PDA

View Full Version : نیازهای دنیای وب چیست؟ چه مهارت هایی مورد نیاز است ؟

Raminab
دوشنبه 11 خرداد 1394, 17:25 عصر
سلام دوستان عزیز
من میخوام وارد دنیای برنامه نویسی وب بشم . تجربه های کم وبیشی توی برنامه نویسی های مختلف (دسکتاپ , گیم و موبایل ) داشتم ولی تا الان تجربه برنامه نویسی وب نداشتم ! طبق تحقیقی که کردم دنیای وب خیلی بزرگتر از سایر زمینه های برنامه نویسیه
سوالم اینه جز اینکه برنامه وب روی وب به اشتراک گذاشته میشه و همه بهش دسترسی دارن چه تفاوت هایی با برنامه نویسی دسکتاپ داره داره؟ چه محدودیتایی داره؟ به جز ظاهر برنامه های وب که ما میبینیم برنامه نویسی وب به چه تخصص هایی تقسیم میشه ؟ ی برنامه نویس موفق وب چه زمینه هایی رو باید بلد باشه (جدا از اینکه مثلا php کار باشه یا asp.net یا java ee یا ....)

ممنون میشم راهنمایی کنید

vahidqara
دوشنبه 11 خرداد 1394, 17:56 عصر
درود . تصمیم بسیار خوبی گرفتی دوستم.
به جرات میگم دنیای وب محدودیت نداره.سوال شما خیلی کلی هست
اگه قراره برنامه نویسی سمت سرور رو انتخاب کنی یه بحثه اگه سمت کاربرو انتخاب کنی یه بحث دیگه.!! البته تخصصی منظورم بود :لبخندساده:
من خودم سمت سرور کار میکنم ولی دلیل نمیشه که کدهای HTML و css و Jquery نزنم و یا بلد نباشم!
ولی تکنولوژی زیاد هست تو زمینه وب.
و کلی دوس داری یاد بگیری باید از تگ <b> اچ تی ام ال شروع کنی ، بعضی وقتا از پایه یاد گرفتن نیازه البته نه همیشه بعد دنیال style بری یا همون css
وقتی درگیر بشی اتوماتیک نیازهات شناخته میشم و میدونی چی میخوای و مهمتر علاقت هویدا میشه که بیشتر به چه سمتی علاقه داری.
بعد یکی از فریم ورک های css رو یاد بگیر از جمله Bootstrap ...
مسلما باید سراغ جاوااسکریبت یا کتابخانه محبوب و قویش Jquery بری..
میمونه سمت سرور و داستانهاش
اینم دو مقوله هست : دنیای سورس باز یه چیزه دنیای دات نت یه چی دیگه.
ولی اومدی PHP ، وقتی تسلط نسبی کسب کردی یا با خود php ادامه بده یا یکی از فریم ورکاشو دس بگیر.
البته تو دنیای PHP ، مدیریت محتواهای خوبو فراوانی وجود داره از جمله wordpress واقعا بخوام حرف بزنم میشه یک رمان
امیدوارم مفید باشه حرفام:لبخندساده:

Raminab
دوشنبه 11 خرداد 1394, 18:35 عصر
ممنونم آقا وحید برای راهنمایی هاتون خیلی عالی بود
سوال من بیشتر این مساله است که ی برنامه نویس قوی وب که برای ی شرکت معتبر کار میکنه دقیقا چه وظایفی داره؟ ی مثال بزنید (مثلا ی سایت). بعد گرایشاتی که پیدا میکنه (در حد تخصص) رو بگید ممنون میشم
بیشتر دوس دارم سمت سرور کار کنم به خاط اینکه درگیر دیزاین و اینجور کارا نشم :خجالت:

vahidqara
دوشنبه 11 خرداد 1394, 20:48 عصر
خواهش دوست خوب..
البته در حد آشنایی سمت کاربر داشته باشید خوبه چون قرار نیست همیشه واسه یه جا کار کنید یا اینکه همیشه یه همکار طراح داشته باشید..!!
وظیفه یه برنامه نویس!! از اسمش مشخصه دیگه.. البته تو ایران واقعا رعایت نمیشه مگر یکی دو جا اونم از شرکت های بزرگ نرم افزاری هستند چه وب چه ویندوزی مثل همکاران سیستم!
وظیفه ها مشخص شده هستند ولی تو ایران باید آچار فرانسه باشی عزیزم.
تیم طراحی جدا تیم تحلیل جدا تیم برنامه نویسی جدا تیم تست و پشتیبانی جدا ولی کو تا ما به این مرحله برسیم!
میخوای برنامه نویس خوب بشی جدای از اینکه باید رو اون زبان مد نظرت تسلط داشته باشی باید کدهای دیگرم ببینی از سبک استاندارد اون زبان استفاده کنی
که فردا اگه یکی دیگه کدهای شمارو ببینه بفهمه چی به چیه!!
شما باید اطلاعات و کد نویسی سمت دیتا بیس هم فرا بگیرید رابطه ها و غیر.... مثل بانک اطلاعاتی SQL SERVER OR MYSQL که تقریبا از زبان مشخص SQL بهره میبرند.
باید تحلیل گر خوبی باشید
تحلیل گر ویژگی های فراوانی دارد چه روی ورق یا همون مستندات چه توی کار و برنامه.. بهینه ترین کد رو باید در بیارید..
البته زیاد سخت نگیرد صرفا توضیح هست اگه شما بری تو کار بهتر میدونی چی به چیه و باید چیکار کنید..
مهمترین آیتم تجربه یه برنامه نویس هست که با گذر زمان و فرا گیری و همیشه به روز بودن به دست میاد.
به هر حال بازم میگم میشه یه رمان نوشت
موفق باشید:لبخندساده: