PDA

View Full Version : طراحی قالب سایت (با چه نر افزاری)

asghar2008
یک شنبه 10 خرداد 1394, 18:51 عصر
سلام

دوستان و اساتیدعزیز چند وقتیه که به صورت مداوم در حال یادگیری Html و css هستم

و چند تا قالب هم طراحی کردم البته به صورت استاتیک هستن و برای طراحی ای قالب ها از notpad++ استفاده کردم.

اساتید گرامی همانطور که خودتون مطلع هستید در notpad++ همه ی کد هارو از پایه خودتون مینویسید

و این یه خورده زمان بره ، ممنون میشم نرم افزاری برای طراحی قالب سایت معرفی کنید. که از فریمورک های (bootstrapو..) نیز پشتیبانی کنه.

و چندتا سوالم داشتم :

قالب سایت مجید آنلاین و خود سایت w3school با چی طراحی شدن ؟؟ از فریمورک خاصی استفاده کردن ؟

afshinz
یک شنبه 10 خرداد 1394, 19:00 عصر
سلام.
تو این تاپیک بحث سر همین مورد هست و نرم افزار های خوبی معرفی شده میتونید مشاهده کنید رفتن به تاپیک (http://barnamenevis.org/showthread.php?497052-%D8%B3%D9%86%DA%AF%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D9%88%D8%AF%D9%86-bottstrap)
notepad++ هم افزونه های خاصی داره که امکانات بیشتری بهش اضافه کنی و کدها رو سریع تر بنویسی مثل emmet
کلا برای اینکه بفهمی با چی طراحی شدن برو سورس کدشون رو ببین، اونجا اسم فایلا رو نوشته میتونی بفهمی اگه عوض کرده بودن با توجه به تجربه میشه تشخیص داد

asghar2008
دوشنبه 11 خرداد 1394, 17:53 عصر
دوستان دیگه نظری ندارن؟؟

سعید کشاورز
دوشنبه 11 خرداد 1394, 18:42 عصر
اگه دوست داری سرعت کد نویسیت بره بالا بهترین گزینه براکتس و sublime text هستش..
brackets کلی پلاگین داره که قابلیت ادیتور رو افزایش میده..
خیلی سبکه..
دریم ویور سنگینه
web strom سنگیه
باور کنید اگه از اینایی که گفتم استفاده کنید پشیمون نمیشید..براکتس یه سری قابلیت داره که هیچکدوم از ادیتور های دیگه ندارن پس اگه تا الان استفاده نکریدن پیشنهاد میدم استفاده کنید..

afshinz
دوشنبه 11 خرداد 1394, 18:54 عصر
سلام.
pro-man منم تصمیم گرفتم یه امتحانی بکنم این براکتس رو. میشه extensions های که خودت استفاده میکنی یا به نظرت میتونن مفید باشن رو بگی؟؟
من با سرچ به این لیست رسیدم. غیر از اینا که به نظر چنتاش واقعا کاربردی میاد چیز دیگه ای خودت استفاده میکنی؟
http://beebom.com/2015/03/brackets-extensions-you-really-need

سعید کشاورز
دوشنبه 11 خرداد 1394, 21:00 عصر
سلام.
pro-man منم تصمیم گرفتم یه امتحانی بکنم این براکتس رو. میشه extensions های که خودت استفاده میکنی یا به نظرت میتونن مفید باشن رو بگی؟؟
من با سرچ به این لیست رسیدم. غیر از اینا که به نظر چنتاش واقعا کاربردی میاد چیز دیگه ای خودت استفاده میکنی؟
http://beebom.com/2015/03/brackets-extensions-you-really-need

سلام دوست خوبم..
اسماشون ایناس : emmet,beautify,open browser,right click,
مهمترینش emmet هست با beautify
این فیلم رو ببین http://bayanbox.ir/info/3456806301396431875/Brackets

afshinz
دوشنبه 11 خرداد 1394, 21:29 عصر
سعید جان واقعا ممنون بابت فیلم و اسم پلاگینا.
یه مدتی استفاده کنم بلکه جای php storm رو بگیره، یکم آدمو کلافه میکنه بابت سرعتش

سعید کشاورز
دوشنبه 11 خرداد 1394, 21:53 عصر
سعید جان واقعا ممنون بابت فیلم و اسم پلاگینا.
یه مدتی استفاده کنم بلکه جای php storm رو بگیره، یکم آدمو کلافه میکنه بابت سرعتش
خواهش میکنم
emmet رو یاد بگیری به قدری سرعت کد نویسیت میره بالا که با هیچ نرم افزاری نمیتونی انقدر سریع کد بزنی..البته emmet برای دریم ویور و بقیه چیزا هم هست emmet.io سایتشه برو ببین چیا داره..
beautify هم که خودت دیدی چقدر سریع کدهارو مرتب میکنه و اتوماتیک تو رفتگی ایجاد میکنه
کلی پلاگین دیگه هم داره
من php کد نمیزنم اما فکر کنم php کد زدن هم باهاش راحت باشه..خوبیش نسبت به sublimetext اینه که فارسی ساپورت میکنه..بدیش هم اینه که بعضی جاها باگ داره که بعضی وقتا اذیت میکنه
کلا خوب براش آپدیت میاد..
راستی یه پلاگین یادم رفتم..اونم color picker بود .. نصب کنی میتونی هرجا خواستی رنگ بذاری کدش رو بهت میده میانبرشم alt+ctrl+k هستش

afshinz
دوشنبه 11 خرداد 1394, 22:25 عصر
با emmet توی php storm کار کرده بودم ولی زیاد نه. باید مستندات سایتش رو حتما یه سری بزنم. بابت پلاگین color picker هم ممنون.بهش واقعا نیاز داشتم
فارسی نویسی داخل php storm هم واقعا عذابه که براکت اینش خیلی خوبه و به علاوه سرعتش. اما امکانات تقریبا برای client-side مشابهن. در کل حرفتو قبول دارم برای client-side ارزش نداره از ide هایی که حجم زیادی دارن استفاده کرد چون کلا امکانات اضافی رو بهشون اضافه کردن که ممکنه اصلا استفاده نکنی.
در کل ممنون، یه پروژه داشتم که فقط psd قالب 1گیگه!!
وقتی php storm رو با فتوشاپ باز میکنم دیگه لپ تاب صدای تراکتور میداد اینقد فشار میومد اما با این مشکلم حل شد