PDA

View Full Version : کوکی

foad.fartash
دوشنبه 11 خرداد 1394, 17:36 عصر
با سلام دوستان من می خوام برای آمار سایت برای هر صفحه جداگانه آماری داشته باشم می خوام این کارو با کوکی انجام بدم. سوالم اینه که چه طوری کوکی برای هر صفحه درست کنم مثلا برای این صفحه www.example.com/cat.php?id=33 یه کوکی و برای این صفحه www.example.com/cat.php?id=50 یه کوکی دیگه ست کنم لطفا راهنمایی کنید ممنون.

reza_alie
دوشنبه 11 خرداد 1394, 19:49 عصر
حتما باید با کوکی درست کنی؟
راه های زیادی برای کار هستش

leaping
دوشنبه 11 خرداد 1394, 20:02 عصر
اول یاد بگیرین چطوری سوال رو تیتر بزنید ... بعد تاپیک باز کنید

foad.fartash
دوشنبه 11 خرداد 1394, 20:26 عصر
شما خوبی 1

foad.fartash
دوشنبه 11 خرداد 1394, 20:27 عصر
واقعیتش می خوام امار هر صفحه جدا باشه حالا با کوکی یا هرچیز دیگه ای ممنون می شم راهنمایی کنید

reza_alie
دوشنبه 11 خرداد 1394, 23:27 عصر
می تونید یک دستور insertساده در هر صفحه قرار بدید و هروقت که صفحه لود می شه یک واحد به شمارنده اضافه بشه این یکی از ساده ترین حالت هاست

foad.fartash
دوشنبه 11 خرداد 1394, 23:30 عصر
همین کارو کردم دوست عزیز ولی ایرادش اینه که با رفرش صفحه هم اضافه می شه می خوام جوری باشه که تو ۵ دقیقه فقط یک بار باشه

reza_alie
دوشنبه 11 خرداد 1394, 23:39 عصر
سلام به این کد ها ی نگاه بنداز شاید چیزی دستگیرت بشه:

<?php
// set the variable to 0, it'll matter only if the cookie for the variable is not set
$countVisit = 0;
// if cookie is set for the variable, it'll go to $countVisit and get added by 1; otherwise it'll show 0 for tha variable
if(isset($_COOKIE['countVisit'])){
$countVisit = $_COOKIE['countVisit'];
$countVisit ++;
}
// if the last visist cookie is set, it'll pass the value to $lastVisit, and it'll be displayed below;
if(isset($_COOKIE['lastVisit'])){
$lastVisit = $_COOKIE['lastVisit'];
}
// set cookie for countVisit
setcookie('countVisit', $countVisit+1, time()+3600);
// set cookie for last visit
setcookie('lastVisit', date("d-m-Y H:i:s"), time()+3600);
// show the respected values
// is the variable is not set, say 'welcome', otherwise show the info about visit number and last visit date
if($countVisit == 0){
echo "Welcome";
} else {
echo "This is your visit number ".$countVisit;
echo '<br>';
echo "Last time, you were here ".$lastVisit;
}
?>

موفق باشی
تشکر=رضایت

foad.fartash
دوشنبه 11 خرداد 1394, 23:41 عصر
واقعا ممنونم ازت رضا حان ممنون از لطفت این و چه طوری می تونم واسه هر صفحه حدا استفاده کنم می شه راهنمایی کنید

reza_alie
دوشنبه 11 خرداد 1394, 23:45 عصر
ساده ترین حالت اینه که یک صفحه به اسم مثلا counter بسازی و کد های بالا رو داخل بریزی و با استفاد ه از تابع

require_once("counter.php");

بیای این صفحه رو در تمام صفحه includeکنی
موفق باشی

Unique
سه شنبه 12 خرداد 1394, 02:13 صبح
به نظر من وقتتون را برای این کار ها تلف نکنید و از ابزار های آماده که Unique Visitors و خیلی اطلاعات دیگه ره به شما میده استفاده کنید. Google Analytics (https://www.google.com/analytics/) و Stat Counter (https://statcounter.com/) و HiStats (http://www.histats.com/) ابزار های مناسبی هستند.

m.esmaeilzadeh
سه شنبه 12 خرداد 1394, 13:38 عصر
اگر صفحات رو داخل دیتابیس ذخیره میکنی باید یک فیلد visit بزاری که بصورت کانتر ++ بشه !!