PDA

View Full Version : روشهای گزارشگیری و چاپ

once4ever
دوشنبه 09 مرداد 1385, 16:10 عصر
میخوام بدونم هرکدوم از شما ها از چه روشهایی برای گزارشگیری از یک بانک اطلاعاتی و چاپ (چاپ چند صفحه ای ) آن استفاده میکنید.
اگه خواستید دلیل انتخابتونم بگید.
ممنون

علیرضا مداح
دوشنبه 09 مرداد 1385, 19:02 عصر
سلام دوست عزیز
ابزار گزارشگیری Crystal Reports : سازگاری کامل با دات نت ،قدرت بالا، امکانات فراوان و موارد دیگر که در حین کار با آن خود به آنها پی خواهید برد .

aidinwashere
سه شنبه 10 مرداد 1385, 02:23 صبح
در تائید فرمایشات مدیر محترم، مایکروسافت قرار بود شرکت کریستال ریپورتز رو بخره که نمیدانم این محقق شده یا خیر. مورد دیگر اینکه در اکثر Packege های Visual Studio یک نسخه (هر چند کوچک) از آن (حتی از زمان قبل از net.) قرار میدهد که نشان دهنده مواردی است که ذکر شد.

once4ever
سه شنبه 10 مرداد 1385, 23:37 عصر
همه از کریستال ریپورت استفاده میکنید؟
همون کریستال ریپورت خود ویژوال استدیو

SabaSabouhi
سه شنبه 17 مرداد 1385, 19:24 عصر
با سلام
من قبلاً از Crystal Reports استفاده مى‌کردم ولى در حال حاضر از Active Reports استفاده مى‌کنم.
دلیل این انتخاب این هست که Active Reports تمام توانایى‌هاى Crystal Reports رو داره (حداقل در مواردى که مورد نیاز من بود) و در عوض بسیارى از مشکلات Crystal Reports
رو نداره مثلاً خیلى ساده‌تر هست، سبک‌تر هست و از همه مهم‌تر (براى من) این که رابط کاربر بسیار بهترى داره.
من از Report Generator انتظار دارم که User Interface مناسبى داشته باشه و مشکلى که با Crystal Reports داشتم این بود که خیلى پیچیده بود و مستندات مناسبى هم نداشت.
به همین دلایل از Active Reports استفاده مى‌کنم که هم ساده هست و هم رابط کاربر مناسبى داره ( به علاوه راهنماى خوبى هم داره).

صبا صبوحى

پ.ن: اگر روزى خواستید مثل من گزارش خودتون رو به صورت Dynamic بسازید متوجه
تفاوت‌هاى Active Reports و Crystal Reports خواهید شد.

nasimnastaran
سه شنبه 17 مرداد 1385, 20:41 عصر
پ.ن: اگر روزی خواستید مثل من گزارش خودتون رو به صورت Dynamic بسازید متوجه
تفاوت‌های Active Reports و Crystal Reports خواهید شد.
لطف می فرمایید چطوری یک گزارش دینامیک ساخته اید ؟

علیرضا مداح
سه شنبه 17 مرداد 1385, 20:43 عصر
پ.ن: اگر روزی خواستید مثل من گزارش خودتون رو به صورت Dynamic بسازید متوجه
تفاوت‌های Active Reports و Crystal Reports خواهید شد.

بله. اگر قصد ساخت گزارشهای دینامیک را دارید، استفاده از Active Reports آسانتر میباشد.

once4ever
چهارشنبه 18 مرداد 1385, 07:42 صبح
جناب صبوحی میشه لطف کنید راهنمایی برای Active report معرفی کنید
و یا لینکی که آموزش داده باشه
ممنون
مثلا من گزارشی میخوام درست کنم که datatable مربوط به آن در هنگام اجرا برنامه درست میشه. هم اینکه به راحتی بین کدهای برنامه و فیلدهای ریپورت ارتباط وجود داشته باشه

---
دوستان دیگه هم اگه نظری دارند استفاده میکنیم

SabaSabouhi
چهارشنبه 18 مرداد 1385, 16:12 عصر
لطف می فرمایید چطوری یک گزارش دینامیک ساخته اید ؟

با سلام
البته شاید خیلى ساده نباشه، اما به این شکل عمل مى‌کنم که یک گزارش خالى در برنامه ایجاد مى‌کنم و به ازاى هر گزارش اطلاعات مربوط به گزارش رو در جدول‌هایى در پایگاه داده‌ها نگهدارى مى‌کنم.
هر وقت که گزارشى رو بخوام نمایش بدم اطلاعات مربوط به گزارش رو شامل:
* اطلاعات نوع کاغذ، تعداد کپى، Marginها رو تنظیم مى‌کنم
* Sectionها رو ایجاد مى‌کنم (مثل PageHeader, Detail, PageFooter, ...)
* در هر Section فیلدهاى مورد نظر را ایجاد مى‌کنم (مثل Label, Text, Line, ...)

بعد گزارش رو اجرا مى‌کنم.
این کارها رو قبلاً با Crystal Reports 8.50 انجام مىدادم که خیلى بدقلق بود. با آمدن
نسخه‌هاى 9.00 و نسخه‌ى مخصوص DotNet امیدوار شدم که UserInterface رو بهتر کرده باشن ولى وقتى دیدم همون آش و همون کاسه بالاخره به توصیه‌هاى دوستان عمل کردم و از Active Reports استفاده کردم که تصمیم بسیار خوبى بود.

صبا صبوحى

once4ever
چهارشنبه 18 مرداد 1385, 16:17 عصر
ممنون از توضیحاتت ولی (بقیه دوستان رو نمیدونم) خود من برای اولین دفعه هست که میخوام با اکتیو ریپورت گزارش بسازم
مطلب یا لینک مفید دارید که بشه با کمک اون استارت بزنم؟
ممنون

once4ever
چهارشنبه 18 مرداد 1385, 17:27 عصر
کسی هست که با Report خود ویژوال کار کرده باشه؟