سر یه پروژه همشو از نت تیکه تیکه سرچ میکردم و به جواب میرسیدم!
این منبع رو که میخوندم واسه خودم جاهای مهمش رو یادداشت میکردم که بعدنا به دردم بخوره ولی وقتی که بعد چند وقت گیر یه چیزی می افتادم به هیچ وجه سراغ اون دست نوشته های خودم حتی نمیرفتم! یا سرچ میکردم یا میرفتم تو همون منبعی که تو نت خونده بودم نهایت ولی معمولا سرچ میکردم و به صورت درختی با این سرچه با مسائل دیگه ای هم آشنا میشدم...
کتاب پروژه محور هم باشه بازم ارزشش به اندازه پروژه ای که از روی علاقه خودتون شروع کرده باشید ارزش نداره شما تو پروژه کتاب نهایت به خطاهای سینتکس یا خطاهایی که کتاب اشکال مفهومی داره بر میخورید و روال کلی رو کتاب به راحتی در اختیارتون میذاره.. ولی پروژه ای که خودتون شروع کنید درسته شاید حتی تو css 50 تا چیز جدید و خطا و ایراد داشته باشید ولی بدونید که اینا همش تجربه ای میشه که با کتاب و یه پروژه شسته رفته هیچ وقت گیر نمیاد... اصلا به نظر من ایراد داشتن و خطا خوردن نیاز قطعی کسانیه که میخوان شروع کنن تا با این خطا ها تجربه رفع مشکلات بزرگتر در کدهای بزرگتر رو رفع کنن...
و تازه از همه اینا بگذریم خوب css , html که کتاب خوندن دربارش خدایی عذابه دیگه php باشه باز میشه تحمل کرد (که باز php هم وقتی سایت خودش هست چرا کتاب!)...
بازم هرطور مایلید اینا فقط نظرات من بود که هنوز هم دارم مثل شما آموزش میبینم...

afshinz
یک شنبه 10 خرداد 1394, 11:11 صبح
تازه کتاب رو گرفتی اما هر چیزی خوب و بد داره و کتابم همینطوره. کتابای فارسی که تو بازار هست چاپشون به 2-3 سال پیش برمیگرده اکثرا و اگه چاپ جدید هم باشه ترجه شدس و بیشتر میتونی جای مسکن استفاده کنی وقتی خوابت نمیبره!!
من خودم اصلا با کتاب نمیتونم یاد بگیرم و با فیلم خیلی راحت ترم برا همین همیشه دنبال فیلم آموزشیم تا کتاب، چون جلو چشمت دارن مرحله به مرحله کد میزنن و نتیجه رو بهت نشون میدن.
تا حالا 20-30 تا سایت رو رفتم برای آموزش طراحی وب ولی کیفیت و محتوای فیلما چیز خوبی توش نداشت به جز یه سایت که لینکش رو بهت دادم. چون هم مطمئنی که مدرسش خوب درس میده چون خودش داره دکترا نرم افزار میخونه هم سایتش معتبره هم اینکه 400 نفر ثبت نام کردن و همه راضی، بعدش اینکه میخوای پروژه ای باشه تو همون دوره 3 تا پروژه دارن که حتی ریسپانسیو کردن قالب رو هم یاد میدن
به نظرم شروع یادگیری خیلی مهمه ، برای این، اینهمه پیگیرم که کسی مثل خودم راه رو اشتبا نره. اگه توم با فیلم خواستی یاد بگیری من یه تاپیک زدم ، 8 تا از سایتای خوب فارسی رو معرفی کردم. دوس داشتی بخون و برو تو سایتا ببین کدوم بهتره، لینک تاپیک (http://forum.majidonline.com/threads/220939-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DB%8C%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C)

