PDA

View Full Version : سرعت دوربین در رزولوشن بالا

ali_72
شنبه 09 خرداد 1394, 07:46 صبح
سلام از کتابخانه های emgu و opencv برای نمایش تصویر از دوربین در برنامه استفاده کردم
دوربین من 5 مگاپیکسل هست
سرعت نرم افزار با این دوربین بسیار پایین میاد
ولی با دوربین های 2 مگاپیکسل یا پایین تر مشکل نداره
لطفا راهنمایی کنید
ممنون

fafa_n6190
دوشنبه 18 خرداد 1394, 13:05 عصر
سلام ، مفهومی تو کپچر وجود داره به نام FPS که تعداد فریم های خروجی دوربین شما رو توی ثانیه مشخص میکنه ، به فرض مثال اکثر Logitech ها 33 frame per secound خروجی میدن ، هر دوربین FPS خودش رو داره ، عملیات پردازشی شما هم بسیار مهمه ممکنه قبل پردازش با دوربینت مشکلی نداشته باشی ولی بعد پردازش خروجی خیلی بدی داشته باشی که در این صورت باید برگردی و کاری که روی فریم ها انجام میدی رو بازنگری کنی ، علاوه بر این شما وقتی تصویری با رزولوشن بالاتر رو پردازش میکنی طبیعتا نیاز به ram و cpu بهتری داری و با بالا رفتن کانفیگ سخت افزاری نتیجه مطلوب تر میشه ، CPU Usage رو توی هر دو حالت مانیتور کن ببین چطوره. علاوه بر همه اینا مسائل دیگه ای هم از جمله نور محیط توی بالا پایین رفتن FPS تاثیر مستقیم دارن ، با یه StopWatch میتونی FPS رو اندازه بگیری و توی خروجی مانیتور کنی.

گفتی اومدم بخت تاپیکت رو باز کنم :لبخند:

ali_72
شنبه 23 خرداد 1394, 12:39 عصر
سلام ، مفهومی تو کپچر وجود داره به نام FPS که تعداد فریم های خروجی دوربین شما رو توی ثانیه مشخص میکنه ، به فرض مثال اکثر Logitech ها 33 frame per secound خروجی میدن ، هر دوربین FPS خودش رو داره ، عملیات پردازشی شما هم بسیار مهمه ممکنه قبل پردازش با دوربینت مشکلی نداشته باشی ولی بعد پردازش خروجی خیلی بدی داشته باشی که در این صورت باید برگردی و کاری که روی فریم ها انجام میدی رو بازنگری کنی ، علاوه بر این شما وقتی تصویری با رزولوشن بالاتر رو پردازش میکنی طبیعتا نیاز به ram و cpu بهتری داری و با بالا رفتن کانفیگ سخت افزاری نتیجه مطلوب تر میشه ، CPU Usage رو توی هر دو حالت مانیتور کن ببین چطوره. علاوه بر همه اینا مسائل دیگه ای هم از جمله نور محیط توی بالا پایین رفتن FPS تاثیر مستقیم دارن ، با یه StopWatch میتونی FPS رو اندازه بگیری و توی خروجی مانیتور کنی.

گفتی اومدم بخت تاپیکت رو باز کنم :لبخند:

سلاممم ممنون
انقدر ناامید بودم از باز شدن بختش که تازه الان متوجه شدم یکی جواب داده
fps رو همون اول بررسی کردم
مشخصات سخت افزاری توپی هم داشتم
متوجه شدم مشکل کجاست ولی فعلا گذاشتمش کنار تا به بقیه کارام برسم یه فرصت دیگه برم سراغش
یه قسمت تو پروژه بود که وب کم های سیستم رو شناسایی میکرد و تو یه حلقه بی نهایت بررسی همیشه در حال بررسی بود که آیا وب کم جدیدی اضافه شده یا نه
اینو از برنامه حذف کردم مصرف cpu شد کمتر از 1 درصد :لبخند::لبخند:
این کدنویسی شاهکار من نبوده دست گل همکارم تو پروژه بوده :لبخند::لبخند::لبخند::لبخند:: بخند::لبخند: