PDA

View Full Version : حرفه ای: ایجاد و کار با بانک های متعدد در برنامه

nkhozooii
سه شنبه 12 خرداد 1394, 19:47 عصر
سلام
من در برنامه ام لیستی از شرکتها دارم . به ازای هر شرکت می خوام یک بانک جداگانه ایجاد شود و در شروع برنامه کاربر وقتی لاگین شد و شرکت مورد نظر را انتخاب کرد، به بانک مربوط به آن متصل شود. تمامی بانکها کپی هم اند و تنها نامشان متفاوت است و همگی اس کیو ال اند. از آنجاییکه در کانفیگ به صورت ایستا رشته اتصال تعریف می شود، نمی دونم چطور باید کانکشن هایی که تعدادشان معلوم نیست تعریف کرد و استفاده نمود و از یکی به دیگری سویچ کرد. لطفا راهنمایی کنید.

pbm_soy
چهارشنبه 13 خرداد 1394, 02:44 صبح
بنظر من زیاد این موردی که میخواهید انجام دهید جالب نیست البته بازهم باید هدف شما را ببینیم تا نظر قطعی بدیم چون شما خیلی راحت با اضافه کردن فقط یک فیلد به تمام جداول دیتابیستون میتوانید رکوردهای مربوط به هر شرکت را از هم جدا کنید!

مورد بعدی در رشته تنظیمات بجای نام دیتابیس از یک رشته ثابتی مثل ##@## استفاده کن و هر وقت خواستی به یک دیتابیس وصل بشی رشته کانکشن را بگیر و روی آن متد replace را اجرا کن و رشته ##@## را با نام دیتابیسی که میخواهی به آن وصل بشی عوض کن

A.S.Roma
چهارشنبه 13 خرداد 1394, 10:55 صبح
با نظرتون خیلی موافقم اما همیشه نمیشه به عنوان برنامه نویس نظرمون رو به کارفرما تحمیل کنیم. گاهی اوقات بنابه هر دلیلی مشتری نیاز هایی داره که به همون شکلی که می خواد برآورده شه.

بنظر من زیاد این موردی که میخواهید انجام دهید جالب نیست البته بازهم باید هدف شما را ببینیم تا نظر قطعی بدیم چون شما خیلی راحت با اضافه کردن فقط یک فیلد به تمام جداول دیتابیستون میتوانید رکوردهای مربوط به هر شرکت را از هم جدا کنید!

مورد بعدی در رشته تنظیمات بجای نام دیتابیس از یک رشته ثابتی مثل ##@## استفاده کن و هر وقت خواستی به یک دیتابیس وصل بشی رشته کانکشن را بگیر و روی آن متد replace را اجرا کن و رشته ##@## را با نام دیتابیسی که میخواهی به آن وصل بشی عوض کن

برای اینکه کارهای عجیب غریب نخوای انجام بدی ساده ترین راه اینه که سیستمت در سطح database یه core اصلی داشته باشه. نرم افزار که می خواد start شه ابتدا به اون database متصل شه (مشخصات اتصال از پیش مشخص است.) سپس هر اطلاعاتی که نیازه رو از اونجا بخونه بسته به انتخاب کاربر connection string (یا هر object دیگه) رو بسازه و ادامه ماجرا ...

nkhozooii
پنج شنبه 14 خرداد 1394, 10:18 صبح
از راهنمایی دوستان بی نهایت سپاسگذارم. البته من برای برنامه های قبلی ام در این طور موارد همانطور که فرمودید از فیلد اضافه استفاده می کردم ولی ماهیت این برنامه طوری است که حتما باید برای هر شرکت یک بانک جدا طراحی شود. احتمالا من هم یک بانک به صورت مرکزی تعریف کنم و اطلاعات سایر بانک ها را داخل آن قرار داده و بنا بر اون اطلاعات کانکشنم رو عوض کنم. تشکر