shima3000
یک شنبه 10 خرداد 1394, 18:20 عصر
حالا کتابو که خریدید ولی به نظر من کتاب به هیچ وجه تو دنیای وب که هر روز مباحثش عوض میشه به درد نمیخوره بعدم باید پروژه محور کار کنید من کلا این که اول آموزش ببینید بعد شروع به کار کنیدو باهاش مخالفم چون چیزایی که بلدم هرچند اندک ولی پروژه محور بوده که درک کردم و ملکه ذهنم شده یه بار که نشستم یه منبع رو خوندم کلا انگار نخوندم بعد چند وقت سر یه پروژه همشو از نت تیکه تیکه سرچ میکردم و به جواب میرسیدم!
این منبع رو که میخوندم واسه خودم جاهای مهمش رو یادداشت میکردم که بعدنا به دردم بخوره ولی وقتی که بعد چند وقت گیر یه چیزی می افتادم به هیچ وجه سراغ اون دست نوشته های خودم حتی نمیرفتم! یا سرچ میکردم یا میرفتم تو همون منبعی که تو نت خونده بودم نهایت ولی معمولا سرچ میکردم و به صورت درختی با این سرچه با مسائل دیگه ای هم آشنا میشدم...
کتاب پروژه محور هم باشه بازم ارزشش به اندازه پروژه ای که از روی علاقه خودتون شروع کرده باشید ارزش نداره شما تو پروژه کتاب نهایت به خطاهای سینتکس یا خطاهایی که کتاب اشکال مفهومی داره بر میخورید و روال کلی رو کتاب به راحتی در اختیارتون میذاره.. ولی پروژه ای که خودتون شروع کنید درسته شاید حتی تو css 50 تا چیز جدید و خطا و ایراد داشته باشید ولی بدونید که اینا همش تجربه ای میشه که با کتاب و یه پروژه شسته رفته هیچ وقت گیر نمیاد... اصلا به نظر من ایراد داشتن و خطا خوردن نیاز قطعی کسانیه که میخوان شروع کنن تا با این خطا ها تجربه رفع مشکلات بزرگتر در کدهای بزرگتر رو رفع کنن...
و تازه از همه اینا بگذریم خوب css , html که کتاب خوندن دربارش خدایی عذابه دیگه php باشه باز میشه تحمل کرد (که باز php هم وقتی سایت خودش هست چرا کتاب!)...
بازم هرطور مایلید اینا فقط نظرات من بود که هنوز هم دارم مثل شما آموزش میبینم...

کتابو نخریدممممممم از کتابخونه امانت گرفتم:لبخند:

منم تا حدودی با حرفاتون موافقم !با پروژه انجام دادن میشه بهتر و بیشتر یاد گرفت!اینو یکی از دوستان دیگ هم بهم گفتن!

ممنون از نظرتون دوست عزیز

shima3000
یک شنبه 10 خرداد 1394, 18:24 عصر
تازه کتاب رو گرفتی اما هر چیزی خوب و بد داره و کتابم همینطوره. کتابای فارسی که تو بازار هست چاپشون به 2-3 سال پیش برمیگرده اکثرا و اگه چاپ جدید هم باشه ترجه شدس و بیشتر میتونی جای مسکن استفاده کنی وقتی خوابت نمیبره!!
من خودم اصلا با کتاب نمیتونم یاد بگیرم و با فیلم خیلی راحت ترم برا همین همیشه دنبال فیلم آموزشیم تا کتاب، چون جلو چشمت دارن مرحله به مرحله کد میزنن و نتیجه رو بهت نشون میدن.
تا حالا 20-30 تا سایت رو رفتم برای آموزش طراحی وب ولی کیفیت و محتوای فیلما چیز خوبی توش نداشت به جز یه سایت که لینکش رو بهت دادم. چون هم مطمئنی که مدرسش خوب درس میده چون خودش داره دکترا نرم افزار میخونه هم سایتش معتبره هم اینکه 400 نفر ثبت نام کردن و همه راضی، بعدش اینکه میخوای پروژه ای باشه تو همون دوره 3 تا پروژه دارن که حتی ریسپانسیو کردن قالب رو هم یاد میدن
به نظرم شروع یادگیری خیلی مهمه ، برای این، اینهمه پیگیرم که کسی مثل خودم راه رو اشتبا نره. اگه توم با فیلم خواستی یاد بگیری من یه تاپیک زدم ، 8 تا از سایتای خوب فارسی رو معرفی کردم. دوس داشتی بخون و برو تو سایتا ببین کدوم بهتره، لینک تاپیک (http://forum.majidonline.com/threads/220939-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DB%8C%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C)

منم فیلم رو بیشتر دوست دارم!ولی فیلمی باشه ک بعد ک تموم شد نگی این اون اموزشی نبود کی مدنظرته؟

شما همین فیلم اموزشی سرخش تم رو میگید!!؟؟این سرخس تم بهتره یا فیلم هاش اموزشی ehsanavr.com!!

