PDA

View Full Version : آخرین کار من

yasharhi
جمعه 08 خرداد 1394, 22:12 عصر
من یاشار هستم و چندین سال تو کار طراحی وب و هاستینگ بودم و تو شهر ( اردبیل ) دفتر طراحی وب داشتم و هاستینگم هم ( مدیران هاست ) بالای 1000 تا مشتری داشت که بعد از گرون شدن دلار و مشکلات سرور مجبور شدم هاستینگ رو واگذار کنم و دفتر رو ببندم و افتادم تو فکر کار کردن برای تم فارست .
اوایل فکر می کردم خیلی سادست و 3 ماهه چند تا قالبم تو تم فارست اکسپت میشه ولی حالا بعد از یادگیری html, css, bootstrap, dreamwear , photoshop , jquery و گذراندن بیش از یکسال وقت کامل برای یادگیری اینها 3 تا قالب طراحی کردم که هر 3 رجکت شده.
اینم آخرین کارمه :(با بوت استرپ 3 کار شده ولی هنوز تو هاست آپلود نکردم )
http://uupload.ir/files/0kt0_index.png
متاسفانه اکسپت شدن یک قالب در تم فارست نیازمند گذر از هفت خوان رستمه و حتی بعضی کارهای خیلی خوب هم رجکت می شد و گذشته از اون هم بازارش به شدت رقابتی هست و حدود 19000 قالب در اون هست ، البته با این وجود طراحان زیاد ایرانی و خارجی هستند که قالب خوب ارائه میکنن که هم قالبشون اکسپت میشه و هم فروش مناسب بین 100 الی 200 نسخه رو تجربه میکنن .50% از سود فروش هم متعلق به شرکت تم فارست هست 50% بقیه هم برای صاحب قالب .
من بعد بیش از یکسال کار واقعا ناامید شدم و دنبال کسی هستم که طراحی از ایشون باشه و برنامه نویسی از من ، یا اینکه هر 2 تا روی طراحی و برنامه نویسی کار کنیم .
کار برای تم فارست باید عالی به معنای واقعی کلمه باشه و از هر جهت باید کامل باشه ، به طور مثال فاصله عناصر از همدیگه ، ترکیب رنگها ، فونت ها ، داشتن ابتکار و خلاقیت ، رعایت کامل حقوق کپی رایت باید همه مد نظر طراح قرار بگیرند .
اگر کسی توانایی و علاقه برای اینکار داره پیغام بدید .

سعید کشاورز
جمعه 08 خرداد 1394, 23:06 عصر
سلام یاشار ...
من تاحالا برای تم فارست قالب نفرستادم..یکم بیشتر تجربه ات رو بگو؟
مثلا ایرادات کار رو میگن؟ یا اینکه فقط ریجکت میکنن؟
این هفت خان رستم رو میگی چیا هستن؟

yasharhi
شنبه 09 خرداد 1394, 06:03 صبح
سلام یاشار ...
من تاحالا برای تم فارست قالب نفرستادم..یکم بیشتر تجربه ات رو بگو؟
مثلا ایرادات کار رو میگن؟ یا اینکه فقط ریجکت میکنن؟
این هفت خان رستم رو میگی چیا هستن؟

سلام
همیشه یه متن ثابت رو میفرستن که توش نوشته گرافیک و زیبایی بصری در حد عالی نیست ، فونت و متن سایت خوب نیست و... ولی برای همه ی کارهای رجکت شده همون رو میفرستند
هر قالبی که قراره برای تم فارست ارسال بشه کلی مرحله داره ، بطور مثال باید انواع عکس رو از قالب برای شرکت بفرستی ،توضیحات برای قالب درست کنی ، یک فایل آموزشی برای کاربران قالب درست کنی و...

mohamad_torabi
شنبه 09 خرداد 1394, 19:53 عصر
با سلام
کار در تم فارست بدون داشتن تیم امکان پذیر نیست و داشتن تیم معمولی هم کار رو راه نخواهد انداخت باید یک تیم قوی جمع کنید
فردی رو میشناختم که به گفته ی خودش 60 میلیون تومن از فروش یک قالب بدست اورده بود و میگفت برای هر قالب 6 ماه وقت میزارن تیمشون هم دو نفره بود فکر کنم
شما برای به ریال تبدیل کردن درامد خود چه راهی دارید؟
درحال حاضر طراحی قالب و فروش در تم فارست و برنامه نویسی اندروید در مارکت های خارجی و ایرانی سود میلیونی داره ولی هردوی این ها باید با ایده ی نو باشه بدون ایده و تلاش و مهم تر پول خرج کردن برای ایده خوب موفق نخواهید شد ولی باید ایده ی توپ باشه تا برای پول خرج کنید و اگر پول رو در ایده ی تکراری خرج کنید بیهوده هست

yasharhi
یک شنبه 10 خرداد 1394, 08:01 صبح
با سلام
کار در تم فارست بدون داشتن تیم امکان پذیر نیست و داشتن تیم معمولی هم کار رو راه نخواهد انداخت باید یک تیم قوی جمع کنید
فردی رو میشناختم که به گفته ی خودش 60 میلیون تومن از فروش یک قالب بدست اورده بود و میگفت برای هر قالب 6 ماه وقت میزارن تیمشون هم دو نفره بود فکر کنم
شما برای به ریال تبدیل کردن درامد خود چه راهی دارید؟
درحال حاضر طراحی قالب و فروش در تم فارست و برنامه نویسی اندروید در مارکت های خارجی و ایرانی سود میلیونی داره ولی هردوی این ها باید با ایده ی نو باشه بدون ایده و تلاش و مهم تر پول خرج کردن برای ایده خوب موفق نخواهید شد ولی باید ایده ی توپ باشه تا برای پول خرج کنید و اگر پول رو در ایده ی تکراری خرج کنید بیهوده هست

ممنون
بله داشتن تیم خیلی کار رو راحتتر و سریعتر و خلاقانه تر میکنه ولی حرف شما مبنی بر اینکه بدون تیم نمیشه هم درست نیست چون خیلی از کسانی که بفروش بالا رسیدن و تم فارست باهاشون مصاحبه کرده اکثرا یک نفره کار می کنن . من خودم خیلی وقته دنبال تیم هستم ولی متاسفانه کسی تا بحال حاظر نشده که همکاری کنه و کسایی هم که حاضر شدن تو 2 روز اول جا زدن . حتی تو فروم تم فارست هم برای جذب همکار پست زدم . حتی خیلی دوست داشتم یک همکار از شهر خودم پیدا کنم ولی متاسفانه پیدا نکردم .
من قبلا همونطور که عرض کردم شرکت هاستینگ داشتم و تو اوج تحریم ها هر روز از شرکت های خارجی مخصوصا آمریکایی خرید داشتم و مشکلی برای change ندارم .

دانیال دزفولی
یک شنبه 10 خرداد 1394, 09:12 صبح
قالب باید خیلی حرفه ای باشه که اونا قبول کنن

این قالبی که شما دادی خوبه ولی عالی نیست

ایده ی جدیدی توش وجود نداره

قالب های اونا رو ببین که در چه حدن
هر کدومشون حد اقل یه ایده ی جدید با خودش آورده

کار تیمی همیشه هم دلیل موفقیت نیست

کار تیمی خیلی سخت تر از کار گروهیه و...

تنهایی هم میتونید یکی از قالب های خوب تم فارست رو بزنید

از تلاشتون دست نکشید