PDA

View Full Version : برنامه نویسی c++ در کالی لینوکس

spy ir
سه شنبه 12 خرداد 1394, 17:46 عصر
درود
دوستان بنده تازه با سایت برنامه نویس اشنا شدم

من دنبال ی تایپک میگشتم که بتونم سوالاتم رو اونجا بپرسم ولی متاسفانه من پیدا نکردم
مجبور شدم ی تایپک بزنم

من در حال حاضر میخوام C++‎‎‎ تمرین کنم بر روی کالی حالا کالی هم چندتا نوت پد مانند داره مثلgedit, leafpad و gvim ولی من باgedit راحت ترم

حالا سوالم اینه که ایا کامپایلر خوب یا IDE برای C++‎‎‎ روی کالی سراغ دارید ممنون میشم راهنمایی کنید...

درضمن من این زبان رو به خاطر اینکه میشه در هک و نوشتن برنامه های تجاری استفاده کرد انتخاب کردم

chikar
سه شنبه 12 خرداد 1394, 21:09 عصر
با کالی آشنایی ندارم، اما کامپایلر های خوب برای c++ ویژوال استادیو 2010 به بعد هست، و همچنین کامپایلر mingw
برای لینوکس هم کامپایلر g++ خوب هست
یک آی دی ای خوب هم بهتون Qt Creator رو پیشنهاد می کنم که هم می تونید تو ویندوز ازش استفاده کنید و هم لینوکس و هم مک و...

pbm_soy
چهارشنبه 13 خرداد 1394, 02:34 صبح
برای محیطهای لینوکسی میتوانید از IDE های NetBeans و Eclipse استفاده کنید
البته من eclipse را برای c++ امتحان نکردم ولی NetBeans را در محیط لینوکس برای C++ امتحان کردم

علی بهمنی جلالی
چهارشنبه 13 خرداد 1394, 13:14 عصر
سلام
برای C++‎‎ از Code::Blocks استفاده کن. احتمال می‌دم خوشت بیاد.

-Geek-
چهارشنبه 13 خرداد 1394, 15:45 عصر
CLION (https://www.jetbrains.com/clion) بهترین IDE برای C++‎‎‎‎‎ هست که تا حالا ازش استفاده کردم.
مزیتش اینه که یک دیباگر با ویژگیهای عالی داره ، کلی ویژگی های خاص برای این IDE تعریف شده که به کمکشون میتونی عمل کدنویسی رو سریع تر کنی ، محیط فوق العاده ای داره (حالت سیاه برای شب ها و حالت سفید برای روزها) که هیچ وقت ازش خسته نمیشی و از همه مهمتر اینکه این IDE مال شرکت JetBrain هستش که دیگه حرفی واسه گفتن در مورد این IDE نمیذاره.
نصبش خیلی آسونه ولی قبلش چک کن که نیازمندی های این IDE رو برآورده کرده باشی. منظورم نصب gcc و g++ و cmake که توی کالی لینوکس هم به احتمال زیاد بصورت پیشفرض نصب شده باشن (تو نصبش کن و بعدش اگه مشکلی بود بهت میگه و تو هم حلش می کنی :لبخند: ).