اخه یکی دیگه اونا رو پیشنهاد کرد!!

afshinz
یک شنبه 10 خرداد 1394, 18:32 عصر
منم فیلم رو بیشتر دوست دارم!ولی فیلمی باشه ک بعد ک تموم شد نگی این اون اموزشی نبود کی مدنظرته؟

شما همین فیلم اموزشی سرخش تم رو میگید!!؟؟این سرخس تم بهتره یا فیلم هاش اموزشی ehsanavr.com!!

اخه یکی دیگه اونا رو پیشنهاد کرد!!
من هیچ کدوم رو پیشنهاد نمیکنم.
اینی که من میگم یه دوره ی کامل طراحی وب هست و html,css,jquery plugin,responsive design رو کامل بهت یاد میده و میتونی پروژه ها رو خیلی راحت کار کنی. من خودم از این سایت لینک سایت (http://www.7Learn.com/?aff=31929)
استفاده کردم و الان به صورت دور کاری برای یه شرکت دارم کار میکنم. دوره طراحی وبشون 94 هزارتومنه، بعد از ثبت نام میتونی ویدیوها رو دانلود کنی یا بخوای برات پست کنن. نزدیک 60 ساعت آموزشه که اگه بخوای با کتاب یادبگیری 4 تا کتاب باید بخری. البته بستگی به خودت داره که بخوای هزینه کنی و رو خودت سرمایه گذاری کنی یا ن.
وقتی رفتی به اون لینک از منوی بالای سایت دوره های ویژه رو انتخاب کن.بعد سوالات متداول رو بخون که کامل متوجه بشی.
اون سایت احسان ای وی آر هم خوبه ولی آموزشاش انگلیسی و مبحث مبحثه و ممکنه ندونی از کجا شروع کنی و گیج بشی.

یک شنبه 10 خرداد 1394, 19:42 عصر
من باز هم مخالفم!
یعنی با فیلم هم مخالفم به نظر من فیلم برنامه نویس نمیسازه بخواید برنامه نویس واقعی با تجربه بشید باید پروژه محور کار کنید و خودتون هر مساله ای رو تجربه کنید این که یه جایی یه کدی ببینید و اون رو بنویسید و خوشحال هم باشید که تونستید انجامش بدین اصلا به توانایی های شما چیزی اضافه نمیکنه مگر این که بخواید تایپتون قوی بشه!
پروژه محور کار کنید و هر جا هم گیر کردین جستجو کنید اینجا علاوه بر این که اون سوال رو جواب میگیرید چند تا چیز هم اصلا شاید متوجه نشید ولی میبینید و یاد میگیرید بعدم اون خطایی رو که بهش برخورد کردید یک بار خودتون حل کنید این میشه یک تجربه که خیلی نیاز میشه بعدها... ولی با فیلم شما ملزم به یاد گیری همون چیزی هست که داخل فیلمه اگر چیزی بیشتر بگه یاد میگیرید اگر نگه هیچی...!
یه چیزی همیشه میگن که به جای ماهی دادن به کسی ماهی گیری رو یادش بده... این قضیه مثل اون نیست ولی شباهت داره بهش به این صورت که شما یاد بگیرید که چطور مباحث رو با تلاش خودتون یاد بگیرید تا هرچی خواستید نیاز به یک فیلم یا کتاب نداشته باشید یهو سرچ بزنید هر مطلبی رو زیر 10 ثانیه بفهمید... نه این که چطور مباحث رو بهتون آموزش بدن رو انتخاب کنید!

afshinz
یک شنبه 10 خرداد 1394, 19:57 عصر
من باز هم مخالفم!
یعنی با فیلم هم مخالفم به نظر من فیلم برنامه نویس نمیسازه بخواید برنامه نویس واقعی با تجربه بشید باید پروژه محور کار کنید و خودتون هر مساله ای رو تجربه کنید این که یه جایی یه کدی ببینید و اون رو بنویسید و خوشحال هم باشید که تونستید انجامش بدین اصلا به توانایی های شما چیزی اضافه نمیکنه مگر این که بخواید تایپتون قوی بشه!
پروژه محور کار کنید و هر جا هم گیر کردین جستجو کنید اینجا علاوه بر این که اون سوال رو جواب میگیرید چند تا چیز هم اصلا شاید متوجه نشید ولی میبینید و یاد میگیرید بعدم اون خطایی رو که بهش برخورد کردید یک بار خودتون حل کنید این میشه یک تجربه که خیلی نیاز میشه بعدها... ولی با فیلم شما ملزم به یاد گیری همون چیزی هست که داخل فیلمه اگر چیزی بیشتر بگه یاد میگیرید اگر نگه هیچی...!
یه چیزی همیشه میگن که به جای ماهی دادن به کسی ماهی گیری رو یادش بده... این قضیه مثل اون نیست ولی شباهت داره بهش به این صورت که شما یاد بگیرید که چطور مباحث رو با تلاش خودتون یاد بگیرید تا هرچی خواستید نیاز به یک فیلم یا کتاب نداشته باشید یهو سرچ بزنید هر مطلبی رو زیر 10 ثانیه بفهمید... نه این که چطور مباحث رو بهتون آموزش بدن رو انتخاب کنید!

منم با بعضی از جاهای نظر شما مخالفم!!
شما وقتی که پایه و مسیر یادگیری(این که چی رو اول یادبگیری و چی رو بعد نیازت میشه، این که کدوم مبحث مربوط به یک زبان رو اول شروع کنی) رو ندونی کجاس، سرچ شما رو به چیزی نمیرسونه.
ایشون میگن که با مباحث آشنایی دارن و معلوم نیست در چه حدی(در حد دانشگاه!)، پس بهترین گزینه بنظرم همون بود که گفتم. چون از محتوای اون آموزش کامل با خبرم و میدونم ماهی گیری رو یاد میدن(از پایه ای ترین چیزها مثل نحوه کار مرورگر گرفته تا چنتا پروژه خوب و نحوه سرچ بهینه ووو...).
و با این حرف کاملا مخالفم که هر کسی میخواد چیزی رو یادبگیره نباید از منابعی مثل فیلم و یا کتاب استفاده کنه.این منابع برای همین بوجود اومدن که ازشون استفاده بشه، البته به عنوان نقطه شروع، بعد بسته به نیاز وقتی مفاهیم و نحوه کار دست آدم بیاد میتونه خودش ادامه بده و وابسطه به فیلم آموزشی نباشه.
شاید خیلیا نتونن خودآموز باشن، اونوقت تکلیف چیه؟؟
و این رو هم بگم صرف دیدن فیلم یا خوندن کتاب هیچ کس هیچ چیز جدیدی یاد نمیگیره، باید علاقه، فک کردن، سرچ بهینه و کنجکاوی و زبان انگلیسی برای برسی منابع انگلیسی رو فرد داشته باشه تا بهترین نتیجه رو بشه کسب کرد.
اینا هم نظر شخصی من هست و ممکنه نظر بقیه فرق کنه.چون شیوه یادگیری میتونه متفاوت باشه

یک شنبه 10 خرداد 1394, 20:14 عصر
درسته نظر ها متفاوته هر کسی نظر خودشو داره ولی اکثرا نظرشون اینه که پروژه محور بهترین آموزشه...!
واسه شروع ابتدا که از صفر بخواید شروع کنید فیلم و کتاب خوبه چون کسی که اول کاره زود خسته میشه بخواد بخونه یا پروژه که یاد نداره راه اندازی کنه ولی کسی که سرش بشه مفاهیم پایه رو به نظر من بهتره از همون اول خود آموز باشه شاید اوایلش سخت باشه با 5 تا جستجو هم به نتیجه نرسه ولی قطعا پیشرفتی که تو این روش هست تو هیچ یک از اونای دیگه نیست!
منم مثل استارتر تاپیک بودم پروژه یه بازی آنلاین برداشتم تا اون موقع یه المنت رو با جاوا اسکریپت نمیتونستم صدا بزنم جیکوئری فکر میکردم یه سی ام اسه جی سون که اصلا به نظرم دیگه حرفه ای ها فقط بلدن من حالا حالا ها یاد نمیگرفتم! هنوز فرق fetch_array با fetch_assoc رو نمیدونستم هیچ درکی از ajax نداشتم و...
با این سطح فقط خود آموز به صورت آزمون و خطا کار کردم و تو همین پروژه یاد گرفتم البته هنوز هم در حال یادگیری هستم ولی باز روی یک پروژه دیگه...

