PDA

View Full Version : حرفه ای: نظر سنجی به راه اندازی فروشگاه اینترنتی

sani9999
دوشنبه 11 خرداد 1394, 10:30 صبح
بهترین زبان برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی با 400 یا بیشتر، عدد عکس و ازنظر بالا بودن سرعت و رنکینگ سایت کدام زبان برنامه نویسی محسوب میشود؟

LostOfMind
دوشنبه 11 خرداد 1394, 10:37 صبح
رنکینگ سایت و بالا بودن سرعت به نظر من به سئو و برنامه نویس بستگی داره نه زبان برنامه نویسی
میشه با بهترین زبان بدترین سایت رو راه اندازی کرد و بر عکس

sani9999
دوشنبه 11 خرداد 1394, 14:02 عصر
دوستان برنامه نویس عزیز لطفا بفرمایید بهترین زبان برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی کدام زبان هست؟ و حتما دلیل انتخابتون رو بفرمایید.حتمااااا
متشکرم

مهدی نان شکری
دوشنبه 11 خرداد 1394, 14:16 عصر
بهترین پاسخ ممکن را دوست خوبمان Lostofmind داده اند شما می خواهید به چه نتیجه ای برسید؟

sani9999
دوشنبه 11 خرداد 1394, 14:35 عصر
به این نتیجه برسم که یک برنامه نویس حرفه ای ، با آگاهی از تمام زبان های تحت وب، کدوم زبان رو برای طراحی یک وبسایت فروشگاه اینترنتی انتخاب میکنه؟asp.net?magento?wordpress? یا چی؟ دلیل انتخاب هریک ازاین گزینه ها چیست؟

salar IT man
دوشنبه 11 خرداد 1394, 14:54 عصر
به این نتیجه برسم که یک برنامه نویس حرفه ای ، با آگاهی از تمام زبان های تحت وب، کدوم زبان رو برای طراحی یک وبسایت فروشگاه اینترنتی انتخاب میکنه؟asp.net?magento?wordpress? یا چی؟ دلیل انتخاب هریک ازاین گزینه ها چیست؟

اینایی که شما گفتید زبان نیستند !!!! Asp.net فریمورک هستش. Magento , Wordpress هم CMS هستند .

Mousavmousab
دوشنبه 11 خرداد 1394, 23:13 عصر
منظور دوستمون اینه که می خواد سایتی راه اندازی کنه ( احتمالا کسی براش بنویسه) کدوم براش بهتره ؟

خوب نظر من اینه چدقر می خوای هزینه کنی ؟ اصلا مهم نیست کدوم زبان باشه ، مهم اینه چه کسی برای شما تحلیل کنه و چه کسی طراحی کنه ؟
دنبال این موردها باش. از کجا هاست بخری ؟ چه کالایی را بفروشی ؟ این موارد مهم هست.
زبان برنامه نویسی مهم نیست و علاقه ای هست.
اگر به من بگی میگم ASP.NETچون باهاش راحت تر هستم. فردا گسترش دادنش هم خیلی بهتره !!!

موفق باشی
hoolity.com

sani9999
سه شنبه 12 خرداد 1394, 10:23 صبح
از پاسخ و راهنمایی های یکایک دوستان متشکرم .

sani9999
سه شنبه 12 خرداد 1394, 10:25 صبح
اینایی که شما گفتید زبان نیستند !!!! Asp.net فریمورک هستش. Magento , Wordpress هم CMS هستند .

خب. با این تعریف، اگه خود شما باشین کدوم یکی رو انتخاب میکنین؟ یک cms انتخاب میکنین یا asp.net رو؟لطفا با دلیل و توضیح بفرمایین

LostOfMind
سه شنبه 12 خرداد 1394, 18:54 عصر
بیشتر cms هایی که استفاده میشه با php کد نویسی شدن
من asp کار هستم خوب انتخابم همین خواهد بود
اگر با php آشنایی دارین میتونید از cms ها هم استفاده کنید.اما چون معمولا ماژول ها رو دیگران نوشتن دستکاریش مشکل خواهد بود
هرکسی بسته به شرایط خودش نظر میده شما بفرمایید دقیقا منظورتون چیه تا بشه بهتر راهنمایی کرد

xsbehx
شنبه 16 خرداد 1394, 15:30 عصر
دوست عزیر به نظرم شما به جای یادگیری یک زبان برنامه نویسی و ساخت یک فروشگاه اینترنتی بهتره بری و یک CMS یا سیستم مدیریت محتوا یاد بگیری و باهاش فروشگاه ایجاد کنی.
چون ساخت یک سایت که با ملاک های شما یکسان باشه زمان بره و سختی های زیادی خواهد داشت. لازمه که شما چیزهای زیادی مثل HTML, CSS, JavaScript, Jquery, SEO, و زبان های برنامه نویسی مثل PHP یا ASP و همینطوری SQL یا ... رو یاد بگیرید که شاید یادگیری همشون چند سال زمان ببره

پس به همین دلیل شما بهتره برید چیزی مثل wordpress رو یاد بگید و یک فروشگاه ساز هم روش نصب کنید که شاید اگر جدی دنبالش باشید بتونید کمتر از چند هفته به نتیجه خوبی برسید.
اکثر سیستم های مدیریت محتوایی مثل WordPress و magento و ... چیزهایی که شما می خواید رو براحتی و بدون یادگرفتن زبان برنامه نویسی براتون فراهم می کنند. و تقریبا همشون هم Wizard ای هستند. حتی گاهی اوقات این سیستم ها امکاناتی به شما ارائه می دن که حتی بعد از چندین ماه و حتی سال شما نمی تونید اون امکانات رو با دانش خودتون ایجاد کنید
البته این رو هم مد نظر داشته باشید که سیستم های مدیریت محتوا یا CMS های زیادی وجود دارد.

چیزی هم که باید بدونید اینه که شما الان فرض کنید که یک برنامه نویس حرفه ای هستید و می خواید یک فروشگاه حرفه ای داشته باشید. ساخت همچین فروشگاهی برای شما چیزی حدود یکماه زمان خواهد برد. اگر به مشکلی بر نخورید و ... ولی همون کار رو می تونید با یک CMS تو یک روز و حتی کمتر انجامش بدید.
مزایای خیلی زیادی دیگه ای مثل فراوانی قالب ها و راحتی کار و ... هم داره.

نکته بعدی هم اینه که شما می تونید از یک سیستم مدیریت محتوا استفاده کنید و از تمام امکاناتش بدون دانش برنامه نویسی استفاده کنید یا اینکه بخواید مثلا کارهای حرفه ای تر باهاشون انجام بدید مثلا برید قالب مخصوص خودتونو بزنید یا افزونه خاصی بنویسید که اونموقع نیاز به یادگیری یکسری چیزا پیدا خواهید کرد.
ولی برای زمان فعلی شما من پیشنهاد می کنم که کمی در مورد CMS ها تحقیق کنید و خودتون درگیر زبان های برنامه نویسی نکنید.