PDA

View Full Version : وارد کردن اطلاعات در پایگاه داده MySql

CrazyMember2
شنبه 09 خرداد 1394, 12:52 عصر
سلام دوستان
یه مشکلی دارم واقعا به کمکتون نیاز دارم هر کاری کردم هرچی گشتم پیدا نکردم. اگه میتونین راهنماییم کنید یا اگه سورسی دارید برام بزارید خودم باهاش ور میرم تا یاد بگیرم.
من توی یه مجتمع آموزشی کار میکنم که ازم خاستن یه برنامه بنویسم براشون که دانشجو ها رو با اون برنامه توی سایت ثبت نام کنن . مثلا یه برنامه ای که 2 تا تکست باکس داشته باشه با یه button که وقتی روی button کلیک میشه اطلاعات داخل text box ها ارسال بشه به پایگاه داده mysql ما مثلا

Server :"Http://www.site.com"
Username :"root"
password :""
database : student

مثلا توی این دیتابیس Name و Lastname هستش میخام وقتی روی button کلیک میشه اطلاعات اون دوتا تکست باکس توی این کولمون ها قرار بگیره. من به php مسلط هستم و ویژوال بیسیک رو تا حد متوسط بلدم ولی هرچی در مورد ارتباط ویژوال بیسیک با پایگاه داده mysql سرچ کردم چیزایی که که پیدا میکردم هیچ کدوم ربطی به این چیزی که میخام نداشتن. لطفا کمکم کنید همین برنامه ساده رو میخام.

vbhamed
شنبه 09 خرداد 1394, 16:25 عصر
سلام
ساده ترین و بهترین راه اینه که یک صفحه php بسازید که مشخصات دانشجوها رو به صورت پارامتر از URL بگیره یا از طریق POST
سپس با ویژوال بیسیک اون صفحه رو فراخوانی کنید
سرویس دهنده های وب اکثرا اجازه دسترسی مستقیم به بانک اطلاعاتی روی وب رو نمیدن مگر اینکه سرور اختصاصی داشته باشید