afshinz
یک شنبه 10 خرداد 1394, 20:30 عصر
درسته نظر ها متفاوته هر کسی نظر خودشو داره ولی اکثرا نظرشون اینه که پروژه محور بهترین آموزشه...!
واسه شروع ابتدا که از صفر بخواید شروع کنید فیلم و کتاب خوبه چون کسی که اول کاره زود خسته میشه بخواد بخونه یا پروژه که یاد نداره راه اندازی کنه ولی کسی که سرش بشه مفاهیم پایه رو به نظر من بهتره از همون اول خود آموز باشه شاید اوایلش سخت باشه با 5 تا جستجو هم به نتیجه نرسه ولی قطعا پیشرفتی که تو این روش هست تو هیچ یک از اونای دیگه نیست!
منم مثل استارتر تاپیک بودم پروژه یه بازی آنلاین برداشتم تا اون موقع یه المنت رو با جاوا اسکریپت نمیتونستم صدا بزنم جیکوئری فکر میکردم یه سی ام اسه جی سون که اصلا به نظرم دیگه حرفه ای ها فقط بلدن من حالا حالا ها یاد نمیگرفتم! هنوز فرق fetch_array با fetch_assoc رو نمیدونستم هیچ درکی از ajax نداشتم و...
با این سطح فقط خود آموز به صورت آزمون و خطا کار کردم و تو همین پروژه یاد گرفتم البته هنوز هم در حال یادگیری هستم ولی باز روی یک پروژه دیگه...
برای ایشون چون با مبانی آشنا نیستن به نظر من برای شروع همون دوره که گفتم چون خودم استفاده کردم یا منابع دیگه که خودشون ممکنه پیدا کنن بهتره.
منم دقیقا برای همین میگم بهتره از اون فیلما استفاده کنه که دیگه مثلا جی کوئری رو یه سی ام اس ندونه یا کاربرد جی سون یا ایجکس براش جا بیوفته، یا سوالات دیگه ای که به ذهنش میاد، خود شما اگه از اول برای نقطه شروع کسی بود که این مفاهیم رو بهتون میگفت قطعا هم تو یادگیریتون تاثیر داشت هم سرعت رو چند برابر میکرد و میتونستید بهتر و سریعتر یادبگیرین.اینطور نیست؟
آزمون و خطا برای وقتی هست که مبنعی برای آموزش نباشه، وقتی منبع هست به نظرم وقت تلف کردنه که با این شیوه یادبگیری چیزی رو البته باز نظر شخص مهمه.

shima3000
یک شنبه 10 خرداد 1394, 20:54 عصر
چقده نظرا متفاوت
من سردرگم بودن سردرگم تر شدم دی:

من باید بگم ی پروژه در ذهن دارم و حتی با فتوشاپ قالب سایتم وقت گذاشتم طراحی هم کردم...!!هدفمم اینه این سایت رو طراحی کنم و برم به اون محل پیشنهاد این سایتو بدم!!

یجورایی پروژه محورم برم جلو!!

ولی واقعا سرچ تو نت واسه پیدا کردن خیلی وقت گیرهههه!!!اونم واسه من ک چیزی از طراحی سایت نمیدونم بغیر از همین کد های اولیه CSSوHTML!!

afshinz
یک شنبه 10 خرداد 1394, 20:58 عصر
از دوره آموزش طراحی وب اون سایت که بهت دادم استفاده کن،سخترین قالبا رو میتونی تبدیل کنی،اینو بهت قول میدم.
نمونه کار خودم بعد از تموم کردن این دوره که مطمئن بشی راه رو درست میری
http://s6.picofile.com/file/8187781084/template.rar.html
البته یه کم کار داره که فعلا وقت نمیکنم اکی کنم. اینم بگم دقیقا قبل از شروع این دوره وضعیتم شبیه تو بود

shima3000
یک شنبه 10 خرداد 1394, 21:07 عصر
از دوره آموزش طراحی وب اون سایت که بهت دادم استفاده کن،سخترین قالبا رو میتونی تبدیل کنی،اینو بهت قول میدم.
نمونه کار خودم بعد از تموم کردن این دوره که مطمئن بشی راه رو درست میری
http://s6.picofile.com/file/8187781084/template.rar.html
البته یه کم کار داره که فعلا وقت نمیکنم اکی کنم. اینم بگم دقیقا قبل از شروع این دوره وضعیتم شبیه تو بود

