PDA

View Full Version : نصب Extensions در yii2

A.ardalan far
سه شنبه 12 خرداد 1394, 11:45 صبح
سلام
میشه یک extensions در yii2 بدون استفاده از composer نصب کرد ؟
به چه صورت؟

under22
سه شنبه 12 خرداد 1394, 14:12 عصر
چرا بدون composer
اتفاقا composer کار ها رو راحت تر کرده شما فقط کافیه تو فایل composer.js پروژه یک خط اضافه کنید برای اکتنشنی که میخواهید اون موف با دستور composer update هم اکستنش به پروژه اضافه میشه هم اگه اکستنش های قبلی یا خود فریمورک نسخه حدیدی ازش اومده باشه آپدیت میشه

dildoo
چهارشنبه 13 خرداد 1394, 19:15 عصر
سلام
منم با نصب extensions با composer مشکل دارم اگر کسی راهی براش داره ممنون میشم بگه ؟؟

under22
چهارشنبه 13 خرداد 1394, 21:19 عصر
اگه تو ویندوز هستید کاری نداره از سایت خودش ابتدا اونو دانلود کنید و نصب کنید یک فایل بهتون میده composer.phar اون فایل رو بزارید تو روت پروژتون و هر موقع نیاز به آپدیت و نصب داشتید با cmd
به اون آدرس برید و اون فایل composer.phar رو صدا و پارامتر رو بهش بدید
مثلا دستور برای نصب اسکتنشن جدید یا آپدیت این خط رو تو cmd بزنید ولی قبل به آدرس پروژه برید

composer.phar

dildoo
پنج شنبه 14 خرداد 1394, 23:19 عصر
یا عرض پوزش از شما دوست گرامی لطفا روی جواب تمرکز کنید
مشکل من با composer عدم آشنایی با نحوه استفاده ازش نیست

ممنون

under22
پنج شنبه 14 خرداد 1394, 23:22 عصر
شما میگید یا نصب اکستنشن با composer مشکل دارین خب جوابتون رو دادم کافیه یک خط کدی که تو گیتاپ برای اکستنش ها نوشته شده برای نصب رو تو composer.json بزارید بعد با دستوری که گفتم آپدیت کنید

dildoo
جمعه 15 خرداد 1394, 13:01 عصر
فکر می کنم من سوالم رو بد مطرح کردم
راهی برای نصب extension بدون استفاده از composer وجود داره ؟؟

mohammadsoltani
شنبه 16 خرداد 1394, 11:23 صبح
من فرض می کنم شما از تمپلیت basic این فریم ورک استفاده می کنید.
برای این کار بایستی ابتدا اکتنشن مربوطه را ابتدا دانلودکنید.سپس وارد پوشه سایت خود یعنی پوشه basic شده و فایل composer.jsonرا باز کرده و آدرس و اسم و ورژن اکتنشنی را که دانلود کرده اید را طبق فرمت این فایل وارد کنید و بعد از آن می تونید از اکتنشن مربوطه استفاده کنید،اگه نشد،بگید تا توضیحات بیشتری را خدمتون عرض کنم.

mohammadsoltani
یک شنبه 17 خرداد 1394, 12:47 عصر
آیا تونستید این کار را بکنید یا آموزش بیشتری را بدم؟

dildoo
چهارشنبه 20 خرداد 1394, 13:17 عصر
درست شد و مشکلم حل شد

بسیار سپاسگذارم

mohammadsoltani
یک شنبه 24 خرداد 1394, 22:31 عصر
خواهش می کنم.