PDA

View Full Version : سوال: کمک در انتخاب نسخه .net برنامه

arash21hhhh
سه شنبه 12 خرداد 1394, 17:21 عصر
با سلام خدمت دوستان .
من یه برنامه دارم که اونو با .نت 2 نوشتم . دلیلم از این کار این بود که توی اکثر سیستم ها به صورت پیشفرض هست . حالا متاسفانه ویندوز 8 بصورت پیشفرض اونو نداره . ویندوز xp هم ک پیش فرض نداره و باید نصب بشه . حالا به این فکر افتادم که نسخمو به 4 ارتفا بدم . اگه دوستان در مورد اینکه رایج ترین نسخه .نت که تو اکثر سیستم عامل ها مشترک باشه چیه تا کمترین نیاز به نصب .نت داشته باشم راهنمایی کنند ممنون می شم.:متفکر:

RmeXXXXXXXXX
سه شنبه 12 خرداد 1394, 17:26 عصر
بنظرم زیر ورژن 3.5 اصلا به کارت نیاد. از ورژن 4 و یا 4.5 استفاده کن (async رو از دست نده). به روز کردن ورژن دات نت چندان دردسر نداره!

arash21hhhh
سه شنبه 12 خرداد 1394, 18:37 عصر
از جوابتون ممنونم
نسخه 4 روی 7 و ویندوز 8 پیش فرض هست یا باید نصب بشه ؟حالا xp رو میشه یه کاریش کرد و نصب کرد
نسخه 3.5 به چه صورته

asman.abi
چهارشنبه 13 خرداد 1394, 23:39 عصر
نسخه 4 روی 7 و ویندوز 8 پیش فرض هست یا باید نصب بشه ؟حالا xp رو میشه یه کاریش کرد و نصب کرد
نسخه 3.5 به چه صورته

انتخاب من نسخه 4.6 هست. پیشنهاد میکنم شما هم انتخاب کنید. دلیل داره.
نسخه 4.5 تو XP جواب نمی ده. فقط تا نسخه 4 پاسخگو هست.
نسخه 4 پیش فرض تو win7 و win8 هست.

اما در نسخه 4.6 که خیلی مایکروسافت دیر این امکانات رو گذاشت.(باید تو نسخه های قبلی قرار داده می شد.)
تغییر اندازه کنترل ها در resize کردن فرم (خیلی مهم) قبلا نداشت:ناراحت: (EnableWindowsFormsHighDpiAutoResizing=true)
اضافه شدن SIMD-enabled types
پردازش به صورت 64 بیتی
بهبود در event tracing
.NET Native (برای اجرای سریع تر و بهتر در windows 10)
وکار نادر از مایکروسافت، Open-source .NET Framework packages (قرار گرفتن کد های .net framework در GitHub)

https://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms171868%28v=vs.110%29.aspx

arash21hhhh
پنج شنبه 14 خرداد 1394, 08:34 صبح
از پاسخ خوبتون ممنونم ، به خاطر xp همون نسخه 4 رو انتخاب کردم ولی فک میکنم بصورت پیش فرض روی 7 دات نت 4 نصب نیست.