جالب بوود

الان شما اینو طراحی کردی همین دوره اولی رو دیدی یا چندتا دوره گذروندی؟؟

afshinz
یک شنبه 10 خرداد 1394, 21:20 عصر
جالب بوود

الان شما اینو طراحی کردی همین دوره اولی رو دیدی یا چندتا دوره گذروندی؟؟
فقط جالب بوود!!! :)
برای این کار، آره فقط تو دوره طراحی وبش شرکت کردم اما اینکه بخوای سایت طراحی کنی به php، jquery & javascript هم نیاز داری که اگه دوره اول رو مفید دیدی میتونی اونا رو هم ثبت نام کنی

afshinz
یک شنبه 10 خرداد 1394, 21:21 عصر
البته این رو بگم که خیلی از چیزا رو باید بعد از اون دوره تجربه کنید تا بتونید مثل این رو کد بزنید اما تقریبا 85 درصدش رو از این دوره یادگرفتم

afshinz
یک شنبه 10 خرداد 1394, 21:24 عصر
این رو هم بگم اگه نمیخوای هزینه کنی بهتره از سایتایی مثل ehsanavr یا همون آموزش سرخس وب استفاده کنی چون اونا هم مبانی رو گفتن اکثرا و میتونه برات مفید باشه و بعد از اونا خودت شروع کنی.
در هر صورت خودت همه جنبه ها رو در نظر بگیر تا بتونی بهترین نتیجه رو بدست بیاری

یک شنبه 10 خرداد 1394, 21:35 عصر
برای ایشون چون با مبانی آشنا نیستن به نظر من برای شروع همون دوره که گفتم چون خودم استفاده کردم یا منابع دیگه که خودشون ممکنه پیدا کنن بهتره.
منم دقیقا برای همین میگم بهتره از اون فیلما استفاده کنه که دیگه مثلا جی کوئری رو یه سی ام اس ندونه یا کاربرد جی سون یا ایجکس براش جا بیوفته، یا سوالات دیگه ای که به ذهنش میاد، خود شما اگه از اول برای نقطه شروع کسی بود که این مفاهیم رو بهتون میگفت قطعا هم تو یادگیریتون تاثیر داشت هم سرعت رو چند برابر میکرد و میتونستید بهتر و سریعتر یادبگیرین.اینطور نیست؟
آزمون و خطا برای وقتی هست که مبنعی برای آموزش نباشه، وقتی منبع هست به نظرم وقت تلف کردنه که با این شیوه یادبگیری چیزی رو البته باز نظر شخص مهمه.
من که اگر برگردم به همون موقع که این چیزا رو نمیدونستم باز هم خود آموز کار میکردم...
چون مهم تر از هر چیزی که شما اصلا بهش توجه نکردین تجربه ای هست که از این روش به دست میاد درسته سخته واسه کسی که مفاهیم کلی رو بلده خودآموز بره جلو ولی به نظر من که ارزشش واقعا به راحتی میشه گفت 5 برابر اونی هست که تو فیلما یاد بگیرید...
استارتر عزیز شما هم به نظر من فیلم نگاه کنید بهتره وقتی میگید سخته سرچ کردن یعنی حوصله خود آموزی رو ندارید و خود آموزی هم فقط حوصله میخواد...

afshinz
یک شنبه 10 خرداد 1394, 22:11 عصر
نمیشه مقایسه کرد که چی چن برابر چی مفیدتره.
چون کسی باید مقایسه کنه که هر دو راه رو رفته که فک نکنم کسی باشه!
بسته به نوع استفادس. من خودم از فیلم آموزشی استفاده میکنم اما اصلا وابسته نیستم و مدام در حال سرچ و یادگیری نکات جدید و تمرین و تمرین هستم.
نباید این دید رو داشت که چون فیلم در دسترس هست به محتوای فیلم بسنده کرد، باید تمامی مفاهیم و نکات تمرین بشه و حتما هر بحثی که مطرح میشه سرچ کرد و همه نکات رو یاد گرفت. در غیر این صورت فیلم که سهله اگه معلم خصوصی 10 ساعت در روز هم بهت برنامه نویسی یاد بده در آخر هیچ چیز بدرد بخوری نصیبت نمیشه.
در کل با سرچ زیاد و موثر کامل موافقم و باید برنامه نویس خودش مشکلاتش رو حل کنه
فک کنم دیگه ایشون هم به جواب سوالی که پرسیدن رسیده باشن

یک شنبه 10 خرداد 1394, 22:28 عصر
نمیشه مقایسه کرد که چی چن برابر چی مفیدتره.
چون کسی باید مقایسه کنه که هر دو راه رو رفته که فک نکنم کسی باشه!

اتفاقا بنده هر دو رو تجربه کردم و الکی حرف نزدم...
بنده C# رو با فیلم آموزشی یاد گرفتم و PHP و ابزارهای دیگه وب رو با خود آموزی و پروژه محور...

afshinz
یک شنبه 10 خرداد 1394, 22:38 عصر
اتفاقا بنده هر دو رو تجربه کردم و الکی حرف نزدم...
بنده C#‎ رو با فیلم آموزشی یاد گرفتم و PHP و ابزارهای دیگه وب رو با خود آموزی و پروژه محور...
فیلم آموزشی داریم تا فیلم آموزشی. این رو هم در نظر گرفتید؟!
کلا این مورد رو اصلا نمیشه مقایسه کرد و مقایسه درستی از آب در نمیاد چون
1- منابع یادگیری متفاوت هستن.یعنی شما مطمئن هستید اگه سی شارپ رو با دوره ای دیگه هم میگذروندید باز نتیجش معلوماتی میشد که الان دارید؟
2- چه تضمینی هست که کسی که با فیلم یاد گرفته معلوماتش از شما بیشتر نباشه؟
3- هر کدوم از روش های یادگیری بسته به شخص یادگیرندس و ممکنه کسی با فیلم خوب یاد بگیره، کسی با خودآموزی،کسی با کتاب ، کسی با استفاده از هر سه مورد
4- فرض کنیم شما به نظر خودتون زبان های تحت وب رو خیلی خوب یاد گرفتین، این خیلی خوب یعنی در مقایسه با کی؟ با خودتون یا یک فرد حرفه ای که با فیلم یاد گرفته یا با کتاب(در هر سه مورد صادق هست)
کلا مقایسه این موارد به جایی نمیرسه چون استدلال درستی در نمیاد و کاملا بستگی به شخصی داره که در حال یادگیریه

afshinz
یک شنبه 10 خرداد 1394, 22:41 عصر
از شما منظورم از کسی که با خود آموزی یاد گرفته نه شخص شما

davood59
دوشنبه 11 خرداد 1394, 07:51 صبح
سلام دوستان عزیزم؛ واقعا مطالب خوب و مفیدی رو نوشته بودین، من به نوبه خودم هم از آقا افشین و هم آقای شجاعی واقعا ممنون و سپاسگزارم که اطلاعات و تجربیات خودشون رو طی این چند سال در اختیار دوست خوبمون شیماخانوم قرار دادن. دستتون درد نکنه و یه دنیا سپاس و امتنان.
فقط منهم چند تا سوال و نکته رو خدمتتون میخواستم عرض کنم:
1- مورد اول حرف هر دو تا بزرگوار درست هست، ممکنه شخصی با فیلم آموزشی زود راه بیفته و در ادامه راه دیگه خودش بتونه درک کنه که چه چیزهایی رو نیاز داره و بدردش میخوره، بقول معروف استارت کار خورده میشه و طرف میره دنبال نیازهای خودش.
2- افشین جان شما واقعا از دوره ای که تاکید داشتی راضی هستی؟؟ یعنی من هم که دارم آموزش میبینم توصیه به گرفتنش می کنی؟؟ البته فکر کنم یه دمویی هم گذاشته بود دیشب که دیدم، ولی دانلودش نکردم.
3- شیما خانوم دوست عزیزمون تو همین سایت(آقای کشاورز با نام کاربری Proman) یه آموزش خیلی خوب تو این لینک (http://learnfiles.com/downloads/%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-css-%D8%A8%D9%87-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C/) دارن که براتون میذارم. حتما ببینید و نهایت استفاده رو ازش ببرین.
4- حالا که دوستان چند سایت و لینک رو برای شما معرفی کردن من هم یه سایت خوب در این زمینه رو بهت معرفی می کنم. حتما حتما این سایت (http://onliner.ir/) رو ببین و فیلمهای css و html رو که رایگان هست، دانلود کرده و استفاده کن. اگه جالب بود بهم بگو. خودم که دیدم و خوشم اومد.
افشین جان خوشحال میشم اگه تو پیام خصوصی درباره اون فیلمی که فرمودی و همچنین منابع دیگه ای اگه داری با همدیگه یه صحبتی داشته باشیم. من هنوز پروژه ای رو که برای دانلود گذاشتی دانلود نکردم. الان میخوام دانلود کنم. اگه واقعا با استفاده از اون فیلمها تونستی الان یه جایی کار بگیری برای خودت خیلی خوبه، البته نمیدونم پس زمینه ای داشتی که فیلمها رو خریدی یا مثل شیما خانوم مبتدی و در حد آشنایی بوده.
بازهم ازتون ممنون و متشکرم.
موفق باشین.

shima3000
دوشنبه 11 خرداد 1394, 08:42 صبح
از راهنمایی های دوستان خوبم اقا افشین و کاربر H.shojaei, اقا داوود کمال تشکر رو دارم

ممنون ازاینکه وقت گذاشتین و من تازه کارو راهنمایی کردی و تجربیاتتون رو در اختیارم گذاشتین:قلب:

حتما از همه ی راهنمایی های دوستان استفاده میکنم ویک تصمیم درست میگیرم

afshinz
دوشنبه 11 خرداد 1394, 09:08 صبح
سلام دوستان عزیزم؛ واقعا مطالب خوب و مفیدی رو نوشته بودین، من به نوبه خودم هم از آقا افشین و هم آقای شجاعی واقعا ممنون و سپاسگزارم که اطلاعات و تجربیات خودشون رو طی این چند سال در اختیار دوست خوبمون شیماخانوم قرار دادن. دستتون درد نکنه و یه دنیا سپاس و امتنان.
فقط منهم چند تا سوال و نکته رو خدمتتون میخواستم عرض کنم:
1- مورد اول حرف هر دو تا بزرگوار درست هست، ممکنه شخصی با فیلم آموزشی زود راه بیفته و در ادامه راه دیگه خودش بتونه درک کنه که چه چیزهایی رو نیاز داره و بدردش میخوره، بقول معروف استارت کار خورده میشه و طرف میره دنبال نیازهای خودش.
2- افشین جان شما واقعا از دوره ای که تاکید داشتی راضی هستی؟؟ یعنی من هم که دارم آموزش میبینم توصیه به گرفتنش می کنی؟؟ البته فکر کنم یه دمویی هم گذاشته بود دیشب که دیدم، ولی دانلودش نکردم.
3- شیما خانوم دوست عزیزمون تو همین سایت(آقای کشاورز با نام کاربری Proman) یه آموزش خیلی خوب تو این لینک (http://learnfiles.com/downloads/%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-css-%D8%A8%D9%87-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C/) دارن که براتون میذارم. حتما ببینید و نهایت استفاده رو ازش ببرین.
4- حالا که دوستان چند سایت و لینک رو برای شما معرفی کردن من هم یه سایت خوب در این زمینه رو بهت معرفی می کنم. حتما حتما این سایت (http://onliner.ir/) رو ببین و فیلمهای css و html رو که رایگان هست، دانلود کرده و استفاده کن. اگه جالب بود بهم بگو. خودم که دیدم و خوشم اومد.
افشین جان خوشحال میشم اگه تو پیام خصوصی درباره اون فیلمی که فرمودی و همچنین منابع دیگه ای اگه داری با همدیگه یه صحبتی داشته باشیم. من هنوز پروژه ای رو که برای دانلود گذاشتی دانلود نکردم. الان میخوام دانلود کنم. اگه واقعا با استفاده از اون فیلمها تونستی الان یه جایی کار بگیری برای خودت خیلی خوبه، البته نمیدونم پس زمینه ای داشتی که فیلمها رو خریدی یا مثل شیما خانوم مبتدی و در حد آشنایی بوده.
بازهم ازتون ممنون و متشکرم.
موفق باشین.
داوود جان فک کنم یه صفحه A4 جوابتون رو تو خصوصی داده باشم.امید وارم مفید باشه برات:لبخند:

amin1136
یک شنبه 21 تیر 1394, 10:36 صبح
سلام
کسی هست که آموزش های سایت 7learn.com را خریداری کرده باشه؟؟؟
خیلی ضرورری هست اگر کسی آنها را به صورت دی وی دی خریده یا به هر صورت دیگه اعلام کنه یک سوال ازش داشتم.
دمتون گرم
یا علی